آموزش بلاکچین

طراحی اپلیکیشن بلاکچینی

آیا شما تا کنون نام اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین را شنیده اید؟ این برنامه ها به اختصار DAPP نامیده می شوند قدرت بالایی دارند. امروز محبوبیت آنها به بالا ترین حد ممکن در چند سال اخیر رسیده است. جالب است بدانید که این برنامه به گونه ای طراحی شده اند که از همه قوانین بلاک چین پیروی می کنند. این برنامه ها برای ایده های تجارت دیجیتالی به شدت مناسب بوده و می توانند بازدهی بالایی هم داشته باشند. به همین علت هم استفاده از آنها می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. امروز ما قصد داریم تا در مورد این برنامه ها با شما صحبت کنیم.

 بلاکچین

نحوه طراحی اپلیکیشن بلاکچین چگونه است؟

وقتی که نوبت به ساخت یا طراحی اپلیکیشن بلاکچینی می رسد، در ابتدا این فرایند کمی مشکل است. بالاخره شما باید یک سری اطلاعات فنی در این زمینه داشته باشید. آیا شما تا کنون برای ساخت یک Dapp تلاش کرده اید؟ این مقاله همه اطلاعات فنی و تخصصی را در اختیار شما قرار نمی دهد. ما سعی کرده ایم تا در مختصر ترین و خلاصه ترین حالت مراحل مربوط به ساخت یک برنامه مبتنی بر روی شبکه بلاک چین را به شما آموزش دهیم. شما باید به این مسئله توجه داشته باشید که افراد تازه وارد در این زمینه با مشکلات خاصی مواجه خواهند شد.

در ادامه شما می توانید مراحل مهم مربوط به ساخت یک برنامه بلاکچین را مشاهده کنید. برای ساخت یک عدد DAPP، فقط کافی است که شما این مراحل را دنبال کنید. در صورت دنبال کردن درست این مراحل و قسمت ها هیچ مشکل خاصی برای شما ایجاد نخواهد شد.

Dapps-decentralization
اپلیکیشن بلاکچینی

مراحل ساخت یک برنامه بلاکچینی

در اولین مرحله برای طراحی اپلیکیشن بلاکچینی شما باید تکنولوژی مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر اساس محیط کاری و فعالیتی خود شما باید یکی از تکنولوژی های حال حاضر را انتخاب نمایید. این موقعیت ها و تکنولوژی ها عبارت اند از سرور توسعه، پایگاه داده، زبان برنامه نویسی، پلتفرم های میزبانی، قرارداد های مربوط به فرانت اند و بک اند، چارچوب های برنامه و API های اصلی برنامه ها.

در مرحله بعد شما باید پروژه را ایجاد کنید. مثلا اگر شما بخواهید یک برنامه بلاکچین بر روی اتریوم بسازید، باید بر اساس تنظیمات اولیه اتریوم پروژه را ایجاد نمایید. باید ابزار های توسعه مورد نیاز را برای پروژه خود نصب کنید و از ابزار های فرانت اند مخصوص استفاده کنید تا این پروژه را به اتمام برسانید. بهتر است که از زبان برنامه نویسی استفاده کنید که با پروژه اصلی تان همخوانی دارد تا مقیاس پذیری بلاکچین در پروژه شما را محدود نکند.

مرحله بعدی مربوط به نوشتن کد های برنامه می باشد. هنگامی که شما یک برنامه غیر متمرکز بلاکچین ایجاد می کنید، برای اولین بار انتخاب های زیادی در جلوی پای شما قرار گرفته است. زبان Solidity یکی از زبان هایی است که شما می توانید آن را به کار گیرید. این زبان شباهت های نسبتا زیادی با جاوا اسکریپت دارد. برای ساخت قرارداد های هوشمند این زبان برنامه نویسی بهترین گزینه موجود در جلوی پای شما به حساب می آید.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: تکنولوژی بلاکچین توزیع شده

حال که مراحل مربوط به ساخت DAPP به پایان رسیدند، نوبت به تست برنامه می رسد. شما باید برنامه و پروژه ایجاد شده را تست کنید. هنگامی که تست ها و دیباگ ها به اتمام رسیدند، شما با خیال راحت می توانید برنامه خود را منتشر نمایید.

حرف آخر

حال با استفاده از اطلاعاتی که در این مقاله از مجله اینترنتی خط دید شما مطالعه کردید، می توانید یک برنامه مبتنی بر روی بلاک چین بسازید. مطمئنا زبان برنامه نویسی بر روی سرعت و نحوه عملکرد برنامه شما تاثیرات زیادی می گذارد. پس، بهتر است که شما هم به دنبال استفاده از بهترین و قوی ترین زبان های موجود باشید. این پروسه برای کسانی که برای اولین بار در این زمینه فعالیت می کنند کمی چالش برانگیز بوده و می تواند دشواری های خاص خود را به همراه داشته باشد. ما سعی کردیم تا مراحل مربوط به طراحی اپلیکیشن بلاکچینی را در ساده ترین و مستقیم ترین حالت به شما توضیح دهیم. هنگامی که شما یک برنامه به این صورت ایجاد کردید، در آینده خیلی بهتر و راحت تر می توانید فعالیت های مربوط به ساخت برنامه را انجام دهید. تمرین و تکرار تمرین مهم ترین کلید موفقیت در این زمینه می باشد که شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید.

DAPP مخفف کدام عبارت است ؟

این عبارت بر گرفته شده از عبارت کامل تر Decentralized Application می باشد که به معنی اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین است

اولین مرحله در طراحی یک اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین چیست؟

در اولین مرحله برای طراحی اپلیکیشن بلاکچینی شما باید تکنولوژی مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر اساس محیط کاری و فعالیتی خود شما باید یکی از تکنولوژی های حال حاضر را انتخاب نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا