اخبار بلاکچین

تلاش صنعت کیف پول سخت افزاری برای پیشی گرفتن از صرافی‌های کریپتو

تخمین زده می شود که درآمد جهانی مبادلات ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۸ به ۱۳ درصد افزایش یابد، در حالی که انتظار می رود بازار کیف پول سخت افزاری بلاک چین تا سال ۲۰۲۷ CAGR 27 درصدی را نشان دهد.

داده های چندین مطالعه و اخبار بلاک چین نشان می دهد که صنعت کیف پول سخت افزاری رمزنگاری می تواند با سرعت بیشتری نسبت به مبادلات ارزهای دیجیتال در حال رشد باشد.

بازار نزولی کنونی توسعه صنعت کیف پول سخت افزاری بلاک چین را تسریع کرده است، در حالی که بسیاری از صرافی های متمرکز ارز دیجیتال در تلاش برای حفظ سود خود بودند. بر اساس گزارشی که توسط شرکت تحقیقاتی بازاریابی ونتایج (Vantage  Market Research)  منتشر شده است، درآمد پلتفرم‌های تجارت جهانی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به ۳۳۰ میلیون دلار رسیده است.

این گزارش که در ۲۱ جولای منتشر شد، نشان می‌دهد که درآمد بازار جهانی ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۸ با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 12.7 درصد به ارزش ۶۷۵ میلیون دلار خواهد رسید. گزارش های دیگر نشان می دهد که حداقل نیمی از CAGR مربوط به رشد صنعت کیف پول سخت افزاری است.

بازار جهانی کیف پول سخت افزاری بلاک چین در سال ۲۰۲۱ به ارزش ۲۵۲ میلیون دلار رسید و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۷ به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار یا CAGR 27.2 درصد برسد.

مفهوم سخت‌افزار یا کیف پول‌های سرد در سال‌های اخیر در میان صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال که دسترسی به منابع مالی برخی از کاربران را به دلیل انواع مختلف مسائل محدود می‌کنند، به طور فزاینده‌ای محبوب شده است. کیف پول‌های سخت‌افزاری در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال محبوب‌تر شدند، که باعث شد برخی از پلتفرم‌ها و صرافی‌های رمزنگاری، برداشت‌ دارایی‌ها را متوقف کنند.

این مورد استفاده مهم دیگری برای کیف پول های سرد در مقابل صرافی های رمزنگاری و پلتفرم های وام است، جایی که کاربر در حقیقت کلیدهای خصوصی(Private Keys) را کنترل نمی کند و بنابراین کنترلی بر دارایی‌هایش ندارد. برخلاف صرافی‌های رمزنگاری متمرکز، کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری در برابر دستکاری خارجی آسیب‌پذیر نیستند زیرا دارایی‌های کیف پول سرد را نمی‌توان مسدود کرد. با این حال، چنین کیف پول هایی هنوز در معرض خطرات دیگری مانند سرقت، تخریب یا از گم شدن هستند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

آیا می‌توان تنها به کیف پول سخت افزاری بلاک چین برای نگهداری دارایی‌ها اکتفا کرد؟

به گفته برخی از کارشناسان صنعت، تکیه بر کیف پول های سخت افزاری بلاک چین یا صرفاً بر روی صرافی ها بهترین راه حل برای دارندگان ارزهای دیجیتال نیست.

“به نظر می رسد که ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری از این دست مشکلات سود می برند و من امیدوارم که افراد بیشتری در نهایت راه های متعددی را برای نگهداری از خود بیاموزند. ماتی، مدیرعامل کوانتوم اکونومیکس به کوین تلگراف گفت: فکر می‌کنم این درس معقولی است که از همه این‌ها درس بگیریم.

گرینسپن خاطرنشان کرد که ذخیره تمام پول در یک صرافی مطمئناً یک ریسک بزرگ است. تاریخ اخیر پر از داستان هایی از افرادی دارد که سعی کردند پول خود را نزد خودشان نگه‌داری کنند و دارایی‌های خود را نیز از دست دادند. او اضافه کرد:

«مراقبت از امول خود امری بسیار مهم است اما به اندازه تنوع بخشی به روش‌های نگه داری سرمایه مهم نیست. تنها راه کاهش واقعی ریسک، تنوع بخشیدن به آن است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا