گزارش، نقد و تحلیلمصاحبه

تارن اَدامز

توسعه‌دهنده گوگل (Dwarf Fortrees)

 

 

که هستید و چه می‌کنید؟

من تارن اَدامز هستم، و با برادرم بازی‌های رایانه‌ای می‌سازم. بازی‌های Bay12 در وب‌سایت ما قرار داده‌شده، و بازی‌ای که بیشتر برای ما شناخته‌شده است Dwarf Fortrees است.

از چه سخت‌افزاری استفاده می‌کنید؟

کامپیوتری که با آن تمام‌کارهایم را انجام می‌دهم لپ‌تاپ Toshiba Satellite P55T-C5114 laptop است، و همچنین من یک Mac Mini دارم که برای انتقال بازی Dwarf Fortrees از آن استفاده می‌کنم. من یک موشواره Ingsinia دارم که زمانی که از موس پد انگشتی کوچک خسته شدم، می‌توانم به لپ‌تاپم وصلش کنم، پس این موس همیشه به لپ‌تاپم وصل است! زمانی که نیاز دارم تا باکسی به شکل آنلاین حرف بزنم یا چیزی را ضبط کنم، از یک هدستِ Turtle Beach استفاده می‌کنم. جدیدترین گوشی‌ام iPhone8 است که بعد از غرق شدنِ تصادفیِ سامسونگ من در اقیانوس آرام، آن را خریدم.
من یک PS4 و یک Switch دارم.

و از چه نرم‌افزاری استفاده می‌کنید؟

سیستم‌عامل اصلی من ویندوز ۱۰ است و مک OS X و Ubunto (لینوکس) برای port کردن استفاده می‌کنم. تمام برنامه‌نویسی‌های بازی‌هایم را به زبان ++C و با استفاده از نرم‌افزار Microsoft Visual Studio Community انجام می‌دهم اگرچه برخی ابزارهای کمکی دیگر دارم که از پایتون ۲.۵ استفاده می‌کنند. من ورژن های جدیدترِ پایتون را هم دارم، اما پایتون ۲.۵ اغلب و اخیراً سازگارترینِ آن‌ها با اسکریپت‌ها است. من برای گرافیک برنامه‌نویسی‌ام از OpenGL و SDL استفاده می کنم—نقطه قوت آن‌ها قابل‌حمل بودنشان است. من ورژن قدیمی‌تر رایگان از FDOM را برای صدا استفاده می‌کنم، اگرچه حالا که بازی ِ Dwarf Fortrees کمی نویز دارد باید عوضش کنم. من تمام ویرایش متون را در Wordpad و Notepad انجام می‌دهم که بسته به این‌که خطوط شکسته زمانی که فایل را باز می‌کنم چه قدر زشت باشند از یکی از آن‌ها استفاده می‌کنم. من برای بریدن تصویرِ برداشته‌شده از صفحه‌نمایش و هرکاردیگری که لازم باشد از Paint استفاده می‌کنم.

من اغلبِ مصاحبه‌ها و کارها و مسائل را با اسکایپ انجام می‌دهم، اگرچه حالا سایت‌های دیگری هم برای این امکان وجود دارد که گاهی اوقات برخی از آن سایت‌ها استفاده می‌کنند. من از Audacity و Open Broadcaster زمانی که نیاز به کار با صدا و ویدئو دارم استفاده می‌کنم، اگرچه این روزها در کار کمتر از این نرم‌افزارها استفاده می‌شود.

برای وب‌سایت، من از برنامه‌های pad برای نوشتن کدهای HTML استفاده می‌کنم. این وب‌سایت یک Forum به همراه ردیابِ باگ Mantis برای ردیابی تمام مشکلاتِ بازی دارد. من تمام وارد را به سایت یا از سایت با استفاده از FileZilla انتقال می‌دهم. من اخیراً با صفحات Linode و Lunar از بازی‌های Bay 12 میزبانی (host) می‌کنم. من از PuTTY برای ورود و کارکردن با سرورهایم استفاده می‌کنم. من تقریباً بی‌وقفه موزیک گوش می‌دهم، و این کار را یا با Spotify یا با استفاده از Winamp انجام می‌دهم. من از ابزارهای فشرده‌سازی Gmail و ۷-Zip استفاده می‌کنم.

امکانات و لوازم رؤیایی شما چه می‌تواند باشد؟

من همیشه درنهایت کامپیوترهای غیر گران و باقیمت منصفانه را جایگزین کامپیوترهای خودم می‌کنم و درواقع چیزی را از دست نمی‌دهم، بنابراین فکر نمی‌کنم رؤیایی در مورد سخت‌افزار داشته باشم. تنها چیزی که خیلی وقت‌ها به آن فکر می‌کنم یک ترتیب سنج موسیقی خیلی خوب است. چند سال قبل برای مدت کوتاهی من Abelton داشتم و خیلی خوشحال بودم اما درنهایت از track های موسیقی که ساختم هیچ جا استفاده نکردم و مجوز نرم‌افزار را بعد از تعویض کامپیوترم تمدید نکردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا