آموزشاخبارمطالب ویژه

نتیجۀ یک نظرسنجی: تصمیم‌گیرانِ کسب‌وکارهای کوچک از آموزشِ مناسب برای مدیریت بی‌بهره هستند

طبق یک نظرسنجی اخیر، تصمیم‌گیران ارشدِ کسب‌وکارهای کوچک در بریتانیا معتقدند که کمبودِ آموزشِ مناسبِ مدیریت مانع پیشرفت آن‌ها بوده است.

در یک نظرسنجی از مدیران سازمان‌های متوسط (SME) مشخص شد که وقتی در مراحل ابتدایی به بیشتر این مدیران مسئولیتِ مدیریتِ افراد و بودجه‌ها و پروژه‌های بزرگ داده می‌شد، برای وظایف جدید آمادگی نداشتند.

۸۸ درصد مصاحبه‌شوندگان گفتند که توقع داشتند کارفرمایان مهارت‌ها و آموزش‌های مدیریتی بیشتری برای کارکنانشان فراهم ‌کنند و ۸۳ درصد معتقد بودند که دولت باید اهمیت بیشتری برای آموزش مدیریت کسب‌وکارها قائل شود.

حتی ۹۱ درصد معتقدند که مدارس و دانشگاه‌ها باید دانشجویان را برای نقش‌های مدیریتی در دنیا بیشتر آماده کنند.

MindGenius، شرکت نرم‌افزار مدیریت کسب‌وکارهای ایست کیلبراد، ۲۰۰ مدیر، رئیس و صاحب کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط را مصاحبه کرد.

حدود سه‌چهارم (۷۲ درصد) گفتند در اولین نقش‌های کاری‌شان به آن‌ها مسئولیت‌های متوسطی برای مدیریت افراد محول شده اما فقط ۲۲ درصد از آموزش و پشتیبانی لازم برخوردار بودند.

از هر چهار نفر یک نفر هیچ پشتیبانی و آموزشی برای مدیریت افراد دریافت نکرده است و از هر سه نفر یک نفر هیچ پشتیبانی و آموزشی برای مدیریت بودجه‌ها دریافت نکرده است.

۴۰ درصد گزارش دادند که به آن‌ها درابتدای حرفه‌شان مسئولیتی برای مدیریت یک پروژۀ بزرگ داده شده و از این افراد، به نیمی هیچ آموزش یا مشورتی برای مدیریت پروژه‌های بزرگ داده نشده است.

اشلی مارُن، مدیرعامل ارشد MindGenius، که تولیدکنندۀ Barvas، یک ابزار مدیریتی ابربنیاد برای کسب‌وکارهای کوچک است، معتقد است: «این نتایج تأییدکنندۀ گزارش تجربی بسیاری از مشتریانِ بریتانیایی است که معتقدند تأکید ما بیشتر بر ضرورت مهارت‌های فنی بوده اما کمتر بر مهارت‌های مدیریتی تأکید شده است… واقعیت در بیشتر صنایع این است که همیشه افرادی که مهارت فنی بسیار بالایی دارند در نقش‌های مدیریت منصوب می‌شوند، درحالی‌که برای این نقش‌ها آمادگی و مهارت کافی ندارند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا