اخبار بلاکچین

کارشناسان اخبار بلاکچین و ماینینگ، معتقدند استخراج کریپتو همچنان در بلندمدت سودآور است

استیو باسی معتقد است که یک هولدر بلندمدت ممکن است در کوتاه مدت به خوبی استخراج کند و پس از کاهش پاداش بلاک، در سال ۲۰۲۴ بیت کوین‌هارا به فروش برساند.

از مهاجرت بزرگ به بازار نزولی، استخراج‌کنندگان کریپتو در طول سال با چالش‌های زیادی از جمله تغییر در سودآوری مواجه شدند. با این حال، به گفته استیو باسی، متخصص در استخراج بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، اگر نگاهی درست به اخبار بلاکچین و ماینینگ به چشم انداز بلندمدت آن نگاه کنیم، استخراج ارز دیجیتال ممکن است همچنان سودآور باشد.

مایینینگ را چطور می‌توان به زبان ساده توضیح داد؟

استخراج بیت کوین یک فرآیند انرژی بر با سیستم های استخراج سفارشی است که برای حل پازل های ریاضی با هم رقابت می کنند. ماینری که ابتدا معما را حل می کند به وسیله شبکه، با بیت کوین پاداش می گیرد. فرآیند استخراج بیت کوین همچنین تراکنش های موجود در شبکه ارز دیجیتال را تایید می کند و آنها را قابل اعتماد می کند.

از آنجایی که هزینه استخراج‌کنندگان مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است و هزینه‌های برق بیش از نیمی از درآمد پیش‌بینی‌شده را به خود اختصاص می‌دهد – بازه زمانی تخمینی کنونی زمانی که یک ماینر می‌تواند هزینه یک دستگاه را پوشش دهد پنج تا شش سال است. باسی در اظهار نظر در مورد این موضوع گفت که در حالی که درآمد استخراج قطعاً در کوتاه مدت تیره به نظر می رسد، با گذشت زمان تغییر خواهد کرد. او در بخش ویژه اخبار بلاک چین در ماینینگ گفت:

در بلندمدت، ما انتظار نصف شدن ارزش BTC برای بار دیگر در سال ۲۰۲۴ داریم. بنابراین، یک هولدر بلندمدت می‌تواند در کوتاه‌مدت استخراج خوبی انجام دهد و شاید زمانی که پاداش بلاک در سال ۲۰۲۴ کاهش می‌یابد، بفروشد.

اگر قیمت‌ها در سال‌های آینده تغییر نکنند، همه چیز برای ماینرها بد خواهد شد زیرا دستگاه‌ها برای دوام طولانی طراحی نشده‌اند. باسی خاطرنشان کرد که قدرت سخت افزار ماینر‌ها طی سه تا پنج سال کاهش می یابد و برخی از قطعات نیاز به تعویض کامل دارند. باسی گفت: “تا ۶۰ ماه در این دستگاه ها، اپراتورها شانس خوبی دارند که مجبور به تعویض منبع تغذیه یا فن در تعداد قابل توجهی از این دستگاه ها شوند.”

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

اخبار بلاک چین و ماینینگ در مورد پیشرفت‌های سخت افزاری چه می‌گوید؟

با وجود این، کارشناس ماینینگ بیت کوین، جنبه های خنک کننده آب دستگاه های جدیدتر Antminer را تحسین کرد. به گفته باسی، اگر این استاندارد باقی بماند، خنک‌سازی کارآمدتر خواهد بود و تنها ماینر‌هایی که از قبل برای خنک‌کننده مایع برنامه‌ریزی می‌کنند، رقابتی خواهند بود.

در اوایل این ماه، استراتژیست های جی پی مورگان اشاره کردند که هزینه های تولید بیت کوین از ۲۴۰۰۰ دلار به ۱۳۰۰۰ دلار در ابتدای ژوئن کاهش یافته است. این رقم کمترین میزان از شهریور ماه سال گذشته است. در حالی که هزینه های تولید پایین ممکن است فشار فروش از سوی ماینرها را کاهش دهد. برخی از متخصصان اخبار بلاک چین در ماینینگ هنوز بر این باورند که تاثیر منفی بر قیمت دارایی ها دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا