آموزش بلاکچین

ظهور کلاهبرداری با اپلیکیشن‌های کریپتو جعلی و نحوه اجتناب از آنها

کلاهبرداری با اپلیکیشن‌های کریپتو جعلی برای سرقت وجوه از سرمایه گذاران استفاده می کنند. برخی از برنامه های مخرب راه خود را به مهمترین فروشگاه های اپلیکشن‌ها پیدا می کنند.

کلاهبرداران از زمان ظهور این فناوری از ماهیت غیرمتمرکز و تغییر ناپذیر بلاک چین برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران رمزارز‌ها استفاده کرده اند.

طبق آخرین گزارش کلاهبرداری FBI، کلاهبرداران از برنامه‌های کریپتو جعلی برای سرقت پول از سرمایه‌گذاران کریپتو تازه‌کار استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران آمریکایی تقریباً ۴۲.۷ میلیون دلار به کلاهبرداران از طریق برنامه‌های جعلی تقدیم کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها و اخبار بلاک چین، این طرح‌ها از افزایش علاقه به کریپتوکارنسی‌ها، به‌ویژه در زمان اجرای بازار صعودی، برای فریب دادن کاربران کریپتو استفاده می‌کنند.

چگونه با کمک کلاهبرداری با اپلیکیشن‌های کریپتو جعلی کاربران را فریب می دهند

کلاهبرداران برنامه های رمزنگاری جعلی از تکنیک های بی شماری برای جذب سرمایه گذاران استفاده می کنند. در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: طراحی اپلیکیشن بلاکچینی

طرح های مهندسی اجتماعی

برخی از شبکه های کلاهبردار برنامه های رمزنگاری جعلی از استراتژی های مهندسی اجتماعی برای جذب قربانیان استفاده می کنند.

در بسیاری از موارد، کلاهبرداران از طریق پلتفرم‌های اجتماعی مانند سایت‌های دوستیابی با قربانیان دوست می‌شوند و سپس آنها را فریب می‌دهند تا برنامه‌هایی را دانلود کنند که به نظر می‌رسد اپلیکیشن‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال کاربردی هستند.

سپس کلاهبرداران کاربران را متقاعد می کنند که وجوه خود را به برنامه منتقل کنند. با این حال، پس از انجام انتقال، وجوه “قفل” می شود و قربانیان هرگز اجازه برداشت پول را ندارند.

در برخی موارد، این افراد با کمک کلاهبرداری با اپلیکیشن‌های کریپتو جعلی با استفاده از ادعاهای عجیب و غریب با بازده بالا، قربانیان را فریب می دهند. این حیله زمانی به پایان می رسد که قربانیان متوجه می شوند که نمی توانند وجوه خود را از برنامه جعلی خارج کنند.

در اوایل این هفته، ریک هالند، مدیر ارشد امنیت اطلاعات Digital Shadows – یک شرکت حفاظت از ریسک دیجیتال – در صحبت با Cointelegraph تاکید کرد که مهندسی اجتماعی همچنان یک استراتژی برتر در بین کلاهبرداران است زیرا به حداقل تلاش نیاز دارد.

او گفت: “تکیه بر روش آزمایش شده و واقعی مهندسی اجتماعی بسیار کاربردی تر و سودآورتر است.”

مدیر امنیت سایبری اضافه کرد که مهندسی اجتماعی به کلاهبرداران این امکان را می دهد که افراد با ارزش خالص بالا را هدف قرار دهند.

ارزهای رمزنگاری شده توسط فناوری نسبتاً جدید پشتیبانی می‌شوند، بنابراین طبیعی است که هنگام استفاده و پذیرش مشکلاتی وجود داشته باشد. متأسفانه، در سال‌های اخیر، هکر‌های بلاک چین با استفاده از برنامه‌های رمزنگاری جعلی، علاقه‌مندان ساده و کم تجربه کرپتو و بلاک چین را هدف قرار داده‌اند.

در حالی که این مشکل احتمالاً برای چندین سال ادامه خواهد داشت و ما مدام در اخبار بلاک چین با آن موجه خواهیم بود. اما افزایش بررسی توسط شرکت‌های فناوری احتمالاً در دراز مدت این موضوع را تعدیل خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا