آموزش بلاکچین

وب ۳ چیست: آموزش و راهنمای مقدماتی وب ۳ بلاک چین

وب ۳ نسخه احتمالی آینده اینترنت مبتنی بر بلاک چین های عمومی است، یک سیستم ثبت سوابق که بیشتر برای تسهیل تراکنش های ارزهای دیجیتال شناخته شده است. جذابیت Web 3 در این است که غیرمتمرکز است، به این معنی که به جای دسترسی مصرف کنندگان به اینترنت از طریق خدماتی که توسط شرکت هایی مانند گوگل، اپل یا فیس بوک میانجیگری می شود، افراد خودشان مالک و اداره کننده بخش هایی از اینترنت هستند.

وب ۳ به «مجوز» نیاز ندارد، به این معنی که مقامات مرکزی نمی‌توانند تصمیم بگیرند که چه کسی به چه خدماتی دسترسی داشته باشد، و همچنین به «اعتماد» نیاز ندارد، به این معنی که برای انجام تراکنش‌های مجازی بین یک واسطه لازم نیست. از آنجایی که این آژانس ها و واسطه ها اکثر جمع آوری داده های ما را انجام داده و زیرنظر دارند، وب ۳ از نظر فنی از حریم خصوصی کاربران بسیار بهتر محافظت می کند.

امور مالی غیرمتمرکز، که اغلب به عنوان DeFi شناخته می شود، جزء مهمی ازWeb 3  است که در حال افزایش است. این امر مستلزم اجرای تراکنش های مالی در دنیای واقعی بر روی بلاک چین بدون کمک بانک‌ها یا دولت‌ها است. در همین حال، بسیاری از شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال سرمایه گذاری‌های کلان مالی در وب ۳ هستند. در روی دیگر داستان، تصور اینکه تعامل آنها منجر به نوعی قدرت متمرکز نخواهد شد، اصلا آسان نیست.

در این مقاله خط دید و آموزش و راهنمای مقدماتی وب ۳ بلاک چین ، به اینکه چرا همه در مورد وب ۳ صحبت می کنند و وب ۳ چه استفاده‌هایی دارد مفصلا صحبت خواهیم کرد.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: مقیاس پذیری در بلاکچین

مزایای Web 3 نسبت به نسخه های قبلی خود چیست؟

از آنجایی که کمپانی‌ها و دولت‌های واسطه دیگر در Web 3 دخیل نیستند، داده های کاربر تحت کنترل نخواهد بود. این امر احتمال سانسور دولتی یا شرکتی و همچنین اثربخشی حملات انکار سرویس (DoS) را به حداقل می رساند.

مجموعه داده‌های گسترده‌تر الگوریتم‌هایی را با اطلاعات بیشتری برای ارزیابی با اتصال محصولات بیشتر به اینترنت ارائه می‌کنند. این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات دقیق‌تری را که مطابق با درخواست‌های کاربر است، ارائه کنند.

در سال‌های اولیه فعالیت‌ موتور‌های جست‌و‌جو گر مانند گوگل و قبل از وب ۳، یافتن دقیق ترین نتیجه در موتورهای جستجو کار دشواری بود. با این حال، این موتور‌ها توانایی خود را برای کشف نتایج مرتبط معنایی بر اساس زمینه جستجو و اطلاعات در طول زمان بهبود بخشیده اند. در نتیجه، مرور وب بسیار بسیار راحت‌تر شده و به همه این امکان را می‌دهد تا اطلاعات خاص مورد نیاز خود را با سهولت نسبی دریافت کنند. خبر خوب اینکه این راحتی و کاربر پسندی در وب۳ حتی از این نیز بهتر خواهد بود.

خدمات مشتری برای تجربه مثبت کاربر در وب سایت ها و برنامه های کاربردی وب بسیار مهم است. با این حال، بسیاری از شرکت‌های وب موفق به دلیل هزینه‌های زیاد، نمی‌توانند عملیات پشتیبانی مشتری خود را افزایش دهند. کاربران می‌توانند با استفاده از چت‌بات‌های هوشمند که می‌توانند همزمان با چندین مصرف‌کننده صحبت کنند، تجربه بهتری در تعامل با پرسنل پشتیبانی داشته باشند، که این ویژگی فقط با کمک Web 3 امکان‌پذیر است.  البته باید به این نکته توجه داشت که برای استفاده از همه این قابلیت‌ها نیاز به به آموزش بلاک چین و نحوه کار با Web3 کاملا مشهود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا