اخبار بلاکچین

بررسی گرانترین NFT های تاریخ در اخبار بلاک چین

در مقاله قبل مجله خط دید به بررسی گرانترین معاملات NFT‌های اتفاق افتاده در جهان پرداختیم. در این مقاله نیز، به ادامه این گران ترین NFTها می پردازیم. اگر به اخبار بلاک چین و گران ترینNFTها علاقه دارید، حتما نام کریپتو پانک و پروژه مرج را شنیده‌اید. با ما همراه باشید تا نگاهی دقیقتر به این پروژه‌ها بیاندازیم.

 CryptoPunk #7523 : 11.7میلیون دلار

مانند سایر گران ترینNFTها در این سری، CryptoPunk #7523  دارای طیف وسیعی از ویژگی های نادر است. این جزء زیر مجموعه Alien است. CryptoPunk #7523  با سه ویژگی که ۲۴٪ از کلکسیون دارند و یک گوشواره که فقط در ۲۵٪ از مجموعه است در بین دیگر آثار این مجموعه متمایز است.

CryptoPunk

از دیگر ویژگی‌های کمیاب می‌توان به کلاه بافتنی اشاره کرد، در حالی که ماسک پزشکی تنها توسط ۲ درصد از کلکسیون مشترک است. اما، حتی با در نظر گرفتن این موارد کمیاب، قیمت ۱۱.۷ میلیون دلاری که آن را به دست آورد، شگفت‌انگیز و البته، کمی مشکوک است.

Human One: ۲۸.۹ میلیون دلار

Human one  که توسط Beeple طراحی شده است یک اثر هنری ترکیبی دیجیتال و فیزیکی است. یک واقعیت عجیب در مورد انسان این است که آثار هنری آن در طول زمان تغییر می کند. Beeple  دسترسی از راه دور به آثار هنری را حفظ می کند و آن را به صورت دوره ای به روز می کند.

Human One

اینNFT  فضانوردی را به نمایش می گذارد که در پس زمینه های مختلفی که در طول زمان تغییر می کند، قدم می زند. آزمایش‌هایی که تلویزیون‌های مختلف را به شکل‌ها و الگوهای مختلف ترکیب می‌کنند، بر ظاهر NFT تأثیر می‌گذارند.

کلاکس: ۵۲.۷۴ میلیون دلار

Clocks  قرار بود پس از زندانی شدن جنجالی جولیان آسانژ در ماه مه ۲۰۱۹، برای دفاع از جولیان آسانژ بودجه جمع آوری کند. این پروژه به دلیل ارتباط با ویکی لیکس، وب سایتی که آسانژ تأسیس کرده بود، با اتهام جاسوسی روبرو بود. این ساعت در اصل تعداد روزهایی را که آسانژ پشت میله های زندان بوده را نشان می دهد.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: کاربرد بلاک چین

Clocks

بیش از ۱۰۰۰۰ حامی دارای سهمی از NFT هستند که قیمتی به ارزش ۵۶ میلیون دلاری دارد. ذینفع NFT بنیاد Wau Holland  بود که از آرمان آسانژ حمایت می کرد.

Everydays: the First 5,000 Days : 69.3 میلیون دلار

یکی دیگر از ساخته‌های بیپل، اولین ۵۰۰۰ روز، مجموعه عظیمی از ۵۰۰۰ اثر هنری است که از نظر محتوا، رسانه و سبک متفاوت است که بیپل هر روز از سال ۲۰۰۷ می‌سازد. اغلب با تکیه بر تنظیمات دیستوپیایی یا طنز، این آثار هنری بسیار مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.

Everydays: the First 5,000 Days

طبق آخرین اخبار بلاک چین، تا به امروز، این گران‌ترین کلاژ آثار هنری NFT بوده است که تا کنون به یک مالک فروخته شده است.

The Merge : 91.8 میلیون دلار

The Merge  که توسط هنرمند Pak ساخته شده است، به عنوان گرانترین NFT فروخته شده در جایگاه برتر قرار دارد. اگرچه این هنرمند هرگز هویت واقعی خود را فاش نکرده است، اما حضور گسترده ای در فضای هنر دیجیتال دارد.

The Merge

ادغام، یک اثر هنری ثابت نیست، بلکه ترکیبی از “انبوه” است که هر کسی که علاقه مند است می تواند بخرد. هنگام شروع، NFT از سه نقطه بزرگ در پس زمینه سیاه تشکیل شده بود. با افزایش تعداد خریداران، اندازه نقاط افزایش یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا