اخبار

۵G چیست و برای شما به چه معنی است؟

اینترنت موبایل بسیار سریعِ ” نسل پنجم ۵G “می‌تواند در برخی کشورها از ابتدای سال آینده راه‌اندازی شود و قول سرعت دانلود ۱۰ تا ۲۰ برابر سریع‌تر ازآنچه که اکنون داریم داده است. اما واقعاً چه تغییری در زندگی ما ایجاد خواهد کرد؟ آیا ما به گوشی‌های جدید نیاز خواهیم داشت؟ و آیا مشکل عدم پوشش  را برای مردم نقاط دوردست حل خواهد کرد؟

۵G دقیقاً چیست؟

این نسل بعدی و پنجمین اتصال اینترنت موبایل است که قول سرعت‌های بسیار سریع‌ترِ دانلود و آپلود، پوشش گسترده‌تر و اتصالات پایدارتر را داده است. همه‌چیز در مورداستفاده بهتر از طیف رادیو و فعال کردن دستگاه‌های بسیار بیشتر برای دسترسی هم‌زمان به اینترنت موبایل است.

۵G ما را قادر به انجام چه کاری می‌سازد؟

“هر کاری که اکنون با تلفن‌های هوشمند خود انجام می‌دهیم، قادر خواهیم بود سریع‌تر و بهتر انجام دهیم. ” این را یان فاگ  از OpenSignal که یک شرکت آنالیز داده موبایل است، می‌گوید.”به عینک‌های هوشمند با واقعیت افزوده، واقعیت مجازی موبایل، فیلم باکیفیت بسیار بالاتر و اینترنت اشیاء که شهرها را هوشمندتر می‌کنند فکر کنید. اما آنچه واقعاً هیجان‌انگیز است تمام سرویس‌های جدیدی است که در آینده خواهند آمد و ما نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم.”تصور کنید شماری از هواپیماهای بدون سرنشین برای انجام مأموریت‌های جست‌وجو و نجات، ارزیابی آتش‌سوزی و نظارت بر ترافیک همه به شکل بی‌سیم با هم در ارتباط هستند و ایستگاه‌های پایه زمینی که همگی باهم از طریق شبکه‌های ۵G در ارتباط هستند. به‌طور مشابه بسیاری تصور می‌کنند ۵G برای ارتباط وسائل نقلیه خودکار با هم و خواندن نقشه آنلاین و داده ترافیک ضروری خواهد بود.

اخبار BBC: پهپادها برای نجات

چه چیز جلوی برخورد این بارکش‌های خودران را خواهد گرفت؟ اگر بخواهیم بی‌پرواتر صحبت کنیم، کسانی که بازی تلفن همراه انجام می‌دهند هنگام فشار دادن یک دکمه روی یک کنترلر و دیدن تأثیر آن روی صفحه، باید تأخیر  کمتری داشته باشند. ویدئوهای تلفن همراه باید تقریباً فوری و بدون قطعی باشند. تماس‌های ویدئویی باید واضح‌تر و شفاف‌تر شوند. دستگاه‌های تناسب‌اندام قابل پوشیدن، می‌توانند سلامتی شما را به شکل آنلاین و زمان واقع  تحت نظر بگیرند و به‌محض روی دادن اتفاق اضطراری و اورژانسی به پزشکان هشدار دهند.

بخشهای دیگر مقاله را از لینک‌های زیر بخوانید:

۵G چیست و برای شما به چه معنی است؟ (بخش دوم)

۵G چیست و برای شما به چه معنی است؟ (بخش آخر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا