آموزش بلاکچین

چگونه در یک برنامه پس انداز ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟

هنگامی که تصمیم به سرمایه گذاری در یک طرح پس انداز ارز دیجیتال گرفتید، اولین قدم این است که نوع حساب خود را انتخاب کنید. در این سری از مقالات آموزش بلاک چین خط دید، به آموزش سرمایه گذاری در طرح پس انداز ارز دیجیتال می پردازیم.

برای شروع مراحل زیر را به ترتیب اجرا نمایید:

  1. یک پلتفرم ارز دیجیتال مورد اعتماد انتخاب کنید که نرخ های بهره واقعی ارائه می دهد.
  2. ارز دیجیتال خود را به این پلتفرم منتقل کنید.
  3. برای واریز دارایی های کریپتو خود به یک حساب پس انداز همان مراحل ساده انتقال از کیف پول به صرافی را دنبال کنید. معمولاً، این مراحل ساده هستند و شما از طریق این فرآیند توسط خود پلتفرم راهنمایی می شوید.
  4. انتخاب اینکه که آیا می خواهید دارایی خود را برای مدت زمان محدودی واریز کنید یا زمانی انعطاف پذیر انجام دهید. این امر به شما امکان می دهد رمز ارز خود را هر زمانی که تمایل داشتید برداشت کنید.
  5. از همین لحظه سود مورد توافق به حساب شما تعلق می‌گیرد.

همانطور که گفته شد، پلتفرم‌های زیادی برای این نوع از سرمایه گذاری وجود دارد، از جمله صرافی‌های ارز دیجیتال محبوب و مورد اعتماد مانند بایننس و کوین بیس. در تصویر زیر نرخ بهره پس‌انداز ثابت در صرافی کوین بیس را مشاهده می‌نمایید:

 بایننس

بایننس دیگر پلتفرم کریپتو محبوب جهانی است که نرخ بهره بسیاری از ارزهای دیجیتال را با پس انداز انعطاف پذیر و در تصویر بعد پس انداز قفل شده(locked)  ارائه می دهد:

کوین بیس
بایننس

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: تکنولوژی بلاکچین توزیع شده

تعداد زیادی از دیگر شرکت های خدمات مالی و پلتفرم های ارزهای دیجیتال این نوع حساب ها را ارائه می دهند. برای مثال Nexo  و Crypto.com از جمله کمپانی‌هایی هستند که نرخ‌های بهره بیشتری را به دارندگان ارزهای دیجیتال که دارایی‌های خود را برای هفته‌ها یا ماه‌ها قفل می‌کنند، ارائه می‌کنند. با این حال، اشکال این نوع حساب پس‌انداز این است که نمی‌توانید رمز ارز خود را طی آن دوره برداشت یا بفروشید.

نکته‌ای که باید به‌ آن توجه کنید، میزان سودی که می توانید با یک حساب پس انداز کریپتو به دست آورید تا حد زیادی به پلتفرم و ارز دیجیتالی که برای سپرده گذاری انتخاب می کنید بستگی دارد. نرخ بهره ارائه شده توسط این سرویس نیز بر اساس شرایط بازار تعیین می شود و معمولاً در قالب ارز دیجیتالی که سپرده گذاری کرده اید پرداخت می شود.

گاهی نرخ‌های بهره بالا ممکن است شما را هیجان زده کند، اما باید در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری‌تان روی این کریپتو‌ ها چقدر امن است. نکته مهم در آموزش بلاک چین برای سرمایه گذاری در کریپتو انتخاب بهترین حساب بهره رمزارزی صرفاً فقط با مقایسه نرخ بهره پرداختی نیست، بلکه مهم‌تراطمینان از هوینت و ایمن بودن آن کریپتو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا