اخبار بلاکچین

اهداف بلاک چین اتریوم در بلند مدت چیست؟ Vitalik Buterin به طور زنده در EthCC برای علاقه مندان توضیح داد

برای بوترین، ساخت یک اکوسیستم غیرمتمرکز بهتر به درد کوتاه مدت برای سود طولانی مدت نیاز دارد. در این بخش از اخبار بلاک چین مجله خط دید، به صحبت‌های او در کنفرانس ethCC FH L,Q,U اهداف بلاک چین اتریوم در بلند مدت می پردازیم.

ایده بلاک چین اتریوم چگونه به ذهن بوترین رسید؟

ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۳، متوجه علاقه مفرط خود به مباحث پول‌های غیرمتمرکز و خصوصا بیت کوین شد. به سرعت ادامه تحصیل را کنار گذاشت و شروع به طراحی‌ایده‌هایی برای مشارکت در مباحث غیر متمرکز نمود. بوترین در همان سال برای کارآموزی در ریپل درخواست داد اما در نهایت به خاطر مشکل ویزا رد شد. برخی از افراد به شوخی می‌گویند که وزارت امور خارجه ایالات متحده، ناخودآگاه لطف بزرگی به او کرد. اگر ویزای بوترین رد نمی‌شد، احتمالاً هرگز روی پروژه «اتریوم» کار نمی‌کرد.

بوترین یک سال آینده را به سفر در سراسر جهان و یادگیری پروژه‌های برنامه‌نویسانی پرداخت که می‌خواستتند ایده‌های خود را به شبکه بیت کوین اضافه کنند. در نهایت او به این نتیجه رسید که زبان برنامه‌نویسی بیت کوین به طور ذاتی محدودیت‌هایی در اجرا دارد. خالق اتریوم باور داشت که باید از فناوری بلاک چین نه فقط برای رمز ارز‌های بلکه به عنوان یک شبکه و پایگاه داده برای اجرای برنامه‌های مختلف و قرارداد‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین او کار بر روی‌ایده‌ی شبکه خارق العاده اتریوم را آغاز کرد. بوترین پس از نگارش سپیدنامه اتریوم آنرا برای دوستانش ارسال کرد که خوشبختانه فیدبک‌های بسیار مثبت و سرمایه قابل توجهی دریافت کرد که در ادامه مسیر خلق این شبکه بلاک چین به او کمک کرد.

به تازگی، ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، چشم‌انداز بلندمدت خود و اهداف بلاک چین اتریوم را برای بلاکچین به‌طور زنده در کنفرانس سالانه انجمن اتریوم یا EthCC در پاریس به اشتراک گذاشت که از مهمترین اخبار بلاک چین بود. همانطور که بوترین گفته است، اتریوم در حال حاضر در یک نقطه عطف یا دوره تغییر سریع است، قبل از اینکه توانایی اکوسیستم در نهایت فروکش کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

اولیتهای اصلی و اهداف بلاک چین اتریوم چیست؟

در حال حاضر، مهمترین اهداف بلاک چین اتریوم ساختن یک کلاینت سبک با استفاده آسان برای راه حل های لایه اجماع، لایه اجرا و لایه ۲ به طور پیش فرض است. در مرحله بعد، پشتیبانی بهتر از سهامداران یا کسانی که به دنبال اعتبارسنجی تراکنش های شبکه هستند، زمانی که اتریوم به یک بلاک چین اثبات سهام منتقل می شود اما کمتر از ۳۲ اتر مورد نیاز (ETH) دارد، است. سرانجام، بوترین معتقد است که بسیار مهم است که اتریوم در نهایت بتواند بر روی یک گره کامل با سخت افزار سبک تر اجرا شود.

در مورد نقشه , اهداف بلاک چین اتریوم در بلند مدت ، بوترین قصد دارد اتریوم را با فناوری‌های رمزنگاری بهتر، به‌طور بالقوه برای مقاومت کوانتومی، ارتقا دهد، در صورتی که این فناوری‌ها بیرون بیایند و علاوه بر این، در صورت کارکرد با ماشین‌های مجازی اتریوم یا zk-EVM با دانش صفر ادغام شوند. بوترین می گوید: «ما همچنین باید ذهنی باز داشته باشیم. ما دقیقا نمی دانیم که نیازهای سال ۲۰۳۲ چه چیزی را می طلبد.

اما بنیانگذار اتریوم نیز تردید خود را در مورد چند فرصت بالقوه دیگر به اشتراک گذاشت که در صدر اخبار بلاک چین قرار گرفت. این فرصت‌ها شامل اضافه کردن پشتیبانی از چندین ماشین مجازی پیچیده، راحت شدن بیش از حد با فناوری‌های جعبه سیاه مانند zk-SNARK یا پیچیده کردن پروتکل به حدی است که بدون کمک متخصصان غیرقابل درک شود. اتریوم در آستانه تبدیل اثبات سهام خود به نام «ادغام» است. با وجود بیش از دو سال ساخت، برخی از توسعه دهندگان هنوز در مورد اینکه آیا انتقال ایمن وجود خواهد داشت یا خیر، تردید دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا