اخبار

۹ حقیقت جالبِ بیت کوین که تمام دارندگان آن باید بدانند

۳. نظر بیت کوین غیرقابل ردیابی است در مقابل نظر بیت کوین قابل‌ردیابی است

 هنگام انجام معاملات با بیت کوین از نام / هویت شما به هر شکل استفاده نمی‌شود. فقط آدرس عمومی شما موجود است. ولی… بلاک چین بیت کوین یک زنجیره دائمی است که شفاف است. اگر کسی آدرس عمومی بیت کوین شما را بشناسد می‌تواند ببیند که چند بیت کوین را نگه‌داشته‌اید و چه معاملاتی انجام داده‌اید. FBI از این طریق توانست صاحب جاده ابریشم را دستگیر کند. اگر کاربرانِ بیت کوین بخواهند آدرس عمومی یا IP خود را پنهان کنند، می‌توان با استفاده از خدماتی مانند Bitmixer.io یا VPN این کار را انجام داد. با توجه به این گفته‌ها، این کار فقط ردیابی را دشوار می‌کند، دشوار می‌کند اما غیرممکن نمی‌کند.

 

۴. اگر private key بیت کوین خود را گم کنید، یعنی بیت کوین را گم‌کرده‌اید

 جیمز هاولز [۱]، متخصص IT در دسامبر سال ۲۰۱۳، ۷۵۰۰ بیت کوین گم کرد. درحالی‌که او در حال تمییز کردن میز کار خود در خانه بود، هارددیسکِ حاوی private key هایی را که در سال ۲۰۱۰ استخراج کرده بود، دور انداخت. زمانی یاد بیت کوین‌هایش افتاد که خبری را از یک مرد نروژی که با خرید بیت کوین با قیمت پایین ثروتمند شده بود، خواند. او جست‌وجو کرد و جست‌وجو کرد، اما هارد را پیدا نکرد. در حال حاضر ارزش ۷۵۰۰ BTC تقریباً معادل با ۱۹.۴ میلیون دلار است. بدون private key، وجوه برای همیشه از بین می‌رود و هیچ‌کس نمی‌تواند از آن استفاده کند. تاکنون تخمین زده می‌شود که حدود ۲۵% از کل بیت کوین‌ها برای همیشه از بین رفته‌اند.

 

۵. بیت کوین‌ها روی درختان رشد نمی‌کنند

درست مانند پول، بیت کوین‌ها نیز روی درختان رشد نمی‌کنند. اما برخلاف پول کاغذی سنتی، نمی‌توانید بیت کوین را لمس کنید، احساس کنید یا چاپ کنید. بیت کوین‌ها در شبکه بلاک چین استخراج می‌شوند و زمانی به وجود می‌آیند که استخراج‌کنندگان بلاک‌های بیت کوین را با موفقیت استخراج کنند. در حال حاضر قدرت استخراج شبکه بیت کوین ۳۰۰ برابر قدرتمندتر از ۵ ابَررایانه برتر جهان است.

 

بخش‌های دیگر مقاله را از لینک‌های زیر بخوانید:

۹ حقیقت جالبِ بیت کوین که تمام دارندگان آن باید بدانند (بخش اول)

۹ حقیقت جالبِ بیت کوین که تمام دارندگان آن باید بدانند (بخش آخر)

[۱] James Howells

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا