آموزش بلاکچین

آموزش بلاک چین Solana Pay: این شبکه چگونه کار می کند؟

در مقاله قبل با عنوان Solana (SOL) Pay چیست و چگونه کار می کند؟، به توضیحات کلی در مورد بلاک چین سولانا پرداختیم. در این مقاله خط دید قصد داریم به آموزش بلاک چین solana pay و نحوه کار آن بپردازیم.

پلتفرم پرداخت دیجیتال Solana Pay به کسب و کارها و مشتریان تراکنش های فوری و بدون کارمزد ارائه می دهد. طبق گفته مدیران این شرکت، استفاده از شبکه بلاک چین سولانا به دلیل بهینه‌سازی بسیار دقیق آن، تأثیر منفی بر محیط زیست نمی‌گذارد. این شبکه ادعا می کند که از ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه پشتیبانی می کند و یک کیت توسعه نرم افزاری با قابلیت پیاده سازی آسان برای کسب و کارها فراهم می کند تا محیط و شبکه آن را یکپارچه کنند.

توسعه دهندگانی که مشغول ساخت DApps روی شبکه بلاک چینSolana  هستند، می‌توانند Solana Pay را برای تراکنش‌های آسانتر و سریعتر ادغام کنند. علاوه بر توسعه دهدنگان، فروشندگان سنتی نیز اگر کیف پول Solana داشته باشند، می‌توانند آن را اجرا کنند و از مزایا آن بهره‌مند شوند. بسیاری از کاربران و متخصصان این حوزه،Solana را با PayPal مقایسه می‌کنند و معتقند که Solana می‌تواند برای پرداخت‌های کریپتو همان کاری را انجام دهد که PayPal برای پرداخت‌های آنلاین سنتی انجام داد.

مزایای  Solana Pay چیست؟

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: طراحی اپلیکیشن بلاکچینی

مزایای  Solana Pay چیست؟

در ادامه آموزش بلاک چین سولانا به مزایای شبکه بسیار مهم این پروژه می‌پردازیم.

همانطور که حتما شنیده‌اید، بیت کوین (BTC)، ETH و سایر ارزهای دیجیتال ادعا می کنند که یک پرداخت کریپتو تقریباً فوری را ارائه می دهند. اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت‌ است این است این شبکه ها (به ویژه اتریوم) پرهزینه هستند و آنطور که ممکن است ادعا کنند فوری نیستند. به عنوان مثال، بیت کوین به طور متوسط هفت تراکنش در ثانیه را نشان می دهد، در حالی که اتریوم به طور متوسط سیزده تراکنش در ثانیه را انجام می دهد. هر دو بیت کوین و اتریوم برای محیط زیست نیز مضر هستند. شبکه Solana سریعتر و ارزانتر است که برای مشاغل و مشتریان جذاب است.

بلاک چین Solana Pay به کاربران خود اجازه می دهد تا بدون دخالت شخص ثالث مانند بانک پرداخت، به صورت فوری در SOL یا هر توکن سولانا پشتیبانی شده دیگری، مانند پرداخت‌های سریع به USD Coin (USDC) داشته‌باشند. علاوه بر این، Solana Pay  اجازه پس‌گرفتن هزینه را نمی دهد، و مشکل پرهزینه ای را که اغلب بازرگانان سنتی با آن مواجه هستند، برطرف می کند.

همچنین برای بازرگانان، Solana Pay  گزارش های دقیقی را در مورد هر تراکنش مانند مقصد کیف پول، نوع ارز، مبلغ تراکنش و فیلدهای متنی برای تاجر ارائه می دهد تا آن شخص یا سازمان از همه جزئیات تراکنش مذکور اطلاع داشته ‌باشد. این جزئیات به طور کامل از بقیه شبکه پنهان نگه داشته می شود و تضمین می کند که هم مشتری و هم تاجر می توانند بدون هرگونه نگرانی در مورد درز اطلاعات معامله، به خرید و فروش بپردازند.

همانطور که دیر بخش پرداخت‌ها در آزمایشگاه  Solana، Sheraz Shere، در پست وبلاگ خود در مورد آموزش بلاک چین Solana Pay اعلام می‌کند، تیم Solana می‌خواهد جهان به سولانا پی به‌عنوان روشی بسیار فراتر از «پرداخت با کریپتو» نگاه کند. در عوض، Shere  سولانا پی  را به‌عنوان پلتفرمی می‌بیند که در آن «همه ارزها در زنجیره هستند و برای طیف گسترده‌ای از تراکنش‌ها استفاده می‌شوند».

اما معایب سولانا پی چیست؟

Solana Pay، در کنار شبکه سولانا، خود در مراحل اولیه توسعه است. به عنوان مثال، افراد و سازمان‌هایی که  Solana Pay ر ا به عنوان روش پرداخت انتخب می‌کنند، به دلیل یک خطای برنامه نویسی یا حمله به شبکه در معرض خطر از دست دادن دارایی های خود هستند. کسب‌وکاری که از کریپتو دانش کافی برخوردار نباشد ، ممکن است به دلیل اشتباهات اساسی کاربر، دارایی‌ها را از دست بدهید. از نظر متخصصان این حوزه، مدیریت کیف پول کریپتو نیاز به شرکت در دوره‌های آموزش بلاک چین برای افراد تازه‌کار دارد .

همچنین، در حالی که سولانا از بسیاری از رقبای خود سریعتر است، اتریوم همچنان پلتفرم بسیار بزرگتری است. اتریوم دارای  DAppهای بسیار بیشتر و پایگاه کاربری بزرگتری نسبت به Solana است، و انتقال نهایی اتریوم به اتریوم ۲.۰ می تواند برای Solana نیز کاملا مشکل ساز باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا