اخبار بلاکچین

پیش بینی متاورس و بلاک چین در سال ۲۰۲۷

تصور کنید اکنون سال ۲۰۲۷ است. این زمان نوآوری و پیشرفت تکنولوژیکی بزرگ است، اما علاوه بر این به دلیل همین پیشرفت‌ها، هرج و مرج دنیا را فرا گرفته است.ما در این مقاله خط دید در نظر داریم بررسی کنیم  متاورس و بلاک چین در سال ۲۰۲۷ چگونه خواهد بود؟

انجام پیش‌بینی‌های بلندمدت امری بسیار دشوار است، اما آزمایش‌های فکری خوبی هستند. یک سال برای تغییرات اساسی بسیار کوتاه است، اما پنج سال برای تغییر تقریبا همه چیز کافی است.

در ادامه سختگیرانه‌ترین اتفاقاتی که ممکن است برای متاورس و بلاک چین در سال ۲۰۲۷ رخ دهد را بررسی می‌کنیم:

آیا متاورس و بلاک چین در سال ۲۰۲۷ به بهره‌برداری می‌رسد؟

متاورس موضع خبری بسیار داغی است، اما اکثر مردم حتی کوچکترین تصوری از آنچه در واقع شامل آن می شود ندارند. متاورس یک دنیای مجازی کل نگر است که به طور مداوم (بدون مکث یا تنظیم مجدد) وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های آن این است که در زمان واقعی کار می کند، هر تعدادی از کاربران را در خود جای می دهد، اقتصاد خاص خود را دارد، توسط خود شرکت کنندگان ایجاد می شود، و با قابلیت همکاری بی سابقه مشخص می شود. . انواع برنامه ها (در تئوری) می توانند در متاورس ادغام شوند، از جمله بازی ها، برنامه های ویدئو کنفرانس، خدمات صدور گواهینامه رانندگی – هر چیزی.

این تعاریف نشان می‌دهد که متاورس چندان پدیده بدیعی نیست. بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی که اکثر ویژگی‌های ذکر شده در بالا را شامل می‌شوند مدتی است که وجود داشته‌اند. مسلما قابلیت همکاری مشکلی است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. این یک ویژگی بسیار مفید بود که بتوان به راحتی دارایی های دیجیتال را بین بازی ها – یا یک هویت دیجیتال – بدون اتصال به یک پلت فرم خاص منتقل کرد.

اما متاورس هرگز نمی تواند همه نیازهای این حوزه را برآورده کند. اصلاً دلیلی برای گنجاندن برخی خدمات در متاورس وجود ندارد. برخی از خدمات به دلیل عدم تمایل اپراتورهایشان برای تسلیم کنترل بر آنها، ایزوله خواهند ماند.

و همچنین محدودیت‌های بسیار مهمی در ابعاد فنی و سخت افزاری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. فرهنگ سایبرپانک در دهه های ۱۹۸۰ و ۹۰ فرض می کرد که متاورس به معنای غوطه ور شدن کامل است. چنین غوطه‌وری اکنون تنها با استفاده از عینک‌های واقعیت مجازی ممکن است. سخت افزار VR هر سال بهتر می شود، اما آن چیزی نیست که ما انتظار داشتیم.  عینک های واقعیت مجازی حتی در میان گیمرهای هاردکور نیز یک پدیده خاص باقی مانده است. اکثریت قریب به اتفاق مردم عادی هرگز چنین عینکی را برای تماس با مادربزرگ خود یا فروش مقداری ارز دیجیتال در صرافی نخواهند گذاشت.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

در آخر، غوطه ور شدن واقعی نیاز به یک پیشرفت تکنولوژیکی مانند لنزهای تماسی هوشمند یا Neuralink دارد. بسیار بعید است که این فناوری‌ها در پنج سال آینده به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرند. در نتیجه اگر عقیده دارید که نهایی شدن متاورس و بلاک چین در سال ۲۰۲۷ اتفاق می‌افتد، شاید زیادی نسبت به این فناوری هیجان انگیز خوشبین هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا