اخبار بلاکچین

پلتفرم DApp بایننس چین کلاهبرداری‌ها را به کاربران با هشدار قرمز بلاک چین اطلاع می‌دهد!

کلاهبرداران و هکر‌ها راه‌های گوناگون و متنوعی برای رسیدن به اهداف شوم خود در پی می‌گیرند اما هدف بیشتر‌ آنها مشترک است: سرقت سرمایه شما. این افراد گاهی با استفاده از حفره‌های امنیتی موجود به شما ضربه می‌زنند، گاهی با استفاده از مهندسی اجتماعی از اعتماد شما سو استفاده می‌‌کنند و برخی اوقات نیز از ناآگاهی مخاطبان بهره می‌جویند. احتمالا در اخبار بلاک چین با راگ پول (rug pull) که یکی از انواع این کلاهبرداری‌هاست برخورد‌ کرده‌اید. این روش کلاهبرداری که در اخبار بلاک چین زیاد با آن مواجه می‌شویم، بنا بر آمار تا تاریخ جولای سال ۲۰۲۱، مسبب از دست رفتن ۱۱۳ میلیون دلار از سرمایه قربانیان بوده است. حتی سرمایه‌گذار مشهور مارک کوبان (Mark Cuban)، طبق اعتراف خودش قربانی این کلاهبرداری بوده است.

هشدار قرمز DappBay یک ابزار اسکن کننده و اطلاع دهنده ریسک است که به کاربران کمک می‌کند پروژه‌های پرخطر را شناسایی کنند تا از هک و کلاهبرداری جلوگیری کنند.

BNB Chain  پلتفرم جدیدی به نام DappBay را برای کشف پروژه های جدید Web3 راه اندازی کرده است. DappBay  به ویژگی جدیدی به نام Red Alarm(هشدار قرمز) مجهز است که سطوح ریسک پروژه را در زمان واقعی ارزیابی می‌کند و به کاربران در مورد برنامه‌های غیرمتمرکز بالقوه خطرناک (DApps) هشدار می‌دهد.

Red Alarm  یک ابزار اسکن ریسک در قرارداد است که توسط DappBay ارائه شده است که به کاربران کمک می‌کند پروژه‌های پرخطر را شناسایی کنند تا از سرمایه‌گذاری‌های خود در برابر راگ پول (طبق تعریف CoinMarketCap: «نوعی از کلاهبرداری که در آن توسعه‌دهندگان یک پروژه، آن را رها می‌کنند و پول سرمایه‌گذاران را به سرقت می‌برند» و انواع دیگر کلاهبرداری محافظت کنند. کاربران می توانند با وارد کردن آن در فیچر Red Alarm، بررسی کنند که آیا آدرس قرارداد دارای ایراد های منطقی یا خطر هک است یا خیر.

گوندولین رجینا، مدیر سرمایه‌گذاری در BNB Chain، گفت که DappBay به جامعه BNB Beacon Chain اجازه می‌دهد تا با استفاده از داده‌های بازار، بهترین پروژه‌هایی را که اخیراً راه‌اندازی شده‌اند، مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل معاوضع (NFT) فهرست و رتبه‌بندی کند. او در ادامه بیان کرد:

“مهمتر از همه، ویژگی Red Alarm به کاربران کمک می کند تا یک قدم جلوتر از کلاهبرداران باشند. این سیستم در زمان واقعی خطرات احتمالی مرتبط با پروژه ها را هشدار می دهد و به افرادی که علاقه مند به سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال و بلاک چی هستند اجازه می دهد تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه‌تری اتخاذ کند.”

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: روسیه قصد دارد در سال ۲۰۲۴ روبل دیجیتال را در تمام بانک ها عرضه کند

هدف DappBay کمک به جامعه در درک روندهای بازار با به روزترین رتبه بندی پروژه ها و پیش بینی خطرات پروژه در زمان واقعی است. همچنین دارای ویژگی های دیگری است که به توسعه دهندگان DApp اجازه می دهد پروژه های خود را در DappBay لیست کنند.

علاوه بر این، DappBay  فهرست جامعی از پروژه‌های آینده امیدوارکننده را از قبل جمع‌آوری و خلاصه می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که اولین کسانی باشند که در مورد آنها باخبر می‌شوند.

همانطور که حتما در اخبار بلاک چین به دفعات شنیده‌ا‌ید، متأسفانه کلاهبرداری، راگ پول و سایر خطرات کلاهبرداری در فضای ارزهای دیجیتال بسیار زیاد شده‌اند. راه‌اندازی پلتفرم جدید و ویژگی Red Alarm خبر خوشی برای سرمایه گذاران در بلاک چین است زیرا خدمات بسیار کاربردی به جامعه کریپتو ارائه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا