آموزش بلاکچین

آموزش راه‌های شناسایی برنامه کریپتو کلاهبرداری

برنامه‌های ارزهای دیجیتال جعلی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا حد امکان شبیه برنامه‌های قانونی باشند. به عنوان یک سرمایه گذار کریپتو، باید قادر به تشخیص برنامه های قانونی و جعلی باشد تا از ضررهای غیر ضروری جلوگیری شود. این امر یعنی راه‌های شناسایی برنامه کریپتو کلاهبرداری با آموزش بلاک چین فقط صورت می‌گیرد.

در زیر به برخی از مواردی که هنگام تلاش برای اطمینان از صحت یک برنامه کریپتوموبایل باید به آن توجه کنید، توضیح داده شده است.

بررسی املا، نمادها و توضیحات یکی از مهمترین راه‌های شناسایی برنامه کریپتو کلاهبرداری است

اولین قدم برای اطمینان از قانونی بودن یک برنامه، بررسی املا و نماد است. برنامه‌های جعلی معمولاً نام و نمادی دارند که شبیه به نماد قانونی است، اما چیزی معمولاً این میان درست نیست. برای مثال یک حرف جا افتاده و یا یک حرف اضافی در نام آن قرار دارد.

برای مثال، اگر نام برنامه یا برنامه‌نویس اشتباه نوشته شده باشد، به احتمال زیاد نرم‌افزار ساختگی است. جستجوی سریع در مورد برنامه در اینترنت به تایید مشروعیت آن کمک می کند.

همچنین مهم است که در نظر بگیرید که آیا برنامه دارای نشان انتخاب ویرایشگر Google است یا خیر. این نشان تمایزی است که توسط تیم تحریریه Google Play برای شناسایی توسعه‌دهندگان و برنامه‌های با کیفیت فوق‌العاده ارائه شده است. برنامه های دارای این نشان خیلی بعید است که جعلی باشند.

بررسی دسترسی‌های برنامه

برنامه‌های تقلبی معمولاً بیش از حد لازم مجوز دسترسی درخواست می‌کنند. این امر تضمین می کند که آنها تا حد امکان داده های بیشتری را از گوشی یا کامپیوتر افراد کم تجربه جمع آوری کنند.

به این ترتیب، کاربران باید مراقب برنامه‌هایی باشند که به مجوزهای خارج از عرف نیاز دارند، مانند امتیازات سرپرست دستگاه. چنین مجوزهایی می‌تواند به مجرمان سایبری امکان دسترسی نامحدود به یک دستگاه را بدهد و به آنها اجازه دهد تا داده‌های حساسی را که می‌تواند برای باز کردن قفل حساب‌های مالی، از جمله کیف پول‌های رمزارزی، مورد استفاده قرار گیرد، رهگیری کنند.

مجوزهای برنامه های مزاحم را می توان از طریق تنظیمات حریم خصوصی سیستم تلفن مسدود کرد. پس بررسی دسترسی های برنامه های رمز ارزی، یکی از مهمترین راه‌های شناسایی برنامه کریپتو کلاهبرداری است.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: طراحی اپلیکیشن بلاکچینی

تعداد دانلود

تعداد دفعاتی که یک برنامه دانلود شده است معمولاً نشان دهنده محبوبیت آن است. برنامه های توسعه دهندگان معتبر معمولاً میلیون ها بارگیری و هزاران بررسی مثبت دارند.

برعکس، برنامه‌هایی که فقط چند هزار بار دانلود دارند، نیاز به بررسی دقیق‌تری دارند.

تایید اصالت با تماس با پشتیبانی

اگر در مورد یک برنامه مطمئن نیستید، تماس با پشتیبانی از طریق وب سایت رسمی شرکت می تواند به جلوگیری از ضررهای مالی ناشی از کلاهبرداری کمک کند.

علاوه بر این، برنامه های معتبر را می توان از وب سایت رسمی یک شرکت دانلود کرد.

رمزارز‌ها توسط فناوری نسبتاً جدید بلاک چین پشتیبانی می‌شوند، بنابراین طبیعی است که هنگام استفاده و پذیرش مشکلاتی وجود داشته باشد. متأسفانه، در سال‌های اخیر، به دلیل عدم آموزش بلاک چین هکر‌ها با استفاده از برنامه‌های کریپتو جعلی، علاقه‌مندان به رمزارزهای ساده را هدف قرار داده‌اند.

در حالی که این مشکل احتمالاً برای چندین سال ادامه خواهد داشت، افزایش بررسی توسط شرکت‌های فناوری احتمالاً در دراز مدت این موضوع را تعدیل خواهد کرد. این امر به طور موثری کاهش پرونده‌های برنامه های کلاهبرداری را رقم می‌زند. اما مهمترین و موثرترین راه، ایجاد آگاهی در مورد راه‌های شناسایی این موارد برای کاربران بلاک چین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا