دفتر مدیریت پروژهمطالب ویژه

۴ مورد از بزرگ‌ترین روندهای شکل‌دهنده مدیریت پروژه سال

 

 

شرکت در پروژه‌های بزرگ و تکمیل به‌موقع آن‌ها، سنگ بنای یک تجارت موفق است. درحالی‌که فرآیند مدیریت پروژه در بعضی مواقع می‌تواند استرس‌زا و پرفشار باشد، برای اطمینان از اتمام کار فعلی باید شما به تلاش مستمر نیاز خواهید داشت.

فقدان اهداف واضح تعریف‌شده مقصر ۴۰ % از شکست‌های مدیریت پروژه است. هنگام تلاش برای مراقبت از نیازهای مشتری، پیدا کردن و رفع موضوعات و مشکلاتی که در پروژه‌های شما وجود دارد ضروری است.

در آغوش گرفتن روند مدیریت پروژه در سال ۲۰۱۹ می‌تواند به شما در ایجاد یک ضلع رقابتی کمک کند. موارد زیر فقط برخی از روندهایی است که باید امسال در نظر داشته باشید.

 

۱- قدرت همکاری متقابل شرکتی

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که صاحبان مشاغل می‌توانند مرتکب شوند، نادیده گرفتن قدرت شبکه‌سازی است. جعل روابط با صاحبان مشاغل در صنایع دیگر می‌تواند بسیار سودمند باشد. استفاده از این روابط برای موفقیت بیشتر فرآیند مدیریت پروژه ایده خوبی است.

بسیاری از شرکت‌ها وظایف مشخصی را دریک پروژه، به شرکت‌هایی که در آن حوزه تجربه وسیعی دارند، برون‌سپاری می‌کنند. با این کار می‌توانید کیفیت نتایجی را که به مشتری ارائه می‌دهید افزایش دهید. تلاش برای انجام هر کار در یک پروژه به‌تنهایی، دستورالعملی برای یک فاجعه است. به همین دلیل است همکاری یا سایر صاحبان مشاغل ایده خوبی است.

 

۲- داده و گزارش‌نویسی بهتر

موفقیت کلی شما در یک پروژه خاص، به‌شدت به کیفیت داده‌های مورداستفاده در توسعه و انجام وظایف درون پروژه بستگی روزهایی طولانی وجود دارد که صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها مدت زیادی فقط می‌توانند در مورد عوامل مهم یک پروژه حدس و گمان‌ بزنند. این روزها صاحبان مشاغل خواستار بهبود گزارش و داده‌های تیم خود هستند.

گرفتن اطلاعات در مورد چگونگی عملکرد یک برنامه خاص در فرآیند مدیریت پروژه می‌تواند مفید باشد. اگر می‌بینید یک برنامه باعث ایجاد تأخیر می‌شود، یا باید از شر آن خلاص شوید یا باید آن را بهینه کنید.

AppOptics یکی از بهترین برنامه‌های نرم‌افزاری برای نظارت بر عملکرد در بازار است. ازآنجاکه AppOptics یک برند برتر در سرور Scala و صنعت نظارت بر زیرساخت‌ها است، می‌توانید مطمئن باشید که تمام اطلاعات مهم موردنیاز برای اجرای یک پروژه را با موفقیت دریافت می‌کنید.

 

۳- استفاده از روش‌های مدیریت پروژه ترکیبی

 هیچ انکاری وجود ندارد که استفاده از فن‌آوری در دنیای مدیریت پروژه چه کمک‌هایی کرده است. باگذشت هرسال، فن‌آوری مورداستفاده در این صنعت با جهش‌ها و جست‌وخیزهایی رشد می‌کند. آخرین روند در دنیای مدیریت پروژه، برنامه‌ها و روش‌های نرم‌افزاری ترکیبی است.

بسیاری از تیم‌ها برای انجام کار خود از هردو برنامه مدیریت پروژه ابری به همراه متدولوژی چابک استفاده می‌کنند. با یک سیستم مدیریت پروژه ابری، شما می‌توانید به‌روزرسانی‌های مربوط به پیشرفت یک پروژه را در زمان واقعی دریافت کنید. این نوع نرم‌افزار همچنین برای شرکتی که از قدرت و راحتی کار از راه دور استفاده می‌کند، بسیار مناسب است.

 

۴- حل مسئله به‌صورت منبع باز[۱]

 با تغییر چشم‌انداز مشاغل مدرن، شرکت‌های بیشتر و بیشتری شروع به پذیرش روش حل مسئله به‌صورت منبع باز می‌کنند. باوجود همه Repository های مختلف مدیریت پروژه آنلاین، صاحبان مشاغل قادرند مواردی مانند قالب‌ها و برنامه‌های پروژه را به اشتراک بگذارند و میزبان سایر اطلاعات مفید باشند.

اگر در یک پروژه خاص به مانع برخورد کردید، این ابزار منبع باز می‌توانند زمانی که عجله دارید به شما در یافتن راه‌حل‌ها کمک کنند. اغلب اوقات زمانی که به دیگران هم اجازه بدهید برای کسب نقطه نظراتشان، به آن نگاهی بیندازند، می‌توانید دیدگاهی عینی  از مشکلی که با آن مواجه هستید به دست آورید. با استفاده از این نوع کمک می‌توانید مشکلات را با خیال راحت برطرف کرده و با خیال راحت در مسیر پروژه بمانید.

 

اجازه ندهید که ترس از تغییر مانع رشد شما شود

برخی از صاحبان مشاغل، هنگام تغییر روش‌های فعلی مدیریت پروژه خود، دچار نگرانی می‌شوند. اگرچه فراگیری روش‌های جدید مدتی زمان می‌برد، اما با توجه به افزایش بهره‌وری که ایجاد می‌کنند، ارزش آن تلاش و وقت را دارند.

 

 

 

 

 

[۱] Open Source

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا