اخبار

۱۰ فناوری برتر سال ۲۰۲۰

 

۵- تشخیص چهره

هم‌اکنون هم تشخیص چهره در بسیاری از شرکت‌ها استفاده می‌شود. این فناوری با سرعت زیادی در حال گسترش بوده و اخیراً حتی در فرودگاه‌ها برای شناسایی و بررسی موارد امنیتی به‌کاررفته است. تشخیص چهره به شریک فناوری‌های کنونی است. این فناوری با معرفی IPhone X که دارای بهترین ویژگی‌های تشخیص چهره بود، خودش را نشان داد. در آینده با کمک تشخیص چهره، شرکت‌های توسعه فناوری از این تکنولوژی برای توسعه یک سری از برنامه‌ها استفاده خواهند کرد. شما اکنون به‌راحتی با این فناوری می‌توانید قفل موبایل، ماشین، خانه و غیره را بازنمایید.

 

۶- اتوماسیون

به‌موازات هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، ربات‌ها و یادگیری عمیق[۱]، اتوماسیون در خطوط تولید بسیار پیشرفت کرده است. از بسته‌بندی جعبه‌های محصول گرفته تا تحویل کالاها در درب منازل مشتریان. به نظر می‌رسد اتوماسیون یکی از فناوری‌های مورد انتظار در سال ۲۰۲۰ برای تکامل و کاربرد بیشتر باشد. خدمات غذایی، دارویی، پزشکی، صنعتی و خدمات مرتبط با مشتریان در سال ۲۰۲۰ اتوماسیون سازی بیشتری خواهند داشت.

 

۷- فناوری شناختی

چتر فناوری شناختی شامل مواردی مانند تشخیص گفتار و پردازش زبان طبیعی است. در کنار هم این فناوری‌های مختلف، قادر به بهینه‌سازی و اتوماسیون بسیاری از کارهایی هستند که قبلاً توسط افراد انجام می‌شد، ازجمله جنبه‌های خاصی از تجزیه‌وتحلیل و حسابداری. حتی اگر فناوری‌های شناختی اپلیکیشن‌های فراوانی هم داشته باشند، پیش‌بینی می‌شود آن بخش از صنعت که بیش‌تر تحت تأثیر این فناوری قرار گیرد، در ابتدا بخش نرم‌افزاری خواهد بود. حدود ۹۳ % شرکت‌های توسعه نرم‌افزار پیش‌بینی می‌کنند این فناوری را در سال ۲۰۲۰ اتخاذ کنند.

 

۸- واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

تعداد کمی از چندین بخش‌ صنعتی که از فناوری‌های  AR / VR  بهره‌ می‌برند و از مزایای آن استفاده می‌کنند، مربوط به صنایع بهداشت و درمان و حمل‌ونقل می‌شود. امروزه استفاده از هدست‌های  VR دشوار است زیرابه حسگرها و کابل‌های متصل به رایانه احتیاج دارند، بااین‌حال این فناوری نیز با کمک دستگاه‌های موبایل و وایرلس در حال تکامل هستند. این تحول به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های AR / VR را در اپلیکیشن‌های بزرگ‌تر و جامع‌تر ایجاد کنند و مجموعه‌ای کامل از قابلیت‌ها را برای تجربه مفهومی‌ترِ مشتری ایجاد کنند.

 

۹- تجزیه‌وتحلیل تجربی

فناوری دیجیتالی در سال ۲۰۲۰ به همراه داده‌های مربوط به نحوه واکنش مشتریان به کسب‌وکارها، آن‌ها را راهنمایی می‌کند که وقتی مشتری به روشی خاص رفتار کند، چه رفتار متقابلی را انجام دهند. آنچه روزگاری فقط کسب تجربه فردی از طریق گذران سال‌ها آن‌هم برای یک فرد محسوب می‌شد، اکنون با این داده‌ها به‌راحتی در دسترس بوده و می‌تواند حرکت سودآور بعدی را برای هر شرکت تعیین کند.

 

۱۰- محاسبات لبه[۲]

محاسبات لبه نوعی از محاسبه است که به‌جای اتکا به فضای ابری دریکی از بیشمار مراکز داده[۳] برای انجام کلیه کارهای لازم، در منبع داده یا در نزدیکی آن انجام می‌گیرد. اگرچه همه فناوری‌ها با سرعت زیادی به سمت فضا و محاسبات ابری حرکت می‌کنند، اما هنوز هم مشکلاتی وجود دارد چراکه داده‌ها در سراسر جهان پخش‌شده‌اند. به همین علت محاسبات لبه به معنی زمان پاسخ سریع‌تر برای بسیاری از دستگاه‌های متصل به اینترنت است.

 

نتیجه‌گیری

موارد مطرح‌شده ۱۰ فناوری برتر هستند که در سال‌های آینده قصد دارند صنعت را به دست بگیرند. برای کار بر روی این فناوری‌ها و توسعه اپلیکیشن‌های کاربردی عالی و نوآورانه، می‌توانید از یک شرکت مشاوره فناوری اطلاعات (مانند داده‌پرداز) استفاده کنید که همه تخصص‌های موردنیاز در این‌ فناوری‌ها را داشته باشد. شرکت توسعه نرم‌افزاری به‌کارگیرید که دارای متخصصان مجرب باشد که بتوانند با هوشمندی و خلاقیت در این فناوری‌ها کار کنند و به شما در شکل‌گیری خلاقانه‌ترین و هوشمندانه‌ترین روش تجارت یاری رسانند.

 

 

بخش‌های دیگر مقاله را از لینک‌های زیر مطالعه کنید:

۱۰ فناوری برتر سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

 

 

[۱] Deep Learning

[۲] Edge Computing

[۳] Data Cente

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا