آموزش بلاکچین

استیکینگ کریپتو: آموزش انتخاب بهترین کوین بلاک چین برای درآمد غیرفعال

از آنجایی که بلاک چین کوین شما را برای کسب درآمد به کار می‌اندازد، در حین سهامدار شدن، مشوق‌هایی به شکل درآمد غیرفعالایجاد می‌کند. در این مقاله خط دید، ضمن آموزش استیک کردن کوین‌ها در بلاک چین، چند پیشنهاد عالی در این زمینه‌ را بررسی خواهیم‌ کرد.

استیکینگ کریپتو چیست؟

استیکینگ کریپتو شامل قفل کردن دارایی‌های ارز دیجیتال برای کسب سود یا پاداش است. از نظر فنی، «استیکینگ» نحوه تأیید تراکنش‌ها توسط شبکه‌های بلاک چین است.

از دیدگاه یک سرمایه‌گذار، استیک کردن ارز دیجیتال راهی برای افزایش دارایی‌های ارز دیجیتال بدون نیاز به خرید بیشتر است. قرار دادن کریپتو برای حداکثر درآمد غیرفعال یک راه مشروع برای کسب بازدهی از طریق دارایی‌های ارز دیجیتال موجود است. سرمایه گذارانی که در سهامداری شرکت می کنند از سودی بیشتر از آنچه از طریق یک حساب بانکی معمولی ارائه می شود بهره مند می شوند.

اگر علاقه مند به استیکینگ ارزهای دیجیتال هستید اما با این اصطلاح آشنا نیستید، ما شما را در جریان آن قرار دهیم. قبل از رفتن به سراغ معرفی کوین‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری، آموزش درک مفهوم فناوری بلاک چین ضروری است. به همین منظور توصیه می‌کنیم ابتدا مقالات کاربرد بلاک چین  و بلاک چین چیست؟ را  در خط دید مطالعه نمایید. همانطور که قطعا می‌دانید ارزهای دیجیتال با فناوری بلاک چین ساخته می شوند. تراکنش‌های مربوط به چنین رمز ارز‌هایی باید قبل از ذخیره داده‌های مربوطه در بلاک چین اعتبارسنجی شوند. این فرآیند اعتبار سنجی، staking  نامیده می شود.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: طراحی اپلیکیشن بلاکچینی

کدام ارز دیجیتال برای استیک کردن بهتر است؟

همانطور که در قسمت قبل بررسی کردیم، همه رمزارزها برای استیک کردن مناسب نیستند. به عنوان مثال، بیت کوین (BTC)، از این قابلیت پشتیبانی نمی کند زیرا از روش دیگری برای اعتبارسنجی تراکنش ها استفاده می کند، یعنی اثبات کار (Proof of work). به طور کلی، اگر یک ارز دیجیتال به یک بلاک چین مرتبط باشد که از اثبات سهام(proof of staking)  به عنوان مکانیزم تشویقی خود استفاده می کند، احتمالا مناسب سرمایه‌گذاری به صورت استیکینگ است.

اتریوم

اتریوم بازده قابل توجهی را برای استیک کردن ارائه می دهد زیرا امروزه یکی از محبوب ترین رمزارز‌ها در بازار است. میانگین نرخ بازدهی برای استیک اتریوم ۵ تا ۱۷ درصد در سال است.

کاردانو

مانند اتریوم، کاردانو نیز یک پلتفرم قرارداد هوشمند است .Cardano (ADA) ارز دیجیتالی است که شبکه Proof of Stake پلتفرم را تقویت می کند. بایننس نیز از استیکینگ ADA پشتیبانی می کند و بازدهی تا ۲۴٪ را ارائه می دهد.

EOS

EOS  همچنین برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز مانند اتریوم استفاده می شود .EOS (EOS)  را می توان برای کسب درآمد با میانگین ۳.۲ درصد استیک کرد.

Comsoms

Cosmos  که «اینترنت بلاک‌چین‌ها» نامیده می‌شود، به بلاک‌چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا از طریق قابلیت همکاری با یکدیگر تراکنش کنند. پلتفرم های مختلف از استیک Cosmos (ATOM) از جمله Coinbase، Kraken و Binance پشتیبانی می کنند. سود سهام ATOM به طور متوسط ​​۷ درصد در سال است.

تزوس

تزوس یک شبکه منبع باز با تزوس (XTZ) به عنوان ارز اصلی آن است.  XTZ را می توان در پلتفرم های مختلفی مانند Kraken، Binance و Coinbase استیک کرد. میانگین بازدهی برای staking XTZ در حال حاضر ۶٪ است.

پولکادات

Polkadot  مانند  Cosmos، قابلیت همکاری بین بلاک چین های مختلف را ارائه می کند. با وجود جدید بودن، staking Polkadot (DOT)  توسط چندین پلتفرم از جمله Kraken، Fearless و Binance پشتیبانی می‌شود. متوسط ​​بازده فعلی برای استیکینگ پولکادوت ۱۲ درصد سالانه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا