گزارش، نقد و تحلیلمصاحبه

آدری اشرایت

مهندس نرم‌افزار

سازمان دهنده انجمن

که هستید و چه می‌کنید؟

من آدری اشرایت هستم و یک مهندس نرم‌افزار، نویسنده و سازمان دهنده انجمن هستم. اخیراً نگه‌دارنده npm cli بودم و قبل از آن داشتم رویام را زندگی می‌کردم یعنی هک کردن روی توزیع‌های سفارشی لینوکس، نصب کننده‌ها و یک سیستم ساخته‌شده برای لوازم‌خانگی (این رو تحت عنوان devops بیارید). بخش نوجوانانه من هیجان‌زده شده بود. من یک مجله هکر فمینیستی هم داشتم که اسمش The Recompiler بود که به همراه پادکستی ارائه می‌شد و ما یک کتاب هم داشتیم به اسمِ The Responsible Communication Style Guide

از چه سخت‌افزاری استفاده می‌کنید؟

این را پذیرفتم که سخت‌افزار اپل silo چیزی است که کمتر از آن بدم می‌آید. بنابراین یک iMac و یک MacBook Air و یک آیفون دارم. همه‌چیز به‌جز گوشی، بالای ۵ سال هستند که استفاده می‌کنم و کهنه‌شده‌اند. ما یک تلویزیون اپل hand-me-down که تقریباً سالم و تمییز است داریم. خود تلویزیون را اجازه نداریم به اینترنت وصل کنیم بنابراین زمانی که می‌خواهم مثلاً از یک کامپیوتر استفاده کنم از iPad Pro استفاده می‌کنم. اخیراً هم یک Apple Pencil گرفتم تا بتوانم با آن تصویرسازی بیشتری انجام بدهم.

بدنم نمی‌تواند با کیبورد معمولی اپل و پد لمسی اپل خیلی خوب کنار به یاد، بنابراین از یک موس Logitech trackball و کیبورد مکانیکی ۶۰ درصد Majicforce با سرپوش DSA Mystry استفاده می‌کنم. من توانستم پیش از آنکه تعداد بیشتری روکش کیبورد را نسبت به خود کیبورد خراب کنم، از سرویس ایمیل Massdrop ثبت‌نامم را لغو کنم.- البته فکر می‌کنم که می‌شد این مشکل را از راه دیگی هم حل کرد.

من بسیاری از برنامه‌ریزی‌هایم و یادداشت‌برداری‌ها را روی کاغذ انجام می‌دهم. نقشه‌کش و برنامه‌ریز روزانه من Hobonichi Techo است و من البته هفته‌های Hobonichi هم برای مسائل کاری دارم. در حال حاضر به‌عنوان برنامه‌ریز جست‌وجوی کار از آن استفاده می‌کنم. من یک خودکار Muji fountain دارم برای اوقاتی که احساس فانتزی بودن می‌کنم یک خودکار Zebra Mildliners برای مسدود کردن چیزهایی مانند تاریخ سفر. من در Sticky Kit ثبت‌نام کرده‌ام که استیکرهای ماهانه از ژاپن به من می‌دهد برای تزئین صفحه‌های برنامه‌ریزی‌ام.

بعضی روزها اصلاً حوصله نوشتن ندارم پس استیکری را که به نظرم مناسب می‌آید به‌جایش پیدا می‌کنم. در این صورت به‌عنوان نشانگر حال و احوالم هم می‌توانم از آن استفاده کنم. من همچنین یک کتاب کوچک Scout هم در کیفم دارم که خیلی راحت می‌شود آن را گرفت و درآورد.- طراحی کاور روی جلد کتاب در حال حاضرم پرچم شهر پورت لند است. (هدیه‌ای از یک دوست)

انواع دیگر سخت‌افزاری که استفاده می‌کنم دوربین‌ها هستند- من به شکل ترکیبی از طبیعت و شهر عکاسی می‌کنم و تعدادی پرتره. گوشی آیفون XS همیشه در جیب من است. دوربین Canon Rebel XSi هر زمان که ایده‌ای در ذهن دارم یا می‌خواهم از لنز متفاوتی استفاده کنم بیرون می‌آید.- چیز خیلی فانتزی‌ای نیست و من دستی عکاسی می‌کنم. من یک Holga برداشتم چراکه در مورد فیلم‌های با فرمت Medium کنجکاو بودم والان به هرکجای خوش‌منظره‌ای که سفر کنم با من است. خیلی خوب هست که دورینی داشته باشید که کم‌وزن و نابود نشدنی باشد. من دوربین‌های قوی هم جمع‌آوری می‌کردم.- این اواخر دوربین Diana Instant Square اما من دوربین Polaroid SX-70 هم بازیابی کردم. حالا که همه‌چیز خودم را در مورد فیلم به شما گفتم. من یک Holgaroid سوارشدنی و پشتی هم دارم که زیاد ازش استفاده‌نشده. چند بسته منقضی شده در یخچال برای زمانی که احساس الهام‌بخش داشتم وجود دارد.

دیگر حوزه‌ای که در طول عمرم سراغش رفتم موسیقی است. داشتن پس‌زمینه هنرهای نمایشی نیرومحرکه بزرگی برای تبدیل‌شدن به سخنگوی کنفرانس و سازمان دهنده بود. من اخیراً (تقریباً) از علامت‌گذاری و تنظیم کلاسیک به چیزهای الکترونیک کوچ کرده‌ام. من یک Korg naniKEY برای ورودی دارم و یک سری اسباب‌بازی عجیب‌وغریب مثل ترکیب‌کننده DJ کودکان. مهندسی نوجوان PO-33 باید در اتاق شرکت من بماند، چراکه اگر جلوی مبل رهایش کنم، شب باید به‌جای اینکه به رختخواب بروم شروع به جمع‌کردن کثیفی‌های گربه کنم. اغلب تولیدات دیگر موسیقی، بیشتر روی iMac یا iPad Pro اتفاق می‌افتند. شما می‌توانید SoundCloud من را بررسی کنید.

برای پادکست، من یک واسط شنیداریِ Focusrite Scarlett و یک میکروفون استودیو دارم.

و چه نرم‌افزاری؟

برای برنامه‌نویسی من از Sublime Text استفاده می‌کنم با تمِ Fairyfloss از @sailorhg. من از اپِ ترمینالِ macOS به‌ اندازه کافی نه خوشم می‌آید و نه بدم می‌آید که دنبال چیز دیگری بگردم. مثل بیشتر کسانی که برنامه‌نویس نرم‌افزارهای open source هستند کدهای من هم در Github قرار می‌گیرد. من از ابزار مدیریت پروژه آن استفاده می‌کنم اما از Airtable بیشتر خوشم می‌آید. من آن‌قدر بین زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف جابجا می‌شوم که باید چند بار در سال به یک کاری برای آرامش برسم. ورزش راه مناسبی برای این کار است.

به‌عنوان یک کسب‌وکار مربوط به رسانه، کامپایلر کننده دوباره از ورد پرس برای وب‌سایت، Trello برای برنامه‌های ویرایشی، Google Docs برای ویرایش‌های مبتنی بر همکاری، Google Sheets برای ردیابی ثبت‌نام کنندگان و Zapier برای اتوماسیون کسب‌وکار استفاده می‌کند. من برای مدیریت پشتیبانی مشتریان Highrise دارم و برای خبرنامه MailChimp. خرید روی Shopify انجام می‌شود- نصبش خیلی سریع است و گزینه‌های یکپارچه‌سازی زیادی دارد. من از Xero برای نگه‌داری کتاب استفاده می‌کنم و خداروشکر که مجبور نشدم QuickBooks را یاد بگیرم.

وب‌سایت شخصی من ازلحاظ استاتیک با استفاده از Jekyll ساخته‌شده است. من کمی قبل، زمانی که می‌خواستم از شبکه‌های اجتماعی برای مدتی دورباشم CMS خودم، معیارها و هر چیز دیگری را که رویم فشار زمانی یا اجتماعی وارد می‌کرد، عوض کردم- درست کردن چیزی فقط برای خودم خیلی خوب بود، انگار که دوباره سال ۱۹۹۸ است. حالا که Matomo را برای آمار نصب‌کرده‌ام، کم‌کم درک بهتری گرفتم از اینکه مردم پست‌های من را می‌خوانند یا نه.

برای کار خلاقانه، من از Adobe InDesign، Lightroom و … استفاده می‌کنم.-این‌ها تقریباً انتخاب‌های استانداردی هستند، که زمانی که با دیگران کار می‌کنم مهم هستند. من با استفاده از Scrivener در حال نوشتن کتابی برای اولین پیش نویشِ آن هستم. با استفاده از این نرم‌افزار، ویژگی‌های توصیفی و سازمانی برای مراحل اولیه پیش‌نویس عالی است، زمانی که نمی‌دانم آیا هر بخش سر جایش باقی می‌ماند یا خیر. Simplenote اپلیکیشنی است که من برای ایده‌های خامم استفاده می‌کنم. (و برای لیست خرید خواروبار خودم)

من از ترکیب موارد مختلفی برای تولید موسیقی استفاده می‌کنم- GarageBand روی iOS، Ableton Live روی دسکتاپ، Nanoloop (iOS) و از اپلیکیشنِ Voice Memo گوشی آیفون برای آسان ضبط کردنِ صدا. در حال حاضر من کارهای مختلفی می‌کنم و برنامه مشخصی ندارم اما تجربه کردن هم لذت و سرگرمی خودش را دارد.

ترکیب رؤیایی شما چیست؟

بیشترین آرزویم این است که برای اجزای بزرگ و تأثیرگذار انتخاب‌های واقعی داشته باشم. هرچه بیشتر یکدست بودن بخواهم، بیشتر به محصولات یک کمپانی محدود می‌شوم- و نیاز دارم که این موارد آسان در دسترس من قرار بگیرد! در این نقطه از زندگی‌ام، پیکربندی درایورهای صوتی یا فهمیدنِ اینکه سخت‌افزارم پشتیبانی دارد یا خیر هیجان‌زده‌ام نمی‌کند. سال دسکتاپ لینوکسی همیشه از راه خواهد رسید، بنابراین من را به خاطر این موضوع @ نکنید. ما شایسته این هستیم که به‌جز Google، Microsoft، Amazon، Apple و Facebook انتخاب‌های بیشتری داشته باشیم. باکار کردن بر روی نرم‌افزارهای open source دارم می‌بینیم که چطور کارهای مستقل به این کمپانی‌ها در زیرساخت، حمایت مالی، و دیگر پشتیبانی‌ها وابسته است (اینکه کد را روی Github گذاشته‌اید فراموش کنید، صاحب کد حالا Microsoft است). ماقبل از درک واقعیِ جداسازی رؤیاهایمان، اول باید خیلی بزرگ‌تر فکر کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا