بلاکچین در حوزه بازیبلاکچین در صنایع

خرید و فروش دارایی های درون بازی یک راه کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی

با توجه به استقبال گسترده مردم از ارزهای دیجیتال، خرید و فروش توکن ها به در بستر‌های امنی مانند صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز اکنون بسیار آسان شده است. اگر یک بازی روی بلاک چین توسعه یابد، به بازیکنان این اجازه داده‌میشود که دارایی های درون بازی که به دست می‌آورند را با استفاده از ارزهای دیجیتال بخرند و بفروشند و به کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی بپردازند. به عنوان مثال،  MetaMask یک کیف پول تحت وب عالی برای بازیکنان بازی ‌های بلاک‌چینی است. آنها همچنین می توانند با کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S، ارزهای دیجیتال خود را در زمانی که از آنها استفاده نمی کنند،کاملا ایمن نگه دارند.

اگر بازیکنان پرایوت کی‌های خود را ایمن کنند، تراکنش‌های آن‌ها امن خواهد بود. با این حال، آنها باید یک رویکرد منظم برای امنیت رایانه خود در پیش‌گیرند. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنند، هرگز وب سایت های پرخطر را باز نکنند و از نگهداری بیش از حد ارزهای دیجیتال در کیف پول های وب یا تلفن همراه اکیدا خودداری کنند.

پروفایل‌های تعامل پذیر برای بازیکنان با کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی

معامله گران و سرمایه گذاران کریپتو یک آدرس عمومی کیف‌پول دارند که می توانند برای دریافت و یا ارسال رمز ارز در شبکه های مختلف بلاک چین از آن استفاده کنند. پس اگر یک بازی بر روی بلاک چین ایجاد گردد، بازیکنان می توانند آدرس های عمومی منحصر به فرد خود را از یک بازی به بازی دیگر ببرند.

آنها می توانند با استفاده از کریپتو خود از همان آدرس عمومی، در بین آن بازی های مختلف تراکنش انجام دهند.

بازی بلاک چین امکان پیش بینی ارزش دارایی های نامشهود را فراهم می کند:

Axiom Zen مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا، CryptoKitties را در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. تا ۶ دسامبر، بازیکنان ۶.۷ میلیون دلار برای این بازی هزینه کرده بودند.

این نشان می‌دهد که اگر یک بازی به اندازه کافی جالب روی بلاک چین بسازید، بازیکنان از ارائه ارزش واقعی روی مجموعه‌های دیجیتال ناملموس اجتناب نخواهند کرد. نکته کلیدی بازی ای است که انجام آن سرگرم کننده است.

یک بازی واقعا سرگرم‌کننده بسازید و بلاک چین با تراکنش‌های آنی بدون واسطه ارزهای دیجیتال، بازیکنان را قادر می‌سازد تا سرمایه هنگفتی وارد بازی شما کنند.

بلاک چین به بازیکنان این امکان را می دهد که پس از کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی، دارایی های درون بازی را ایمن ذخیره کنند:

هکرها عاشق سرورهای متمرکز هستند و بلاکچین در بازی های کامپیوتری کاملا غیر متمرکز می باشند! زیرا سرور های متمرکزیک هدف ثابت برای آنهاست و اگر بتوانند رمزگذاری را بشکنند، تمام دارایی های ذخیره شده در سرور متعلق به آنهاست.

فناوری بلاک چین در صنعت بازی می تواند آن را تغییر دهد. وقتی بازیکنان در بازی مبتنی بر بلاک چین شما، کلکسیون های دیجیتالی می خرند، می توانند آنها را به طور ایمن در کیف پول های رمزنگاری خود ذخیره کنند.

بازی بلاک چین به بازیکنان این امکان را می دهد که به طور تمام و کامل صاحب دارایی های درون بازی خود باشند

برخلاف سناریوی فعلی که در آن شما واقعاً مالک خریدهای درون بازی خود نیستید، یکی از مزایای بلاک چین در بازی این است که بازیکنان مالک دارایی های خود هستند. یک بازی مبتنی بر بلاک چین از قراردادهای هوشمند برای کنترل تراکنش‌های درون بازی استفاده می‌کند و این کاملا بازیکنان را صاحب دارایی درون بازی می‌کند.

قراردادهای هوشمند با تحقق شرایط کدگذاری شده در آنها به صورت خودکار اجرا می شوند و نتیجه آن کاملاغیر قابل برگشت است. هنگامی که یک بازی مبتنی بر بلاک چین راه اندازی می کنید، تمام دارایی های درون بازی که بازیکنان شما با استفاده از قراردادهای هوشمند خریداری کرده اند به آدرس های عمومی آنها منتقل می شود. قراردادهای هوشمند همچنین ویژگی بسیار برجسته «شفافیت کامل» را عملی می‌کند و هر بازیکنی می تواند قوانین را مشاهده کند.

نتایج اجرای قراردادهای هوشمند در یک بلاک چین غیرمتمرکز ثبت می شود و این رکوردها تغییر ناپذیر هستند. هیچ عامل متمرکزی نمی تواند آدرس عمومی محل ذخیره دارایی ها را تغییر دهد، بنابراین هیچ کس نمی تواند مالکیت دارایی های درون بازی را تغییر دهد.

بلاک چین به بازیکنان اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر بازی های مورد علاقه خود داشته باشند:

بازی مانند CryptoKitties یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) است. اگر یک کارآفرین یا توسعه‌دهنده بازی هستید، احتمالاً مسیر DApp را برای راه‌اندازی بازی مبتنی بر بلاک چین انتخاب خواهید کرد؛ چرا؟

زیرا DApp ها دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را از سایر برنامه ها متمایز می کند:

 1. در حالی که کد جلویی می تواند به هر زبانی باشد، یک DApp باید قراردادهای هوشمند را به عنوان کد پشتیبان خود داشته باشد.
 2. یک DApp باید روی یک بلاک چین غیرمتمرکز اجرا شود.
 3. یک DApp باید از توکن های رمزنگاری ایجاد شده با استفاده از یک الگوریتم رمزنگاری استاندارد استفاده کند و هیچ نهادی نمی تواند مالک اکثریت آن توکن ها باشد.
 4. باید داده های خود را در یک بلاک چین غیرمتمرکز با رعایت استانداردهای رمزنگاری ذخیره کند.
 5. کد باید منبع باز باشد.
 6. مهمتر از همه، یک DApp باید به طور مستقل اجرا شود، و جامعه کاربران باید برای اصلاح یک DApp به اجماع برسند.

هیچکس‌ نمی‌تواند بازی DApp بلاک چین خود را به طور یک طرفه متوقف کند یا بدون اجماع جامعه بازیکنان،آن را تغییر دهید. این ویژگی‌ها کنترل بسیار بهتری به بازیکنان بر روی بازی و آینده آن می دهند. پس دیگربازیکنان به دلیل خاموش شدن ناگهانی بازی مورد علاقه شان ناراحت نخواهند بود.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

بازی بلاک چین قلمرو جدیدی را برای کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی برای توسعه دهندگان باز می کند:

فرض کنید شما یک توسعه دهنده با استعداد هستید و یک ایده عالی برای یک برنامه بازی فوق‌العاده دارید، اما تجربه ای در صنعت بازی ندارید. شرکت‌های بازی متمرکز در یک محیط کاملا رقابتی فعالیت می‌کنند و تجربه برای آنها بسیار ارزشمند است. به احتمال زیاد قبل از اینکه شغل خود را در یک شرکت بازی سازی برای توسعه آن بازی قاتل خود بیاورید، مدتی صبر خواهید کرد.

شما همچنین می توانید بازی بلاک چین خود را از ابتدا به شرح زیر بسازید:

 1. توسعه اتریوم، از جمله کدگذاری قراردادهای هوشمند و توسعه DApp را بیاموزید.
 2. حساب اتریوم خود را ایجاد کنید.
 3. ابزار مورد نیاز خود را نصب کنید.
 4. قراردادهای هوشمند خود را کدگذاری کنید.
 5. قراردادهای هوشمندی که کدنویسی کرده اید را آزمایش، مستقر و اجرا کنید.

بازی های مبتنی بر بلاک چین منبع باز هستند و در صورت نیاز به راهنمایی می توانید کد بازی های مشابه را جست‌و‌جو کنید. به عنوان مثال، اگرمی‌خواهید چیزی شبیه به CryptoKitties بسازید، می‌توانید قراردادهای هوشمند آنها را در EthFiddle بررسی کنید.

بلاک چین به بازیکنان اجازه می دهد تا با توسعه دهندگان برای بهبود یک بازی همکاری داشته باشند

بلاک چین با ایجاد ارتباط باز بین بازیکنان و توسعه دهندگان، صنعت بازی را تغییر می دهد. این به این دلیل امکان پذیر است که پیشرفت در برنامه های بلاک چین بر اساس اجماع جامعه انجام می شود و نه از بالا به پایین. یک بازیکن یا یک توسعه دهنده، قادر خواهد بود که یک ایده عالی برای بهبود یک بازی ارائه دهد. در نتیجه با موافقت همه کاربران، پیشرفت‌ها و آپدیت‌ها صورت خواهند گرفت.

بهتر است این پویایی های اکوسیستم بلاک چین را با یک مثال غیر بازی، یعنی اجرای «شاهد جداشده» (SegWit)  در بیت کوین توضیح دهیم. همانطور که حتما اطلاع دارید، هیچ فرد یا شرکتی مالکیت مرکزی بر بیت کوین ندارد. زمانی که بیت کوین به دلیل الگوریتم اجماع POW با مشکلات مقیاس پذیری مواجه شد، پیتر ویل، یک توسعه دهنده، ایده SegWit را ارائه کرد. این پس از توافق جامعه بیت کوین اجرا شد که منجر به کاهش هزینه تراکنش بیت کوین شد.

بلاک چین امکان ایجاد دارایی های نایاب در بازی را فراهم می کند:

یک ترند در صنعت بازی که از قبل قابل مشاهده است و در آینده آشکارتر خواهد شد این است که کلکسیون های دیجیتال کمیاب قیمت های بیشتری را به خود جلب می کنند. این امر باعث افزایش درآمد این بخش می شود.

قراردادهای هوشمند بلاک چین می تواند  به عنوان راهی عالی برای ایجاد شرایط «اگر-آنگاه-دیگر» باشد که بر اساس انواع خاصی از تعامل، دارایی های درون بازی کمیاب تری را تولید کند. به عنوان مثال، قراردادهای هوشمند CryptoKitties در برخی موارد نژادهای کمیاب تری از بچه گربه ها را تولید می کنند و قیمت بالاتری را به خود جلب می کنند. مثال دیگری برای این موضوع، در بازی Axie Infinity امکان دارد که شما یک موجود جدید و کمیاب به دست آورید که می توانید آن را به قیمت قابل توجهی خرید و فروش کنید.

بلاک چین علاوه بر کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی از تقلب جلوگیری می کند:

قبلا توضیح داده بودم که چگونه رمزنگاری مدرن و الگوریتم‌های اجماع از شبکه‌های بلاک چین در برابر هکرها محافظت می‌کنند. قراردادهای هوشمندی که در بالای شبکه بلاک چین اجرا می شوند، در صورت داشتن باگ می توانند آسیب پذیر باشند. این امکان برای هکرها وجود دارد که از چنین اشکالاتی سوء استفاده کنند، نمونه آن هک اتریوم DAO در سال ۲۰۱۶ بود.

در مورد هک اتریوم DAO، عوامل مخرب از حفره موجود در قرارداد هوشمند «سازمان مستقل غیرمتمرک(DAO)» سوء استفاده کردند. آن‌ها می‌خواستند با ۳.۶ میلیون ETH (در آن زمان ۷۰ میلیون دلار) کنار بیایند، اما شفافیت بلاک چین مانع از آن شد. خوشبختانه، یک بلاک چین عمومی به همه اجازه می دهد تا دسترسی به اطلاعات همه تراکنش ها داشته باشند و جامعه اتریوم به کمک همین قابلیت بلاک‌چین این هک را کشف و شناسایی کرد. آنها یک هارد فورک را برای جلوگیری از تخلیه وجوه اجرا کردند و پول را به سرمایه گذاران DAO  بازگرداندند.

اگر در حال توسعه یک بازی بر روی بلاک چین هستید، مطمئن شوید که قراردادهای هوشمند خود را به خوبی کدنویسی کرده اید. پس نتیجه می‌گیریم یک دفتر کل کاملا باز از تمام تراکنش ها به جلوگیری از کلاهبرداری کمک می کند، و این پشتیبانی دیگری است که بلاک چین در اختیار شما قرار می دهد.

آیا قصد سرمایه گذاری در صنعت بازی و کسب درآمد با بازی بلاک‌ چینی دارید؟

ارزش بازار جهانی فضای مجازی در سال ۲۰۲۰ به ۱۴۶۴ میلیون دلار آمریکا رسید و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۸ به ۴۷۳۳ میلیون دلار برسد و صنعت بازی در حال پذیرش بازی های بلاک چین است. انتظار می رود در دوره پیش بینی از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۸ با CAGR 15.9 درصد رشد کند.

بازی و بلاک چین شرکای بسیار خوبی  هستند که ما در رابطه با این دو شریک در مجله اینترنتی خط دید بسیار صحبت خواهیم کرد. اگر قصد ساختن بازی وایرال بعدی را دارید، مزایای فناوری های بلاک چین برای توزیع بازی را در کنار سایر مزیت های آن را حتما در نظر داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا