دفتر مدیریت پروژهمطالب ویژه

۸ قالب اکسلِ الزامی برای مدیریت پروژه (بخش اول)

قبل از اینکه بتوانید برای پروژه خود برنامه‌ریزی کنید، باید ابزارهای مناسبی برای جمع‌آوری داده‌های موردنیاز برای تدوین استراتژی داشته باشید. می‌دانید که راه‌های زیادی برای سرپا نگه‌داشتن پروژه وجود دارد، صرف‌نظر از اینکه پروژه بزرگ باشد یا کوچک، بنابراین به این ابزارها مانند شبکه‌های ایمنی فکر کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ‌چیز ضروری را از دست نمی‌دهید. به تمام مواردی که باید پردازش کنید فکر کنید، از زمان‌بندی گرفته تا منابع و تعیین وظایف و نقاط عطف در طول مسیر تا اتمام پروژه موفق. دیگر روزهای یادداشت‌های Post-It و دفترچه یادداشت‌های پر از تکه‌های کاغذ، مدت زیادی است که گذشته است. خوشبختانه ما شما را تحت پوشش قرار داده‌ایم. آیا علاقه‌ای به مدیریت صفحه گسترده اکسل دارید؟ در اینجا هشت قالب اصلی PM  وجود دارد که می‌توانید همین حالا دانلود و استفاده کنید. ازجمله دو الگوی جدیدی که اخیراً اضافه‌شده است.

مورد جدید: سازنده نمودار گانت

نمودار گانت یک ابزار بصری است که به شما کمک می‌کند تا در یک نگاه برنامه زمان‌بندی وظایف و وابستگی آن‌ها به چرخه عمر پروژه را مشاهده کنید. اگرچه این صحیح است که نمودار گانت  می‌تواند در اکسل بسیار پیچیده باشد، به‌خصوص وقتی‌که شما به ویژگی‌های برنامه‌ریزی پیشرفته‌تری مانند تخصیص کار و وابستگی منابع نیاز داشته باشید، این ابزار بخشی اساسی از جعبه‌ابزار هر مدیر پروژه‌ای باقی خواهند ماند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از ابزار آنلاین نمودار گانت برای کمک به برنامه‌ریزی کارها و پروژه‌ها با همکاری تیم خود استفاده کنید. ابزار نمودار آنلاین گانت در نرم‌افزار مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه ادغام می‌شود، بنابراین می‌توان آن را در زمان واقعی  به‌روزرسانی کرد. این امر تغییرات با کشیدن و رها کردن  را ساده می‌کند و می‌توانید آن را بسته به نیاز خود کدبندی رنگی کنید.اما برای ساخت سریع نمودار گانت از لیست وظایف خود، این قالب نمودارِ رایگان گانت را برای راهی آسان به‌منظور ایجاد یک برنامه پروژه بارگیری کنید. فقط وظیفه‌ها و مهلت‌ها را برای بصری‌سازیِ مدت‌زمان طول کشیدن پروژه اضافه کنید.

مورد جدید: گزارش وضعیت یک‌صفحه‌ای

واضح است که نیاز به گزارش وضعیت دارید. اگر دید خوبی ازآنچه در پروژه اتفاق می‌افتد نداشته باشید، یعنی کورکورانه مدیریت می‌کنید. هیچ ایده‌ای در مورد اینکه آیا در مسیر صحیح هستید یا آیا منابع مسدود شده‌اند ندارید. با استفاده از این قالب رایگان گزارش وضعیت اکسل، شما ابزاری دارید که می‌توانید ارتباطات پروژه خود را به میزان چشمگیری نه‌تنها هنگام ارائه برای سهامداران بلکه برای اعضای تیم هم بهبود ببخشید. تصمیم‌گیری در مورد فراوانی گزارش‌ها بر عهده شماست. اما با داشتن قالب گزارش وضعیت، بسیاری از کارهای شلوغی که می‌توانند شما را از پروژه دور کنند، قبلاً انجام‌شده است و دسترسی بیشتری به شما برای اطلاعاتی که نیاز دارید می‌دهند.

پروژه و ردیاب تسک

ردیابی پروژه برای اطمینان از ماندگاری برنامه (طرح) بسیار مهم است. این یعنی تب‌های  کاری را در سطح وظیفه  نگه‌دارید. این الگوی رایگان پروژه و ردیابی وظیفه می‌تواند به‌عنوان یک لیست برای انجام کار کمک کند و شامل ستون‌هایی برای مدت‌زمان برنامه‌ریزی‌شده و واقعی پروژه است تا بدانید چه چیز کار می‌کند و چه چیزی نیاز به توجه بیشتر دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا