اخبار بلاکچین

روسیه قصد دارد در سال ۲۰۲۴ روبل دیجیتال را در تمام بانک ها عرضه کند

بانک روسیه آزمایش CBDC را در سال ۲۰۲۲ آغاز کرد و طبق آخرین اخبار بلاک چین این کشور، انتظار دارد همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴، عرضه رسمی بانکداری بلاک چین را اجرایی کند.

بانک روسیه به تحقیق و توسعه برای پذیرش آتی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ادامه می دهد و در چند سال آینده عرضه روبل دیجیتالی رسمی را عملی می کند.

طبق آخرین به روز رسانی اخبار بلاک چین و سیاست پولی بانک روسیه، این مرجع شروع به اتصال همه بانک ها و موسسات اعتباری به پلت فرم روبل دیجیتال در سال ۲۰۲۴ خواهد کرد. این سال مهمی برای روسیه خواهد بود زیرا انتظار می رود این کشور انتخابات ریاست جمهوری را در مارس ۲۰۲۴ برگزار کند. و رئیس جمهور فعلی ولادیمیر پوتین بر اساس قانون اساسی حق دارد دوباره و برای چندین دوره متوالی به عنوان رئیس جمهور روسیه انتخاب شود.

تا آن زمان، بانک مرکزی روسیه انتظار دارد آزمایش‌های تراکنش‌های مشتری به مشتری «پول واقعی» و همچنین آزمایش تسویه حساب مشتری به کسب‌وکار و تجارت به مشتری را تکمیل کند.

در سال ۲۰۲۳، بانک روسیه همچنین قصد دارد آزمایش بتا قراردادهای هوشمند مبتنی بر روبل دیجیتال را برای معاملات توسط حلقه محدودی از شرکت کنندگان انجام دهد.

این بانک خاطرنشان کرد که عرضه CBDC به صورت تدریجی پیش خواهد رفت و سال به سال آزمایش‌ها و ویژگی‌های مختلف جدیدی را برای تجار و سازمان‌های مالی عرضه کند. به گفته بانک روسیه، به محض آماده شدن خزانه داری فدرال، روبل دیجیتالی همچنین شامل پرداخت های مصرف کننده به دولت، تجارت به دولت، دولت به مصرف کننده و دولت به تجارت خواهد شد.

بانک مرکزی همچنین انتظار دارد تا سال ۲۰۲۵ حالت آفلاین را برای روبل دیجیتال در کنار ادغام واسطه های مالی غیربانکی، پلتفرم های مالی و زیرساخت های مبادلاتی معرفی کند.

بانک روسیه خاطرنشان کرد: «فرایند مرحله‌ای معرفی روبل دیجیتال به فعالان بازار این فرصت را می‌دهد تا با شرایط جدید سازگار شوند.»

بانک روسیه همچنین با سایر بانک‌های مرکزی که ارزهای دیجیتالی خود را توسعه می‌دهند همکاری خواهد کرد تا عملیات مبادله‌ای برون مرزی و ارزی با ارزهای دیجیتال انجام دهند.

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: هدف کشور‌ها از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی کشور چیست؟

طبق اخبار بلاک چین، عرضه روبل دیجیتال در چه مرحله‌ای است؟

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، روسیه اولین آزمایش روبل دیجیتال خود را در فوریه ۲۰۲۲، به دنبال نقشه راه رسمی CBDC خود که در سال گذشته منتشر شد، آغاز کرد. بانک روسیه قبلاً گروهی متشکل از دوازده بانک را برای آزمایش روبل دیجیتال تشکیل داده است، از جمله غول های بانکی بزرگ مانند Sber، VTB، Tinkoff Bank و دیگر بانک‌های مهم حوزه اروپا و آسیا.

در حالی که در اخبار بلاک چین می‌بینیم که روسیه به روززسانی‌های برنامه های عرضه CBDC را اعلام می‌کند، تا حدودی از اهداف خود برای تنظیم صنعت کریپتو عقب مانده است. پرزیدنت پوتین چندین بار خواستار تصویب مقررات ارزهای دیجیتال قبل از تصویب قانون کرپتو خود «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» شد که تغییر چندانی نکرد زیرا هنوز بسیاری از جنبه‌های نظارتی مانند استخراج کریپتو، مالیات و غیره را ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا