بلاکچین در حوزه بیمهبلاکچین در صنایع

موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت

در این مقاله، امکان‌سنجی و پیامدهای این موارد استفاده را از نظر اینکه چگونه بلاک چین می‌تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم فرآیندهای اساسی و مدل‌های تجاری بیمه‌گر را بهبود بخشد، بررسی می‌کنیم. موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامتبه بهبود عملکردهای عملیاتی یک شرکت بیمه و همچنین معاملات با ارائه دهندگان، واسطه ها و بیمه گذاران می پردازد، در نتیجه تجربه مشتری را بهبود می بخشد، ارزش محصول را افزایش می دهد و زمینه را برای انتخاب بهتر مصرف کننده در بازار فراهم می کند. هدف نهایی کاهش هزینه ها، بهبود اثربخشی عملیاتی و تقویت روابط با بیمه شده است. موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت ارائه شده در این گزارش به شرح زیر است:

۶ مورد از موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت

حرکت به سمت سوابق سلامت تعاملی و جامع

امنیت افزوده شده و توانایی ایجاد اعتماد بین نهادها دو دلیل است که چرا این فناوری می تواند به حل مشکل قابلیت همکاری بهتر از فناوری های موجود امروزی کمک کند.

حمایت از الزامات اداری و استراتژیک با قراردادهای هوشمند

بلاک چین می‌تواند به‌طور خودکار سوابق توافق‌ها، تراکنش‌ها و سایر مجموعه‌های اطلاعات ارزشمند را جمع‌آوری کند، سپس اطلاعات را به هم پیوند داده و با استفاده از قراردادهای هوشمند، روی داده‌ها عمل کند.

کشف کلاهبرداری‌ها به طور موثر یکی از موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت

هنگامی که اطلاعات جعلی از طریق ادعاهای نادرست، برنامه‌های کاربردی جعلی یا کانال‌های دیگر به فردی که یک  زندگی یا سلامت خریداری کرده ارسال می‌شود، قراردادهای هوشمند می‌توانند به سرعت و سهولت تعیین کنند که آیا ارسال واقعا معتبر است یا خیر.

بلاک-چین-در-بیمه-سلامت چه کاربردی دارد؟

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: برترین بازی‌های رمزارزی برای موبایل ۲۰۲۲

بهبود دقت فهرست ارائه دهنده

دایرکتوری‌های ارائه‌دهنده منحصر به فرد می‌توانند از پروتکل‌های اجماع غیرمتمرکز فناوری استفاده کنند تا به ارائه‌دهندگان و بیمه‌گران اجازه دهند فهرست‌ها را سریع‌تر و آسان‌تر به‌روزرسانی کنند.

ساده‌سازی فرآیند درخواست با  کمک مشتری‌محوری

ارائه مجموعه‌ای از سوابق پزشکی با دسترسی آسان‌تر و جامع‌تر در یک بلاک چین می‌تواند آسایش و آرامش خاطر را به مشتریان برگرداند. چیزی که برای بسیاری از بیماران اکنون یک فرآیند اغلب دلسردکننده است.

تسهیل یک رابطه پویا میان بیمه گر و مشتری

سوابق سلامت الکترونیکی که به طور ایمن در یک قرارداد هوشمند ذخیره می‌شوند، می‌توانند طیف گسترده‌ای از تاثیرات مثبت بر پویایی رابطه بیمه‌گر/مشتری داشته باشد.

وقتی صحبت از بلاک چین به میان می آید، شرکت های بیمه سلامت و زندگی باید ترس‌ها را کنار گذاشته و جسورانه‌تر عمل کنند. برای درک موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت و استفاده از  بزرگ‌ترین فرصت‌ها، باید فراتر از ایجاد پیشرفت‌های تدریجی در مدل‌های کسب‌وکار فعلی حرکت کرد. بهره‌گیری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بلاک چین و موارد استفاده بلاک چین در بیمه سلامت برای ایجاد انواع کاملاً جدید از سیاست‌های تعاملی و راه‌اندازی خدمات نوآورانه‌ای میتواند باعث ارزش افزوده‌ای مطلوب شده و باعث شود کسب و کار رشد فزاینده‌ای را تجربه کند.

منبع: Deloitte

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا