اخبارمطالب ویژه

Slack مکالمات صوتی و تصویری را به AWS منتقل می‌کند

 

این دو شرکت در میان رقابت خود با مایکروسافت در حال رقابت نزدیک‌ترِ “چندساله” هستند. Slack قابلیت تماس تلفنی صوتی و تصویری بومی خود را بر روی پلتفرم Chime Web خدمات سرویس آمازون که بخشی از “همکاری چندساله” برای همکاری در توسعه محصول، اجرا خواهد کرد.

AWS در حال حاضر ارائه‌دهنده زیرساخت ابریِ “دلخواه” Slack است و دو شرکت در مایکروسافت رقیب مشترکی دارند که به ترتیب با محصولات Azure و Teams Products رقابت می‌کنند. در اطلاعیه روز پنج‌شنبه، در کنار نتایج مالی سه‌ماهه اول slack، توضیح داده‌شده که slack از کیت توسعه نرم‌افزار Chime آمازون به‌عنوان پایه‌ای برای تماس‌های slack استفاده می‌کند، که شامل ویژگی‌های اشتراک‌گذاری صدا، فیلم و صفحه است. Chime توسط AWS در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد، اما به همان روشی که ابزارهای ارتباطی مانند زوم و تیم‌های مایکروسافت در سال‌های بعد نتوانستند توجهی را جلب کنند، زمین‌گیر شد.

Slack با انتقال تماس به AWS نیاز به اجرای زیرساخت‌‌های ارتباطی یکپارچه خود را برطرف می‌کند. Slack  در یک پست وبلاگ گفته است: “در کوتاه‌مدت هیچ تغییری در تجربه کاربر ایجاد نمی‌شود اما در بلندمدت این حرکت به ما امکان می‌دهد ویژگی‌های جدیدی مانند فیلم تلفن همراه اضافه کنیم، بنابراین کاربران می‌توانند برای برقراری ارتباط امن شرکت، به slack اعتماد کنند.”

رائول کاستنون، تحلیلگر ارشد تحقیق ۴۵۱ / اطلاعات بازار جهانی S&P گفت:” این توافق مزایای واضحی برای دو فروشنده دارد. برای AWS این مشارکت رویکرد مبتنی بر پلتفرمش را تائید می‌کند. برای slack این مشارکت حتی می‌تواند قابلیت‌های مقیاس‌گذاری و به همان اندازه مهم ویژگی‌های امنیتی درجه سازمانی را فراهم می‌کند.”

Angela Ashenden یکی از تحلیلگران اصلی CCS Insight گفت:” درحالی‌که slack  قابلیت‌های ارتباطی ویدئویی موجود مانند فناوری اشتراک صفحه‌نمایش را از نرم‌افزار Screenhero خودش کسب کرده اما این قابلیت‌ها تقریباً ابتدایی هستند. “بنابراین ساختن SDK Chime روشی کم‌خطر از پیشنهاد‌های ارتقاء نرم‌افزاری را به SMB ها[۱] ارائه می‌دهد. وی ادامه می‌دهد: این مشارکت همچنین به تقویت روابط آن‌ها با AWS هم کمک می‌کند، که با توجه به موقعیت آن‌ها در مقابل مایکروسافت موضوع مهمی است.” همکاری نزدیک‌تر با slack برای aws فوایدی نیز دارد، زیرا تلاش می‌کند در میان چشم‌انداز ارتباطات یکپارچه رقابتی، chime را به سمت مخاطبان گسترده‌تر سوق دهد.

Ashenden ادامه می‌دهد:” قرار دادن این مشارکت به‌عنوان راه‌کاری که بیشتر در سمت back-end قرار داشته باشد، تا توسعه‌دهندگان بدین‌وسیله بتوانند اپ‌های خود را در آن جاسازی کنند ممکن است برای aws تبعات بدی داشته باشد اما چیزی است که دز این ناحیه رقابتی بر سر آن وجود ندارد. به‌علاوه با مدل قیمت‌گذاری مصرف آن‌ها یعنی پرداخت هزینه فقط برای چیزی که استفاده می‌کنید، همخوانی دارد.”

محصولات دیگری نیز بین این دو فروشنده وجود دارد که در حال کار بر روی ‌آن‌ها هستند. این کارها شامل AWS Chat bot هم می‌شوند که به تیم‌های توسعه‌دهنده و عملیاتی اجازه می‌دهد تا منابع ابری را تحت نظر بگیرند و قصد دارد در آینده طیف گسترده‌ای از ۱۷۵ سرویس AWS را در آن بگنجاند و باهم یکی کند. همچنین یکپارچه‌سازی هم با Amazon AppFlow وجود دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا سریعاً داده‌ها را بین سرویس‌های AWS و Slack جابجا کنند. علاوه‌براین آمازون متعهد شده است تا Slack را در سطح سازمانی به‌عنوان بخشی از قرارداد مشارکت گسترش دهد.

 

 

 

 

[۱] Small And Midsize Business

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا