آموزش بلاکچین

آموزش کسب درآمد از بلاک چین و حساب های پس انداز کریپتو

صنعت کریپتوکارنسی به توسعه دهندگان و سرمایه گذاران این فرصت را داده است که ابزارهای مالی جدیدی را معرفی کنند که گزینه های فراوانی را برای کسب درآمد غیرفعال فراهم کرده‌ است. صرفاً نگه داشتن رمزارز در کیف پول، به سرمایه گذاران صبور این شانس را می دهد که بعد از مدتی سود کنند. با این حال، راه‌های مختلفی برای افزایش دارایی‌های کریپتو، حتی در بازارهای نزولی وجود دارد در این مقاله آموزش بلاک چین به آن خواهیم پرداخت.

علاوه بر استیک کردن کریپتو که در مقالات پیشین به آن پرداختیم، حساب‌های پس‌انداز کریپتو به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهند دارایی‌های خود را از طریق کسب سود در دارایی‌های کریپتو که در پلتفرم‌های خاص سپرده‌گذاری می‌کنند، ارتقا دهند. حساب‌های سود‌‌ده کریپتوای بسیار جذاب هستند زیرا بازدهی بسیار بالاتری را نسبت به حساب‌های پس‌انداز بانکی سنتی ارائه می‌کنند. میانگین نرخ بهره اعمال شده توسط یک حساب پس‌انداز کریپتو می‌تواند تا ۷.۵ درصد در مقابل میانگین ۰.۰۶ درصد حساب‌های پس‌انداز بانکی باشد.

تفاوت در نرخ‌های بین حساب‌های پس‌انداز کریپتو و سنتی بسیار جذاب است، اما با ریسک بالاتری نیز برای سرمایه شما دارد. در این بخش از آموزش بلاک چین نحوه دسترسی به حساب‌های پس‌انداز کریپتو، نرخ‌های بهره و شرایط سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال و خطرات مرتبط با این نوع ابزار مالی را بررسی خواهیم نمود.

حساب پس انداز کریپتو چیست؟

حساب بهره کریپتو معمولاً در قالب یک سرویس پلتفرم DeFi است که به شما امکان می‌دهد از دارایی‌های دیجیتالی که سپرده‌گذاری کرده‌اید و موافقت کرده‌اید در ازای بازپرداخت وام بدهید، سود کسب کنید. این سرویس مشابه یک حساب پس انداز بانکی است که پول شما را برای مدت معینی به سایر مشتریان یا موسسات مالی قرض می دهد و برای آن خدمات به شما سود می دهد.

طبق تعریف، فناوری بلاک چین، کاربران را تشویق می‌کند تا از کاغذبازی بانک‌ها و موسسات مالی رها و مستقل شوند. با این حال، شرکت‌های واسطه تبدیل به یکی از اجزای ضروری این صنعت شده‌اند. این شرکت‌ها که حساب‌های پس‌انداز کریپتو را برای کسانی که می‌خواهند از مزایای این فناوری لذت ببرند، بدون تلاش زیاد برای یادگیری آموزش بلاک چین و فرآیندهای پیچیده و سنگین، بهره‌مند شوند.

به غیر از راحتی، این شرکت‌ها برخی از ریسک‌های مربوطه را نیز متحمل خواهند شد و در صورت وقوع رویدادهای نامطلوب مانند ورشکستگی، ابتدا به سپرده‌گذاران پرداخت خواهند شد. برخی از شرکت ها تحت حمایت بیمه هستند و برای محافظت از مشتریان خود با متولیان معتبر کار می کنند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: مقیاس پذیری در بلاکچین

حساب پس انداز ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

هنگامی که دارایی های رمزنگاری خود را به یک حساب پس انداز واریز می کنید، از روز اول، سود حساب شما آغاز می‌شود. اکثر کریپتو‌های محبوب را می توان در یک حساب پس انداز کریپتو استفاده کرد . برای مثال بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و کاردانو (ADA) و استیبل کوین هایی مانند Tether (USDT)،  USD Coin در لیست صرافی‌های ارز دیجیتال قرار دارند.

با واریز دارایی‌های رمزنگاری خود به یک حساب پس‌انداز، به طور رسمی به پلتفرم این اجازه را می‌دهید که از این پول برای هر هدفی، از وام دادن گرفته تا سرمایه‌گذاری استفاده کند. طبق توضیحات و آموزش بلاک چین صرافی های بزرگ مانند بایننس، در درجه اول، از آن برای وام دادن استفاده می شود زیرا بازدهی بالایی از این راه به دست‌ می‌آید.

اگر بپذیرید رمز ارز خود را برای مدتی قفل کنید یا یک توکن مخصوص پلتفرم را در کیف نگه دارید، حساب‌های پس‌انداز کریپتو به شما نرخ‌های مطلوب‌تری ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، Nexo  نرخ بهره را برای دارندگان توکن پلتفرم تا ۴ درصد افزایش می دهد. در این مقاله آموزش بلاک چین، با مفاهیم حساب پس انداز کریپتو آشنا شدیم. در مقالات بعد به چگونگی ایجاد این حساب ها و نحوه کار با آن می‌پردازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا