بلاکچین در حوزه مالی

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین

مزایا و کمک‌های فناوری بلاکچین به اقتصاد و امور مختلف مالی، بر کسی پوشیده نیست. همان طور که می‌دانید، بلاکچین پایه ئ اساس رمز ارزها است. به صورت فنی، بلاکچین به مجموعه‌ای از بلوک‌ها است که اطلاعات تراکنش‌ها را در خود ذخیره می‌کنند. این بلوک‌ها به شکل زنجیره‌ای به یکدیگر متصل شده‌اند.

اطلاعات ثبت شده در بلاکچین به هیچ صورت قابل تغییر نیستند. اما قرار نیست در این مطلب درباره بلاکچین‌ها و ساختار آنها حرف بزنیم؛ موضوع بحث ما در خط دید، خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین است.

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین

در گذشته درباره مواردی همچون ویژگی‌های بلاکچین در حوزه مالی و بانکداری صحبت کرده‌ایم. در چند سال اخیر بانک‌ها به استفاده از نوعی کارت به نام کارت هوشمند کرده‌اند. با استفاده از این کارت، افراد می‌توانند پرداخت انجام دهند، دسترسی بدهند و حتی برای احراز هویت خود، از آن استفاده کنند.

با ترکیب فناوری بلاکچین و کارت‌های هوشمند، ارائه خدمات بانکی مدرن مانند ایجاد حساب، نقل و انتقال پول، بازپرداخت وام و… بسیار ساده‌تر خواهد شد. تنها با استفاده از یک کارت، شما می‌توانید تمام امور بانکی خود را مدیریت کنید.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: حسابداری بلاک چینی چیست؟

در ادامه مواردی دیگری که با کنار هم قرار گرفتن فناوری بلاکچین و فناوری کارت هوشمند، می‌توانند با سهولت بیشتری اجرا شوند را آماده کرده‌ایم:

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین: ثبت دارایی‌ها

ویژگی غیرقابل تغییر بودن اطلاعات ثبت شده در بلوک‌های شبکه بلاکچین، باعث می‌شود در صورتی که سپرده یا سرمایه گذاری انجام دهید، اطلاعات به صورت کامل ذخیره شوند. ثبت دارایی‌ها به کمک کارت هوشمند و یک شبکه بلاکچین، می‌تواند راه حل سریعتر و امن‌تری نسبت به شرکت‌ها و بانک‌های فعلی باشد.

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین: مدیریت و محافظت از دارایی‌ها

امکان ایجاد یک برنامه دیجیتالی مطمئن برای ذخیره و مدیریت دارایی‌های مختلف (اعتبار بانکی و ارز دیجیتال) با استفاده از بلاکچین و به وسیله کارت هوشمند وجود دارد. بلاکچین میزبان داده‌ها خواهد بود و کارت هوشمند، کلیدی برای دسترسی به آن!

با توجه به تعدد حملات کلاهبرداران و مجرمان سایبری به برنامه‌های بانکی مختلف، اجرای این ایده می‌تواند به یک برنامه کاربردی در این حوزه تبدیل شود.

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین: پرداخت هزینه‌های روزمره و فروشگاه‌ها

این مورد در تعدادی از فروشگاه‌های بزرگ در سرتاسر دنیا در حال اجرا است. خریداران می‌توانند هزینه خرید خود را با ارز دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم یا سایر رمز ارزهای رایج پرداخت کنند. در صورت توسعه و یکپارچه سازی این فناوری با کارت‌های هوشمند، می‌توان تمامی هزینه‌های روزمره (کرایه تاکسی، خرید، انعام، حق الزحمه و…) را با استفاده از کارت هوشمند پرداخت کرد.

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین: مدیریت و تسویه حساب‌های تجاری

بیایید تصور کنید که شما یک تولید کننده پارچه هستید و می‌خواهید پارچه‌هایتان را به یک شرکت تولید کننده لباس در یک کشور دیگر بفروشید. این کار بدون مدیریت معامله توسط بانک و انتقال پول ممکن نیست.

اما بانک‌ها در این زمینه، عملکرد خوبی ندارند و معمولا ناکارآمد هستند. راه حل این مشکل، ایجاد یک قرارداد هوشمند برای انجام اقدامات تجاری مورد نیاز است. این قرارداد هوشمند می‌تواند کاهش هزینه تراکنش‌ها، کاهش زمان انجام فعالیت‌ها و حذف پیچیدگی انجام این کارها را به همراه داشته باشد.

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین بیشتر از اینهاست…

خدمات بلاک چین در حوزه مالی و بانکداری نوین می‌تواند سیستم بانکداری نوین را دستخوش تغییراتی بزرگ کند. این تغییرات همگی به نفع مشتریان و خود بانک‌ها هستند و باعث کاهش هزینه‌های جاری هر دو طرف می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا