اخبار بلاکچین

بررسی ۴ ان اف تی که در تیتر اخبار بلاک چین قرار گرفتند

در این مقاله از اخبار بلاک چین در خط دید، نگاهی به ۳ مورد از گران‌ترین NFT فروخته‌شده تا به امروز می‌اندازیم.

توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFT‌ها در حال تبدیل شدن به دارایی‌هایی هستند که قیمت‌های آن به میلیون‌ها دلار می‌رسد.

در سال ۲۰۲۱، یک NFT توسط هنرمند دیجیتال Beeple یا Mike Winkelmann به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد و NFT ها را به تیتر اول اخبار بلاک چین تبدیل کرد و در‌های جدیدی در حوزه فروش NFT باز کرد که بسیاری از آنها به ارزش میلیون ها دلار رسیدند. ستارگانی مانند پاریس هیلتون، لیندسی لوهان، امینم، گریمز و بسیاری دیگر، به دلیل داغ بودن موضوع NFT‌ها، وارد این حوزه شده‌اند.

در سال ۲۰۲۲، NFTها توجه سرمایه گذاران، هنرمندان و کلکسیونرها را به خود جلب کرده اند. بیایید نگاهی به چهار NFT گران قیمت فروخته شده که اخبار بلاک چین را تسخیر کردند تا به امروز می‌اندازیم:

معرفی چهار ان اف تی بسیار گران قیمت در دنیای بلاک چین

چهارراه بیپل – ۶.۶ میلیون دلار

ان اف تی Beeple’s Crossroads  که از طریق Nifty Gateway فروخته شد، در اصل پاسخی به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ بود. این قطعه یک چهره مأیوس به نام ترامپ را نشان می دهد که روی زمین دراز کشیده و نماد رئیس جمهور سابق پس از شکست در انتخابات است.

ان اف تی Beeple’s Crossroads

Crossroads  همچنین دو ویدیو را به نمایش گذاشت، یکی با ترامپ پیروز و دیگری ترامپ موفق و مغرور. اینکه در نهایت چه اتفاقی می‌افتد به نتیجه انتخابات بستگی داشت.

اوشن فرانت – ۶ میلیون دلار

جبهه اقیانوس با هدف بحران آب و هوا، درختی را در بالای تریلرها و کانتینرهای حمل و نقل مستقر در یک سکو به تصویر می کش این ان اف تی با عنوان “با هم می توانیم این مشکل را حل کنیم” برای امور خیریه در اخبار بلاک چین و ان اف تی‌ها بر سر زبان ها افناد. این NFT سپس به حراج گذاشته شد و ذینفع آن “Open Earth Foundation” بود که یک سازمان غیرانتفاعی برای حفاظت از محیط زیست است.

پروژه Right-click and Save As Guy

یکی از ارزشمندترین NFT های آن زمان، فرانت اوشن ( جبهه اوقیانوس) ، با قیمت ۲.۷۷ میلیون دلار شروع به مناقصه کرد. برنده این مناقصه جاستین سان، موسس بنیاد ترون بود.

پروژه Right-click and Save As Guy  – 7.08 میلیون دلار

اسنوپ داگ در سال ۲۰۲۲ ان اف تی با نام Right-click and Save As Guy ساخته شده توسط NFT XCOPY   را خریداری کرد. این اثر هنری به عنوان طنزی از افرادی ساخته شده است که ارزش هنر کریپتو را نمی شناسند.

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: استفاده از بیت کوین به عنوان ارز قانونی در اخبار بلاک چین به چه معناست؟

CryptoPunks

در حقیقت، این ان اف تی به همه مردم و علاقه مندان به بلاک چین و کریپتو یادآوری می‌کند که به لطف فناوری بلاک چین ، این آثار هنری دیجیتالی قابل کپی کردن نیستند.

ان اف تی CryptoPunk #7804  – ۷.۵۷ میلیون دلار

CryptoPunks  مجموعه‌ای از ۱۰۰۰۰ کاراکتر منحصربه‌فرد است که روی بلاک چین اتریوم میزبانی شده‌اند و هیچ دو کریپتوپانکی دقیقاً شبیه یکدیگر نیستند که این امر آنها را بسیار ارزشمند می‌کند.

ان اف تی CryptoPunk #7804  به دلیل داشتن برخی ویژگی‌های نادر در کل مجموعه متمایز است.

cap forward

این ویژگی ها شامل پوست آدم فضایی است که تنها ۰.۰۹ درصد از کل مجموعه این ویژگی را دارد. پیپ نیز یک ویژگی دیگر است که تنها در ۳٪ از مجموعه موجود است. این عینک آفتابی کوچک که در تصیر این NFT می بینید نیز یکی دیگر از ویژگی هایی است که تنها ۴ درصد از مجموعه دارای آن هستند. ویژگی “cap forward” نیز وجود دارد که فقط در ۳٪ از NFTها وجود دارد. این ویژگی‌ها CryptoPunk #7804 را به چنین ان اف تی نادری تبدیل می‌کند که به یکی از پرفروش‌ترین NFT ها و در صدر اخبار بلاک چین و ان اف تی ها قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا