آموزشدفتر مدیریت پروژهکنترل و مدیریت پروژه

هفت برنامۀ کاربردی از بهترین برنامه‌های کاربردی برای مدیریت پروژه (قسمت دوم)

در قسمت قبلی این مقاله، سه برنامۀ کاربردی مدیریت پروژه را معرفی کردیم: WorkflowMax، Wrike و Trello. در این قسمت چهار برنامۀ دیگر را معرفی می‌کنیم.

Smartsheet

Smartsheet یک ابزار آنلاین مدیریت پروژه است که با یک واسط صفحه‌گسترده‌ای [۱] که به‌کارگیری آن آسان است برای کسب‌وکارها با ابعاد مختلف، امکان یکپارچگی منسجم داده‌ها و همکاری برای وظایف را فراهم می‌کند. راهکارهایی که Smartsheet برای تیم‌های پروژه فراهم می‌کند عبارت‌اند از: امکان مدیریت بودجه، پیگیری اشکال (باگ)، تعامل، اشتراک فایل، نمودارهای گانت، مدیریت ایده، مدیریت مسائل، پیگیری نقاط رویداد (مایلستون‌ها)، پیگیری درصد تکمیل، برنامه‌ریزی پروژه، مدیریت منابع، مدیریت هزینه و زمان و وظیفه.

امکان یکپارچگی: Smartsheet امکان یکپارچه شدن با این برنامه‌ها را دارد: Jira، Salesforce، Google Docs، Tableau، Dropbox، Docusign، GSuite، Microsoft Power BI، Klipfolio، Qlik، Box، OneDrive، TIBC Spotfire،Marketo ، Microsoft Azure ، Onelogin‌، Egnyte، Bitium. برنامه‌های دیگری که با آن یکپارچه می‌شوند: Okta، GitHook، Centrify، VMWare Horizon، PingOne، Evernote، Meisterplan، Schedule Connector for Procor ، ServiceNow با Rego، Azuqua، Zapier، Easy Insight،  ،Skype  Lucid Meetings و غیره.

قیمت: برنامۀ فردیِ Smartsheet ماهانه ۱۴ دلار برای هر کاربر و برنامۀ تیمی آن با حداقل سه کاربر، ماهانه ۱۵ دلار برای هر کاربر و برنامۀ تجاری آن با حداقل سه کاربر و یک برنامۀ سازمانی، ماهانه ۲۵ دلار برای هر کاربر است (برای قیمت با Smartsheet تماس بگیرید). صورت‌حساب تمام برنامه‌ها سالانه پرداخت می‌شود. کاربران می‌توانند از نمونۀ رایگان [۲] کوتاه‌مدتِ Smartsheet استفاده کنند.

Mavenlink

Mavenlink کارکردهای اساسی موردنیاز سازمان‌ها را برای برنامه‌ریزی و تحویل کار، مدیریت منابع و امور مالی پروژه، و تعامل با مشتریان و تیم‌های پراکنده تلفیق می‌کند. برنامۀ کاربردی مدیرت پروژه Mavenlink که برای سازمان‌های خدماتی حرفه‌ای طراحی شده‌اند، در اندروئید و iOS موجود است و نرم‌افزار مدیریت پروژۀ آن از امکانِ برنامه‌ریزی منابع، حسابداری پروژه و قابلیت‌های پیشرفتۀ هوش تجاری (با گزارش‎دهی‌های معمولی و ۴۰ گزارش پیش‌ساخت (آماده)) برخوردار است. دسترسی به مستندسازی، وبینارها، آموزش‌های فردی و زنده و آنلاین، و پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته نیز موجود است. دفاتر مدیریت پروژه (PMO) می‌توانند با استفاده از ابزار مختلف نمودارسازی گاه‌شمارها از الگوهای آماده [۳] برای تکرار و تصویری کردن موفقیت‌های خود استفاده کنند. برنامه‌های کاربردی مدیریت پروژۀ Mavenlink از قابلیت‌های تعاملی برخوردار است؛ تیم‌ها با این قابلیت‌ها می‌توانند به کار خود با مؤلفه‌های معینی مثل کارت‌های زمانی [۴]، گزارش‌های هزینه، وظایف، مدرک‌ها [۵]، فایل‌ها، دستورهای تغییر و درخواست‌های منابع بپردازند.

امکان یکپارچگی: Mavenlink می‌تواند با Intacct، Salesforce، Netsuite، Jira، Quickbooks و Google Drive یکپارچه شود؛ به‌علاوه می‌تواند با API ِخود به‌طور سفارشی یکپارچه شود.

قیمت: هزینۀ ماهانه برای بستۀ تیمی با ۵ کاربر، ۱۹ دلار برای هر نفر و بستۀ حرفه‌ای ۳۹ دلار برای هر کاربر است. بستۀ Premier نیز موجود است (برای قیمت با Mavenlink تماس بگیرید). هزینۀ کامل تمام بسته‌ها سالانه پرداخت می‌شود.

Clarizen

Clarizen نرم‌افزار مدیریت پروژۀ مقیاس‌پذیر و مقاومی است که در اندروئید، iOS macOS و پلتفرم‌های وب و ویندوز موجود است. امکانات این برنامۀ مدیریت پروژه عبارت‌اند از: مدیریت پورتفولیو پروژه، برنامه‌ریزی پروژه، مدیریت مستندات، الگوهای آماده [۶]، مدیریت منابع، درخواست تغییر، مدیریت مورد [۷]، تعامل اجتماعی، مدیریت وظایف، مدیریت بودجه و هزینه. به‌علاوه، Clarizen با استفاده از Clarizen InterAct، مدیریت ریسک و Clarizen Panels، امکان وبینارها و آموزش شخصی و زنده و آنلاین و تعامل ایمیلی را فراهم می‌کند.

امکان یکپارچگی: Clarizen با پلتفرم‌های معروف بسیاری یکپارچه می‌شود ازجمله Excel، Salesforce، Google Docs، iCal Calendar، Active Directory Sync، Box، Chrome Extension، Holiday Loader، Google Maps، Outlook، Lotus Notes، Testuff، Intacc، Onelogin، Box، Jira، و Digtal Proofing.

قیمت: محدودۀ قیمت‌های Clarizen از ماهانه ۳۰ دلار برای هر کاربرِ نسخۀ حرفه‌ای (مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط) و ماهانه ۴۵ دلار برای هر کاربرِ نسخۀ سازمانی که امکان سفارشی‌سازی بعضی از قوانین تجاری را برای سازمان‌ها دارد، و ماهانه ۶۰ دلار برای هر کاربر نسخۀ نامحدود که امکان سفارشی‌سازی نامحدود برای سازمان‌های بزرگ را دارد. تمام برنامه‌ها ۳۶ ماهه هستند و در ابتدا پرداخت می‌شود.

Asana

Asana در اندروئید، iOS، mac OS، ویندوز و پلتفرم‌های وب‌بنیاد موجود است. از ویژگی‌های آن پیگیری اشکال (باگ)، مدیریت بودجه، پیگیری هزینه و زمان، مدیریت منابع و مدیریت آزمون/QA است. Asana از ویژگی‌های تعاملی و داشبورد و آموزش ویبناری برای برنامۀ کاربردی‌اش نیز برخوردار است. رهبران پروژه با Asana می‌توانند پروژه‌ها را با تیم‌ها و تعداد نامحدودی از مشتریان، فروشندگان، پیمانکاران، اشخاص ثالث و مهمان‌های سازمان‌ها به اشتراک بگذارند. در برنامه‌های ویژۀ (premium) Asana برای اینکه شرکت‌ها بتواند برای برآوردن نیازهایشان از این برنامۀ کاربردی حداکثر استفاده را داشته باشند،  مدیران موفقیت (Success Managers)  برای پشتیبانی مستقیم موجودند.  مدیران پروژه می‌توانند از Asana برای برنامه‌ریزی روزانه، تصویری کردن اهداف و نقاط رویداد (مایلستون‌ها) و تعیین وظایف و مهلت‌های تحویل، انتقال اولویت‌ها، پیشنهادها، صدور صورت‌حساب و امور اصلی اداری استفاده کنند. شرکت‌ها با Asana می‌توانند کاربران، مدیران (ادمین‌های) خود را مدیریت کنند و به پیکربندی احراز هویت [۸] بپردازند.

امکان یکپارچگی: Asana می‌تواند با هر پلتفرمی یکپارچه شود، ازجمله Google Drive،Dropbox ،Box ،Slack ،Evernote ، GitHub ،WordPress ،Jira ،MailChimp ، Zendesk، Xendo و غیره.

قیمت: قیمت Asana متغیر است: اشتراک رایگان برای تیم‌ها تا ۱۵ عضو؛ حق عضویت ویژۀ ماهانۀ ۹.۹۹ دلار برای هر نفر که سالانه پرداخت می‌شود؛ و یک نسخۀ سازمانی (برای قیمت با Asana تماس بگیرید).

با این لیست فوق‌العاده از راهکارهای مدیریت پروژه می‌توانید ابزار مناسبی را برای نیازهای تجاری روبه رشد شرکتی، پروژه‌ای، برنامه‌ای و پورتفولیوهای شرکت خود بیابید.


[۱] spreadsheet

[۲] trial

[۳] Template

[۴] timecards

[۵] proof

[۶] template

[۷] case management

[۸] configure authentication

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا