آموزش بلاکچین

چگونه ابرداده NFT خود را پیدا کنیم؟

آیا می دانستید با استفاده از جست و جو گر بلاک چین یا با بازیابی آن از قراردادهای هوشمندی که آنها را مدیریت می‌کنند، می‌توانید ابرداده‌های NFT خود را پیدا کنید؟ برای یافتن اینکه چگونه ابرداده NFT خود را پیدا کنیم، این مقاله خط دید برای آموزش بلاک چین برای دسترسی به ابر داده NFT را مطالعه نمایید.

نمایش‌های دیجیتالی قابل شناسایی جداگانه از اشیاء ملموس یا ناملموس مبتنی بر بلاک چین به نام توکن‌های غیرقابل معاوض (NFT)  معمولاً به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم نمی‌شوند. در عوض، ابرداده‌های ساختاریافته مرتبط با چیزهای واقعی یا مجازی توسط NFT نمایش داده می‌شوند. اغلب، توکن‌ها به اشیا متصل نیستند و به‌عنوان شناسه‌های متمایز عمل می‌کنند، و به گفته طرفدارانشان، تجاری‌سازی تعاملی اقلام فیزیکی یا دیجیتالی را پیش می‌برند.

هش فایل ها یا سایر داده ها در سال ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۳ به بلاک چین بیت کوین اضافه شد تا وجود یا درست بودن آنها را در یک لحظه خاص نشان دهد. این توسعه به‌عنوان پایه‌ای برای ایجاد «کوین‌های رنگی»، توکن‌های منحصربه‌فرد، که با افزودن ابرداده به تراکنش‌های بیت‌کوین شناسایی می‌شوند، عمل کرد.

بنابراین، این ابرداده چیست و چگونه ایجاد می شود؟ در این مقاله آموزش بلاک چین برای دسترسی به ابر داده NFT  را بررسی خواهیم کرد و همچنین به نحوه بازیابی ابرداده  NFT خواهیم پرداخت: چگونه فایل های NFT را فرا خوانیم. علاوه بر این، به سوال اینکه چگونه می توانید ابرداده هر NFT را مشاهده کنید، نیز پاسخ خواهیم داد.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: اصلاح داده ها در بلاکچین

ابرداده NFT چیست؟

نام یک  NFT، توضیحات و هر جزئیات دیگری که نویسنده آن برای واگذاری آن مهم دانسته است، همگی در ابرداده‌های آن قرار گرفته‌اند. این ابر داده‌ها در اصل داده‌هایی هستند که اطلاعاتی درباره سایر داده‌ها ارائه می‌دهند. علاوه بر این، تصاویر و سایر دارایی‌های دیجیتال «اصلی» که به یک NFT ارزش می‌دهند، اغلب به ابرداده‌های NFT مرتبط می‌شوند.

آموزش بلاک چین برای دسترسی به ابر داده NFT: چگونه NFT خود را در OpenSea مشاهده کنیم؟

یافتن NFTها در OpenSea ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که وارد این سایت شوید. حال URL https://opensea.io/  را وارد کنید، و روی Browse کلیک کنید یا به نوار پایین صفحه اول سایت بروید. اگر صفحه اصلی را مرور کنید، OpenSea  با تعداد زیادی NFT از شما استقبال می کند. روی موردی که توجه شما را جلب می کند کلیک کنید و اگر ETH در کیف پول خود دارید خرید را شروع کنید.

از طرف دیگر، برای یافتن مجموعه NFT های انتخابی خود، به بخش جستجو سایت بروید و اگر مقداری ETH دارید آن را خریداری کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که NFT خود را پس از خرید دریافت کرده اید، کافی است منوی  OpenSea  را انتخاب کنید، سپس Account، Profile را انتخاب کنید و به صفحه Collected بروید. تمام NFT های خود را که در آدرس کیف پول منحصر به فرد خود جمع کرده اید را می توانید در اینجا پیدا کنید. همچنین، با استفاده از Etherscan، می‌توانید تراکنش خود را در بلاک چین تأیید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا