بلاکچین در حوزه سلامتبلاکچین در صنایع

تأثیر بلاک‌چین در سلامت و پزشکی چگونه است

امروزه، یکی از بیشترین و بزرگ‌ترین کلماتی که در حوزه فناوری پزشکی مطرح می‌شود، «بلاک‌چین» است. به زبان ساده، بلاک‌چین پتانسیل ایجاد یک انقلاب در مراقبت‌های بهداشتی را دارد.

با استقرار کامل آن، بیماران می‌توانند به طور حقیقی به مرکز توجه همه عملیات‌های درمانی تبدیل شده که این امر به نوبه خود به طور کامل با امنیت، حریم خصوصی و دسترسی بهتر توأمان خواهد بود.

اما بلاک‌چین دقیقاً چگونه همه این قابلیت‌ها را در بلاک‌چین در سلامت و پزشکی فعال و قابل‌دسترس می‌کند؟ چگونه صنعت سلامت و بهداشت به طور کامل از این فناوری پیشرفته و توانمند استفاده می‌کند؟

بلاک‌چین می‌تواند به روش‌های مختلفی در صنعت پزشکی اعمال شود که منجر به کاهش بسیار زیاد هزینه‌ها و راه‌های جدید برای دسترسی بیماران به مراقبت‌های بهداشتی می‌شود.

این عملکرد فوق‌العاده به‌واسطه باز بودن و بسیار ایمن بودن این فناوری است. برای تقویت و پیشبرد هرچه بهتر عصر رشد و نوآوری، همراه با ماهیت ترکیبی داده‌ها و نوآوری، فناوری‌های آینده‌نگر را می‌توان به کار برد.

شرکت‌های پیش‌گام فعال در حوزه بلاک‌چین در سلامت و پزشکی

در حال حاضر، شرکت‌های پیش‌گام در حال پی‌ریزی پایه‌های یک انقلاب بلاک‌چین در سلامت و پزشکی هستند. در این مقاله مجله اینترنتی خط دید به چگونگی انقلاب بلاک‌چین در سلامت و خدمات پزشکی با کمک ارائه مثال‌هایی از شرکت‌های فعال در این زمینه می‌پردازیم.

Chronicled : اشتراک‌گذاری داده‌های سلامت

صنعت پزشکی از ناتوانی در به‌اشتراک‌گذاری ایمن و دسترسی به داده‌های حساس بیمار به‌شدت آسیب‌دیده است. بااین‌حال، بلاک‌چین در سلامت و پزشکی مقدار و تنظیم باز بودن دسترسی به اطلاعات را کاملاً تسهیل می‌کند درحالی‌که تنها بهترین استانداردهای امنیتی را برای قابلیت همکاری واقعی حفظ می‌کند.

به نوبه خود، این امر به سیستم‌های اطلاعات سلامت اجازه می‌دهد تا در داخل کشور‌ها و در سراسر مرزهای سازمانی با همکار کنند تا ارائه مؤثر مراقبت‌های بهداشتی را برای افراد و جوامع پیش ببرند.

Chronicled  از فناوری بلاک‌چین در شبکه MediLedger خود استفاده می‌کند تا شرکای تجاری و مؤسسات پزشکی را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک کند.

بدون تهدید دائمی ناگوارهای ارتباطی و سازمانی، فضایی برای نوآوری و توسعه صنعت بسیار بیشتر ایجاد شده است.

از اتوماسیون فرایندهای زمانی پرمشغله گرفته تا مسئولیت‌پذیری بیشتر از سوی همه طرف‌ها، بلاک‌چین در سلامت و پزشکی دنیای جدیدی از اعتماد و همکاری را امکان‌پذیر می‌کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: حسابداری بلاک چینی چیست؟

Curisium  :مدیریت بهتر و ایمن‌تر خدمات بهداشتی با کمک بلاک‌چین در سلامت و پزشکی

این شرکت فعال در حوزه سلامت که در سال ۲۰۲۰ توسط HealthVerity خریداری شد، از بلاک‌چین برای ایجاد بستری برای مذاکره تخفیف و مدیریت قرارداد استفاده می‌نماید.

همه در بخش مراقبت‌های بهداشتی می‌دانند که مذاکرات قرارداد تا چه حد می‌تواند پیچیده باشد، نه فقط در بحث، بلکه از نظر زمان و سختی آنها.

با ایجاد سیستمی که این فرایند را ساده می‌کند، Curisium  به ارائه‌دهندگان و پرداخت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا در ترتیبات قراردادی نوآورانه که کارآمد و ایمن هستند، شرکت کنند.

در مجموع، خرید HealthVerity منجر به سفارشی‌سازی گسترده و اتوماسیون یکپارچه گردشکارها شده است تا فرصت‌های گسترده‌تری را برای همکاری و صرفه‌جویی در هزینه‌ها در بلاک‌چین در سلامت و پزشکی برای همه طرف‌ها فراهم کند.

Ever : دسترسی کامل و دقیق به پرونده بیماران در بیمارستان‌ها با کمک بلاک‌چین و سلامت

این کمپانی که از ابتدا باهدف تقویت نوآوری ساخته شده است، دارای یک راه‌حل EHR است که می‌تواند به‌سرعت و به‌راحتی حتی در شبکه‌های بیمارستانی موجود اعمال شود.

شبکه Ever با اتصال بیش از ۱۷۰ بیمارستان و ۵ میلیون بیمار، مجموعه نرم‌افزاری یکپارچه اما ماژولار را ارائه می‌کند که دارای تبادل اطلاعات امن و کاملاً قابل‌اعتماد، جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های بزرگ، و ابزارها و ویژگی‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی/هوش مصنوعی است.

Ever  که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، چشم‌انداز پزشکی تایلند را با شبکه بلاک‌چین در سلامت و پزشکی، داده‌محور و بیمار محور مدرن و مجهز کرده است.

این بهترین و کمترین امنیت را برای همه داده‌ها و طرف‌های متصل فراهم می‌کند و درعین‌حال ارتباط نزدیک و آسان با طرف‌های مورد اعتماد را حفظ می‌کند که همه این موارد ذکر شده بر اساس یک‌پایه بلاک‌چین انعطاف‌پذیر، مقاوم در برابر تهدیدات آینده و مقیاس‌پذیر است.

Patientory: شفافیت در ارائه داده‌ها با استفاده از بلاک‌چین در سلامت و پزشکی

با کمک شبکه‌های بلاک‌چینی سازمان‌ها این اجازه را پیدا می‌کنند تا شفافیت و حریم خصوصی را به طور هم‌زمان برقرار کنند. به‌عبارت‌دیگر درعین‌حال که به پنهان کردن داده‌های حساس کاربران کمک می‌کنند، امکان دسترسی و اشتراک‌گذاری در صورت نیاز را نیز فراهم می‌کنند.

مهاجمان که توسط راه‌حل‌های امنیتی پیشرفته محافظت می‌شوند، به قابلیت‌های محاسباتی گسترده‌ای نیاز دارند تا حتی سعی کنند یک شبکه مبتنی بر بلاک‌چین در سلامت و پزشکی را هدف قرار دهند و فرکانس، امکان و اثربخشی حملات را به‌شدت محدود کنند.

Patientory  از این مزیت در توسعه برنامه‌ها و خدمات بیمار محور استفاده می‌کند و به شرکت کنترل بیشتری بر رفاه آنها می‌دهد. تاریخچه و داده‌های به‌روز بیمار، ردیابی و گزارش بیماری همه‌گیر، ارتباط ایمن با پرسنل مراقبت‌های بهداشتی تأیید شده و بسیاری موارد دیگر با مجموعه‌ای از راه‌حل‌های نوآورانه یک واقعیت است.

آیندهای روشن با نوآوری‌های بسیار تأثیرگذار با استفاده از بلاک‌چین در سلامت و پزشکی

یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های فناوری بلاک‌چین، پایه رشد و مدولار بودن آن است. اگرچه پیاده‌سازی اولیه آن با محدودیت‌های مشابه فناوری امروزی روبرو خواهد بود، اما ماهیت باز بلاک‌چین پیشرفت صنعت را برای سال‌های آینده تضمین، تشویق و پشتیبانی می‌کند.

در واقع، تحقیقات BIS گزارش‌هایی ارائه داده است که به‌کارگیری و استفاده از بلاک‌چین در سلامت و پزشکی می‌تواند بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال در هزینه‌های مربوط به فناوری اطلاعات، عملیات، عملکردهای پشتیبانی، پرسنل و نقض داده‌های بهداشتی تا سال ۲۰۲۵ صرفه‌جویی کند.

نکته جالب این است که در حال که بسیاری از راه‌حل‌های بلاک‌چین هیجان‌انگیز و خلاقانه که از شرکت‌های پیش‌گام در سراسر جهان پدیدار شده‌اند، تنها شروع کار این فناوری است.

اگر صاحب کسب‌وکاری در زمینه سلامت هستید توصیه ما این است که همین امروز به این تحول (بلاک‌چین در سلامت و پزشکی) بپیوندید و به جابه‌جایی مرزهای فناوری پزشکی کمک کنید.

با پیوستن به این انقلاب فناوری که با کمک آن پایه‌های مبتنی بر داده‌ها را ایجاد می‌کنید، پیشرفت‌های پزشکی در مقیاسی بی‌سابقه به ارمغان خواهد آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا