بلاکچین در حوزه مالی

راه حل بلاک چین در حوزه مالی برای نابرابری اقتصادی و اختلاف طبقاتی

نابرابری اقتصادی و اختلاف طبقاتی جهانی در حال حاضر شدیدتر از همیشه است، و با افزایش هزینه زندگی در بسیاری از نقاط جهان و بی‌ثباتی‌های سیاسی، به نظر نمی‌رسد این شکاف به این زودی‌ها کاهش یابد. در چند سال گذشته، شکاف بین فقیر و غنی به طور چشمگیری افزایش یافته است، به طوری که ۱ درصد ثروتمندترین جهان (کسانی که بیش از یک میلیون دلار دارایی دارند) ۴۵.۸ درصد از ثروت جهان را در اختیار دارند. متاسفانه، این نابرابری توسط سیستم‌های مالی سنتی تشدید می‌شود زیرا این سیستم‌ها دسترسی به خدمات ممتاز را فقط برای ‌افرادی که به بیشترین مبالغ سرمایه دسترسی دارند ارائه می‌کنند. بلاک چین در حوزه مالی راه حل هایی برای برون رفت از این مشکلات ارائه می‌کند که در این مقاله خط دید آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

در نتیجه، مردم خواستار پلتفرم‌های جایگزین با دسترسی بیشتر به اشکال غیرمتمرکز، دموکراتیک و شفاف مدیریت ثروت هستند. برای پل زدن موثر بر تقسیم ثروت و بازگرداندن اعتماد در بخش مالی، معرفی گزینه‌های جدید و نوآورانه که فراتر از مدیریت دارایی سنتی است، مانند بلاک چین و کریپتوکارنسی، کلیدی است.

استفاده از قدرت تکنولوژی برای همه

تنها در ده سال، بلاک چین رویکرد ما به ارز، حریم خصوصی و آینده امور مالی را متحول کرده است. با این حال، با وجود پتانسیل عظیم بلاک چین که باید صنایع را به طور گسترده‌ای بهبود بخشد، راه حل‌های کمی هنوز از این فناوری برای دموکراتیزه کردن سیستم های مدیریت ثروت استفاده می کنند.

امکان پذیر کردن مدیریت ثروت برای همه و جلوگیری از انحصار آن به ثروتمندترین اعضای جامعه، مستلزم نبوغ و ریسک‌ پذیری و توانایی برای دستیابی به این اهداف است.

📌مقاله مرتبط

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: حسابداری بلاک چینی چیست؟

شفافیت کلید اصلی برای حل مشکلات فعلی همه صنایع

گسترش دسترسی به تنهایی نمی تواند به اندازه کافی بخش مدیریت ثروت را بازسازی کند. در سال های اخیر، به طور فزاینده ای پیشنهاد شده است که نسل بعدی سرمایه گذاران بیش از هر چیز خواستار شفافیت خواهند بود.

رسوایی سال‌های گذشته رابینهود نمونه بارز این امر است. این پلتفرم معاملاتی به دلیل ارائه اطلاعات جعلی به کاربرانش ۷۰ میلیون دلار جریمه شد. کاربران رابینهود به طور فزاینده ای از آنچه که به نظر آنها محرمانه بودن اقدامات این پلتفرم است، نارضایتی پیدا کردند و شک به نابرابری بین رفتار سرمایه گذاران خرد و سرمایه گذاران نهادی، مانند صندوق های تامینی بزرگ، افزایش یافت.

برای کاهش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران فردی آینده، پلت‌فرم‌های مدیریت دارایی باید متعهد باشند که به‌طور شفاف نشان دهند که چگونه منافع کاربران خود را در اولویت أمور مختلف قرار می‌دهند.

گام بعدی برای مدیریت دارایی با کمک بلاک چین

همانطور که سایر صنایع آینده را پذیرفته اند، برای اکثر فعالان حوزه مالی روشن شده است که به زودی امور مالی سنتی به تاریخ خواهند پیوست. نسل جدیدی از سرمایه‌گذاران خرده‌فروش آگاه و متبحر خواستار سیستمی هستند که نیازهای آنها را برآورده کند و پلتفرم‌های غیرمتمرکز نه تنها یک راه‌حل، بلکه آینده مدیریت دارایی را ترسیم می‌کنند.

بلاک چین می‌تواند دسترسی مردم را به یک روش جایگزین دموکراتیک، شفاف و کارآمد برای مدیریت ثروت فراهم کند که نیازها و خواسته‌های سرمایه‌گذاران فردی مدرن را برآورده می‌کند. امکان پذیر کردن دسترسی به سرمایه گذاران کوچکتر از این طریق گامی کلیدی در اصلاح و احیای دنیای مدیریت دارایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا