UI و UXبرنامه نویسی وبطراحی و پیاده سازی

چگونه یک وب‌سایت سازمانی مدرن و متفاوت طراحی کنیم

مأموریت شما ایجاد یک وب‌سایت برای یک سازمان خلاق که باعث تعامل با مشتریان و جذب مشتریان بالقوه باشد، است. شما باید انتظاراتی که مشتریان بالقوه‌ی از یک سازمان خلاق دارند را هدف‌گذاری کرده و بدیهی است که آن‌ها انتظار کار باکیفیت و همچنین با خلاقیت رادارند؛ چه سازمان موردنظر یک سازمان طراحی وب، کمپین بازاریابی و یا آژانس روابط عمومی باشد. اگر یک سازمان قادر به انجام یک کار غیرممکن است، وب‌سایت آن نیز باید منعکس‌کننده‌ی این مسئله باشد؛ و البته خود این موضوع می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

شش مورد مهم از صفحات و مناطق مهم در وب‌سایت یک سازمان

 1. صفحه‌ی اصلی

صفحه‌ی اصلی وب‌سایت شما باید ظاهری بسیار جذاب داشته باشد که در چنین تجارتی این مسئله، یک انتظار منطقی محسوب می‌شود. چیزی که از این موضوع نیز مهم‌تر است، صفحه‌ی اصلی شما باید به بازدیدکننده‌ی شما بگوید که شما چه کسی هستید و چه می‌کنید، و این مسئله باید به‌سرعت انتقال پیدا کند.

صفحه‌ی اصلی شما، همچنین باید نشان دهد که شما کار خود را چگونه انجام می‌دهید و این موضوع مهم باید شفاف و به با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن نمایش داده شود.

 1. نمونه کارها

اگر بازدیدکننده‌ی شما، صفحه اصلیتان را مدرن و شفاف بداند و ازنظر ظاهری او را جذب کند، مطمئناً می‌خواهد نمونه کارهای شمارا نیز ببیند. این صفحه‌ی دوم از ۵ صفحه‌ی مهم شما است.

کلیدی‌ترین کار در این قسمت نشان دادن بهترین نمونه کارهای سازمان است. نمایش کارهای متوسط و سطح پایین مشتریان شمارا جذب نخواهد کرد. درواقع شما باید در چند ثانیه سازمان خود را در بهترین شکل ممکن نمایش دهید که این موضوع صرفاً با ارائه نمونه کارهای عالی و خوب میسر است.

صفحه‌ی نمونه کارها مهم‌ترین صفحه‌ی وب‌سایت یک سازمان است. زیرا در این قسمت است که یک مشتری بالقوه تصمیم می‌گیرد که آیا سازمان شما برای کار مناسب است یا خیر.

 1. صفحه‌ی “درباره‌ی ما”

هنگامی‌که یک مشتری درک درستی ازآنچه تیم شما می‌تواند انجام دهد به دست آورد، او می‌خواهد اطلاعات بیشتری در مورد پس‌زمینه شما و تیمتان کسب کند. هدف اصلی این صفحه برقراری ارتباطات لازم با تیم و کسب‌وکار شماست.

 1. صفحه‌ی تماس

این صفحه به ارائه‌ی جزئیات اختصاص ندارد و باید خیلی خلاصه اطلاعات تماس با سازمان ارائه شود. به‌این‌ترتیب ۲ ویژگی اصلی باید در آن رعایت شود؛ شیوه ارتباط به روش ساده و یک شماره تماس در دسترس.

 1. وبلاگ

پست‌های وبلاگ یک‌راه کارآمد برای برقراری ارتباط، نمایش مطالعات موردی، تجارب، ایده‌ها و باورهای تیمی، هستند. وبلاگ‌ها یک‌راه خوب برای کمک به مشتریان برای ارتباط برقرار کردن با سازمان و تیمش است. بلاگ ها باید ازنظر ظاهری عالی باشند و شامل کانسپت هایی ازجمله:

 • افکت پارالاکس که باعث افزایش عمق می‌شود
 • تایپوگرافی جذاب
 • انتخاب اندازه و رنگ فونت مناسب و آرامش‌بخش

توجه شود که وبلاگ‌ها همواره یک موضوع مهم برای آشنایی کارفرماها با طرز تفکر حرفه‌ای و تجربیات پیمانکارها محسوب می‌شود.

 1. معماران و طراحان به‌عنوان مشتریان؟

یک سازمان ممکن است در مواردی، خودش یک مشتری سرسخت و پرمدعا باشد، و این اتفاق می‌تواند هنگامی‌که مشغول ساخت نمونه کارهای خود هستید بیافتد. شما باید استانداردهای بالایی تعیین کنید و همین استانداردهای بالا باعث موفقیت سازمان‌های مختلف و دریافت جوایز مختلف برای وب‌سایتتان می‌شود.

چه چیزی باعث ساخت یک ذهن خلاق می‌شود؟ این نتایج تحقیقی است که در سال ۱۹۶۰ انجام‌شده است:

 • یک ذهن خلاق، درون‌گرا است.
 • اغلب با پیچیدگی و ابهام شناخته می‌شود.
 • از نهایت هرج‌ومرج می‌تواند نظمی را خارج کند.
 • غیرمتعارف و قادر به ریسک کردن است.

این‌ها نشان‌دهنده‌ی مشتری شما – همان سازمان خلاق که در حال کار با آن هستید- است. بنابراین، ابزاری را انتخاب کنید که به شما توانایی انعطاف‌پذیری و تنظیم مؤثر،برای مقابله با این خصوصیات خلاقانه، بدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا