آموزش بلاکچین

چه عواملی در بالا رفتن هزینه های گاز اتریوم تاثیرگذارند؟

اگر از افرادی باشید که سال‌هاست دنبال کننده اخبار بلاک چین هستید و به مطالب مربوط به آموزش بلاک چین علاقه مندید، حتما به خاطر دارید که هزینه های گاز(Gas) در اتریوم قبل از ادغام با لایه اجماع اتریوم چه اندازه گزاف بود. سوالی که در این مقاله خط دید به آن پاسخ می‌دهیم این سوال مهم است: این ادغام چگونه بر قیمت گاز چنین تاثیر مهمی داشته است؟

مفهوم گاز در اتریوم برای جبران انرژی محاسباتی مورد نیاز اکوسیستم برای پردازش و تایید تراکنش ها است. تمام نیازهای محاسباتی برای پردازش یک تراکنش از استخراج‌کنندگان تامین می‌شود و هزینه‌های گاز اتریوم مرتبط با تراکنش‌های خاص بین ماینرهای درگیر در تشکیل بلوک توزیع می‌شود.

حد گاز(gas limit) نشان دهنده حداکثر مقدار گازی است که فرد مایل است برای یک معامله خاص خرج کند. هرچه مقدار گاز مورد نیاز یک تراکنش بیشتر باشد به این معنی است که فرد باید برای انجام تراکنش بیشتر هزینه کند. هزینه گاز با عرضه و تقاضا برای قدرت پردازش بالا و پایین می‌رود.

EVM (ماشین مجازی اتریوم) می تواند انواع مختلفی از قراردادهای هوشمند از جمله مبادله، قراردادهای اختیار معامله، اوراق قرضه پرداخت کوپن، استیک کردن، استخدام، سپرده گذاری و موارد دیگر را اجرا کند. این قابلیت به کسب و کارها امکان می دهد تا وجوه را به صورت خودکار و بدون هیچ گونه دخالت انسانی جمع آوری کنند. پیش از این، هزینه‌های گاز در اتریوم زمانی که تقاضا بالا بود و اغلب به سطوح بسیار بالایی می‌رسید، افزایش یافت. پس از معرفی لایه اجماع اتریوم، موضوع کاملا آسان شد.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: اصلاح داده ها در بلاکچین

بهترین انتخاب برای نگهداری اتریوم چیست: آموزش کیف پول بلاک چین

تجار، سرمایه‌ گذاران و همچنین کاربران به مکانی امن و مناسب برای ذخیره ETH نیاز دارند. اما برای دخیره سازی ایمن، ابتدا نیاز به آموزش بلاک چین و کیف پول‌های کریپتو برای این دسته از افراد است.

بسته به عواملی مانند امنیت و راحتی، می توان ETH را در کیف پول های سرد یا گرم ذخیره کرد. یک کیف پول کریپتو گرم به صورت آنلاین قابل دسترسی است و با کمک کلیدهای عمومی و خصوصی تراکنش ها را تسهیل می کند. از سوی دیگر، کیف پول “سرد” که به آن کیف پول سخت افزاری نیز می گویند، یک آیتم فیزیکی است که ارزهای دیجیتال را آفلاین نگه می دارد. کیف پول های سرد از کیف پول های داغ امن تر هستند، در حالی که کیف پول های دوم راحت تر هستند.

اکثر افرادی که ETH دارند تمایل دارند آن را در کیف پول های گرم ذخیره کنند، این دسته از کیف پول‌ها اساساً برنامه های نرم افزاری هستند که قادر به تعامل با بلاک چین اتریوم هستند. کیف‌پول‌های گرم شامل کیف پول‌های دسکتاپ، موبایل و اکثر کیف‌پول‌های صرافی است. اگرچه این کیف پول ها انتقال رمزارز را آسان می کنند، اما در برابر هکرها آسیب پذیر هستند. برای هر کسی که ETH را در مقادیر زیاد نگه می دارد، نگه داشتن بخش عمده ای از رمزنگاری خود در یک کیف پول سرد و در عین حال به اندازه کافی در یک کیف پول گرم برای انجام تراکنش های معمولی می تواند راه حل ایده آلی باشد.

کیف پول‌های سرد که به اینترنت متصل نیستند، در مقایسه با کیف‌پول‌های گرم در معرض خطر کمتری قرار دارند. یک دستگاه درایو USB که برای ذخیره ETH و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می شود، کلیدهای خصوصی کاربر را ذخیره می کند. هر کسی که دارای ETH باشد می‌تواند آن را از طریق یک کیف پول کاغذی که می‌تواند در وب‌سایت‌های خاصی تولید کند، در بازداشت نگه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا