اخبار بلاکچین

بایننس پس از شکست در لیگ یوفا وارد حوزه بلاک چین بلیط NFT شده است

طبق آخرین اخبار بلاک چین، بایننس با Società Sportiva Lazio همکاری می‌کند تا بلیط NFT را برای تمام مسابقات خانگی باشگاه ورزشی در Stadio Olimpico عرضه کند.

به دنبال هرج و مرج ناشی از بلیط های تقلبی در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۲، صرافی ارز دیجیتال بایننس راه حل آزمایشی توکن غیرقابل معاوضه (NFT) خود را برای فروش بلیط با باشگاه فوتبال Società Sportiva Lazio برای فصل ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ راه اندازی کرد.

بایننس در اطلاعیه ارسال شده به بخش اخبار بلاک چین Cointelegraph تاکید کرد که بلیط های NFT مشکل بلیط های جعلی را حل می کند و مشکلات مربوط به بلیت کاغذی مانند تا شدن و خراب شدن کاغذ را از بین می برد و از بی نظمی در رویدادهای ورزشی جلوگیری می کند. به غیر از دسترسی به رویدادها، بلیط های NFT اهداف دیگری مانند تخفیف فروشگاه و مسابقه، هدایای نمادین و سایر تجربیات با S. S. Lazio را نیز در بر خواهند گرفت.

بلاک چین بلیط NFT چیست؟

مخفف توکن‌های غیرقابل معاوضه، NFTها توکن‌های رمزنگاری هستند که دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فرد را نشان می‌دهند. آنها به ما این امکان را می دهند که دارایی های دیجیتال یا دنیای واقعی مانند هنر، کلکسیون ها یا املاک و مستغلات را نشانه گذاری کنیم. از آنجایی که آنها در یک شبکه بلاک چین ذخیره می شوند، به عنوان مدرک قابل تأیید صحت و مالکیت عمل می کنند. علاوه بر این، یک NFT می تواند تنها یک مالک رسمی در یک زمان داشته باشد و نمی توان آن را تغییر داد یا جعل کرد.

بلیط های NFT دارایی های دیجیتالی هستند که اعتبار دسترسی شما به یک رویداد را نگه می دارند. آن‌ها همچنین می‌توانند به دارندگان بلیط امتیازات اضافی مانند ملاقات با افراد مشهور، کالاهای انحصاری، و موارد دیگر ارائه دهند تا تجربه‌ای فراگیرتر از طرفداران ایجاد کنند. بلیت های NFT علاوه بر کمک به برقراری ارتباط نزدیک تر با طرفداران، می توانند حق امتیازهای مستمری را برای هنرمندان، سازمان دهندگان رویدادهای هنری و سهامداران فراهم کنند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

چرا در اخبار بلاک چین میبینیم که باشگاه‌ها تمایل به عرضه بلاک چین بلیط NFT پیدا کرده‌اند؟

با این دست همکاری‌ها، بلیت های NFT برای همه بازی های خانگی S. S. Lazio در دسترس خواهد بود. مارکو کانیجیانی، یکی از مدیران S. S. Lazio، گفت که دارندگان بلیط فعلی می توانند بلیط های NFT خود را به صورت رایگان دریافت کنند و از آنها برای ورود به ورزشگاه المپیکو استفاده کنند و از مزایای بلیط های دیجیتال استفاده کنند.

Zoe Wei، مدیر Binance گفت که راه اندازی بلاک چین بلیط  NFT روشی متفاوت برای استفاده از NFT ها را نشان می دهد و یک مورد استفاده قابل توجه از فناوری Web3 را برجسته می کند. وی همچنین گفت که بلیط های مبتنی بر بلاک چین این پتانسیل را دارند که در نهایت از ورزش به صنعت سرگرمی گسترده تر گسترش پیدا کنند.

در اخبار بلاک چین دیدیم که در ماه می، یوفا هزاران بلیط جعلی را عامل هرج و مرج رخ داده در فینال لیگ قهرمانان در پاریس دانست. این رویداد یک مشکل در سیستم‌های خرید بلیط سنتی را برجسته کرد و نظرات کارشناسان Web3 را در مورد اینکه چگونه بلیط مبتنی بر بلاک چین می‌تواند راه‌حلی ارائه دهد، برانگیخت.

جاش کاتز، مدیر عامل بازار NFT YellowHeart، در مصاحبه اخیر با Cointelegraph، استدلال کرد که خرید بلیط قانع‌کننده‌ترین مورد استفاده برای NFT است. این مدیر اجرایی تاکید کرد که با داشتن مدرکی مبنی بر اصالت هر بلیط، برگزارکنندگان رویداد یک مکانیسم دفاعی در برابر بلیط های تقلبی خواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا