مصاحبه

شِلی آلُن

توسعه‌دهندۀ بازی، سازندۀ دو بازیِ Partyrs و Sputnik Eyes

خودتان را معرفی کنید، چه می‌کنید؟

شِلی آلُن (Shelly Alon) هستم؛ ۲۵ سال دارم و اهل هامبورگ هستم. طراح و توسعه‌دهندۀ مستقلم. در دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ (HAW Hamburg) طراحی خوانده‌ام و درحال‌حاضر کارشناسی ارشد تصویرسازی می‌خوانم. به‌طور تفریحی تایپوگرافی، طراحی ویرایشی، عکاسی و پویانمایی می‌کنم اما در سه یا چهار سال گذشته فقط بازی ساخته‌ام.

با چند دوست این کار را شروع کردم و یک چالش کلیک و نقطه رمزی با نام Olav & the Lute را ساختیم. سپس توسعه را خودم شروع کردم، بیشتر، بازی‌های پازلی برای تلفن‌همراه. مثلاً Partyrs یک بازی پازلی است که باید در آن یک مهمانی ترتیب دهید و تمام مهمان‌ها را شاد نگه دارید.  Sputnik Eyes نیز دربارۀ کاوش دیگر سیاره‌ها با ربات‌های تک‌چشمی بامزه است. به‌تنهایی بازی‌ها را توسعه می‌دهم و تمام کد را خودم می‌نویسم؛ کار هنری‌اش را هم خودم می‌کنم. برای موسیقی و صدا دوست‌های واقعاً بااستعدادی دارم که کمکم می‌کنند.

آخرین بازی‌ام با نام Glitchskier یک بازی هیجانی آرکید است که از یک بازی دزد دریایی در ویندوز ۹۵ ساخته شده است. البته خیلی از آن راضی نیستم، اما تابه‌حال موفق‌ترین بازی‌ام بوده است. این بازی برندۀ جایزۀ بازی‌های ویدئویی آلمان در بخش بهترین بازی تلفن‌همراه شد.

همچنین کار طراحی نیز انجام می‌دهم که تا امروز کاری که ارزش ذکرشدن داشته باشد نکرده‌ام.

از چه سخت‌افزاری استفاده می‌کنید؟

بیشتر کارم را با یک رایانۀ سفارشی ویندوز انجام می‌دهم. آن‌قدر که توقع دارم شاهکار نیست، اما توانایی‌اش بیش از نیاز من است. به‌علاوه از سال ۲۰۱۱، یکMacBook Pro  ِدست‌دوم نیز دارم. برای اینکه بتوانید برنامه‌های کاربردی (اَپ‌ها) را به Apple App Store ارسال کنید باید یک دستگاه OS X داشته باشید؛ خوب است که یک دستگاه قابل‌حمل باشد. فعلاً در مسافرت هستم و از یک iPhone 5s برای تلفن و تست استفاده می‌کنم.

از یکWacom Intuos (aprox. A4)  نیز استفاده می‌کنم؛ البته به‌زودی با یک Cintiq جایگزینش می‌کنم، البته امیدوارم.

از چه نرم‌افزاری استفاده می‌کنید؟

برای توسعۀ بازی ازUnity 3D  و MonoDevelop و برای کار هنری از Adobe Photoshop و InDesign و Illustrator استفاده می‌کنم. برای پویانمایی و ویدئو از Adobe After Effects استفاده می‌کنم. هیچ‌وقت Premiere را یاد نگرفتم؛ در AE ویرایش می‌کنم. اگر لازم باشد کار صوتی کنم، ازAudacity  استفاده می‌کنم. سعی می‌کنم که وارد کار سه‌بعدی شوم و برای آن از C4D استفاده می‌کنم (نسخۀ دانش‌آموزی).

گاهی باSublime Text  وبگاه (وب‌سایت) می‎سازم.

سیستم رؤیایی شما چیست؟

راستش را بخواهید از سیستم فعلی‌ام راضی‌ام. قبلاً گفتم که به فکر خریدن یکCintiq  و جایگزینی‌اش با  تبلت گرافیکیِIntous -ام هستم. به یک Macbook Pro ِجدیدتر و یک پردازنده و کارت گرافیکی بهتر برای رایانۀ شخصی‌ام نه نمی‌گویم! خیلی چیزها باید بیاموزم و باید مهارت‌هایم را تقویت کنم و این به سخت‌افزاری که از آن استفاده می‌کنم بستگی دارد.

https://usesthis.com/interviews/shelly.alon/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا