دفتر مدیریت پروژه

۴ روش یکپارچه‌سازی اتوماسیون که می‌تواند چابکی را تسریع کرده و موجب بهبود کارایی شود

 

 

[۱]CIOها (مدیر بخش اطلاعات) می‌توانند با این ۴ تکنیک اتوماسیون فرآیند آی‌تی مبتنی بر فضای ابری، بهره‌وری را تسریع بخشند.

از بسیاری از CIO ها خواسته می‌شود کارهای بیشتری با همان منابع (یا کمتر) انجام دهند. درنتیجه، دستیابی به دستاوردهای کارایی بیش از هر زمان دیگری چالش‌برانگیز است. اما اتوماسیون IT می‌تواند به CIO ها کمک کند تا فرآیندهای IT  با هزینه کمتر، سرعت بیشتر و قابلیت اعتماد بیشتر جوابگوی تقاضای بهره‌وری و کارایی بالاتر باشند. با خودکارسازی فرآیندهای فناوری اطلاعات، شرکت‌ها می‌توانند ثبات و پیش‌بینی‌کنندگی ایجاد کرده و کارکنان را از فعالیت‌های وقت‌گیر و مستعد خطا خلاص کنند. درحالی‌که اتوماسیون فناوری اطلاعات می‌تواند یک موضوع گسترده باشد، چهار تکنیک اصلی وجود دارد که به CIO اجازه می‌دهد تا هرچه سریع‌تر اتوماسیون را ادغام کند تا سازمان خود را از بدهی فنی خلاص کرده و یک چرخه مثبت ایجاد کند که در آن تیم‌ها از وظایف دستی خلاص شده و کارها را استراتژیک تر و با تأثیر تجاری بیشتر انجام می‌دهند.

 

۱. زیرساخت به‌عنوان کد (IaC)

رایانش ابری به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند تا با دخالت کمتر انسان کارهای بیشتری انجام دهند. هنگامی‌که اجزا با IaC (ترکیب خودکار ماشین‌های مجازی جدید و تمام زیر لایه‌های آن با Component[2] ها، کانتینرها و قالب‌ها) جفت و ترکیب شوند، مدیران IT  می‌توانند روند تأمین و مدیریت زیرساخت‌ها را برای اطمینان و ثبات بیشتر ساده کنند. مدیریت سیستم‌ها با IaC باعث افزایش consistency و تکرارپذیری می‌شود درحالی‌که تأثیر شگرفی در کاهش خطاهای انسانی و زمان down بودن سرور و بررسی حل مشکل دارد. IaC امکان مدیریت سریع، آسان و ایمن تغییرات فناوری اطلاعات را از طریق قالب‌[۳]هایی فراهم می‌کند که این قالب‌ها به‌طور هم‌زمان از سیاست‌های نظارتی، امنیتی و سایر قوانین به‌طور یکنواخت پیروی می‌کنند.

 

۲. ادغام (یکپارچه‌سازی) مداوم و تحویل مداوم (ّ[۴]CI/CD) کد

CI/CD کد، تحویل کارآمد کیفیت نرم‌افزار را به کمک خط‌ لوله‌های هماهنگ که فرآیندهای خودکار را ساده می‌کنند، امکان‌پذیر خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال فرآیندی را در نظر بگیرید که قطعه‌ای از کد را از لپ‌تاپ توسعه‌دهنده برای تولید انتقال می‌دهد. یک گام جلوتر زمانی که فرآیند با IaC و پیکربندی سرور، مانند کد ترکیب شود، سازمان‌ها می‌توانند CI/CD کد، پیکربندی سرور و زیرساخت‌ها را ایجاد کنند. کد CI / CD دارای مزایای مختلفی برای شرکت‌هایی است که به دنبال به حداکثر رساندن منابع در عین ایجاد نوآوری هستند. به‌طور خاص، به بهینه‌سازی منابع توسعه‌دهنده، کاهش منابع کلی سیستم و هزینه‌ها کمک می‌کند. CI / CD همچنین به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا ایده‌های جدید را به‌طور مستقل امتحان کرده و به‌نوبه خود نوآوری را تسریع کنند. در‌عین‌حال، با کاهش هزینه خرابی، کاهش زمان تکرار و پیشرفت مستمر، کیفیت نرم‌افزار را افزایش می‌دهد.

بخش دوم مقاله را از لینک زیر بخوانید:

۴ روش یکپارچه‌سازی اتوماسیون که می‌تواند چابکی را تسریع کرده و موجب بهبود کارایی شود (بخش دوم)

[۱] Chief Information Officer

[۲] اجزا

[۳] Template

[۴] Continuous Integration / Continuous Delivery

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا