برنامه نویسی وبطراحی و پیاده سازی

برای SEO، لینک‌ها مهم‌تر از چیزی هستند که فکر می‌کنید

تجارت‌های کمی وجود دارند که امروزه حداقل چند قدم برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو برنداشته باشد. اما اینکه این کار را چگونه باید به نحو احسنت انجام داد، همچنان سؤالی مهم و بی‌پاسخ است. تحقیقات جدید نشان می‌دهند که لینک‌های ورودی – آن‌هایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما وارد می‌شوند – مهم‌تر از چیزی هستند که به نظر می‌رسد.

بهینه‌سازی موتور جست‌وجو یا همان SEO به تمام مواردی اطلاق می‌شود که شما می‌توانید با انجام دادن آن‌ها بهترین جایگاه را در موتور جست‌وجوهای غیر پرداختی، به وب‌سایت خود بدهید. برای مثال اگر شما به فروش ویجت ها مشغولید، می‌خواهید که سایت شما بالاترین رتبه را هنگامی‌که فردی در گوگل عبارت “ویجت” را جست‌وجو می‌کند، داشته باشد.

گوگل برای رتبه‌بندی از یک الگوریتم با بیش از ۲۰۰ فاکتور استفاده می‌کند، که این فاکتورها به‌وضوح هرگز فاش نشده‌اند. در یک مباحثه‌ی آنلاین که اخیراً اتفاق افتاد، سیستم machine-learning سومین فاکتور مهم بعد از محتوا و لینک‌ها می‌باشد.

برای تائید اهمیت لینک‌ها که درگذشته کتمان می‌شد، Stone Temple Consulting تحلیلی متفاوت انجام داد که اهمیت لینک‌ها را بیش‌ازپیش اثبات کرد.

Eric Enge بنیان‌گذار و مدیر این شرکت اذعان داشت: “لینک‌ها محتوای ضعیف و نامربوط را نجات نمی‌دهند، اما بااین‌حال، لینک‌ها همچنان نقش بسیار مهمی را در رتبه‌بندی بر عهده‌دارند.”

استرلینگ، مدیرعامل استراتژی‌های Local Search Association نیز می‌گوید اهمیت لینک‌ها طبق تحقیقات مختلفی همچنان کمتر از چیزی که هست در نظر گرفته می‌شود.

استرلینگ می‌گوید: ” فرضیه‌ی اصلی در پشت الگوریتم رتبه‌بندی گوگل – این است که لینک‌ها راه‌های دموکراتیک وب برای پیدا کردن بهترین و قوی‌ترین محتوا است – که این مسئله همچنان هسته‌ی روش‌شناسی رتبه‌بندی گوگل، حتی باوجود سیگنال‌های گسترده‌تر، است.”

” ساخت لینک‌ها باید بخشی از برنامه‌ی شما باشد، اگر شما در هر سطحی تمایل به رقابت در این عرصه دارید”. این جمله را دیوید هود که ملقب به  حرفه‌ای SEO ی دالاس است، مطرح کرده است.

اگرچه هود به اهمیت محتوا و عدم اطمینان به تعداد لینک‌ها به‌جای کیفیت واقف است، اما Stone Temple تعداد لینک‌ها را بر کیفیت ترجیح می‌دهد. هود می‌گوید: ” این مسئله مانند داشتن تعدادی از سنگ‌هاست، شما می‌توانید به همان تعداد سنگ‌ریزه یا تخته‌سنگ داشته باشید. طیف گسترده از تأثیرگذاری لینک‌ها وجود دارد.”

جیسون مک‌دونالد، مدیر گروه اینترنت JM می‌گوید: ” برای یک تجارت متوسط مهم است که کانسپت کلی را از دیدرس خارج نکنیم.”

مک‌دونالد توضیح می‌دهد: ” اگر صاحب یک تجارت کوچک یا یک بازاریاب متوسط، از اهمیت لینک‌ها آگاه شود و درخواست لینک‌های ورودی سالم از همکاران خود را عملی کند، در لیست بندی‌های معتبر مانند انجمن‌های حرفه‌ای قرار گیرد، با احتمال بسیار بالا رقبای خود را به‌راحتی کنار می‌زند.”

برای تجارت‌های محلی، یک‌راه بهتر این است که نقد بررسی مشتریان واقعی خود را دریافت کند.

او می‌گوید: ” نقد و بررسی‌ها به همان اندازه‌ی لینک‌ها برای تجارت‌های محلی مهم هستند. مهم نیست که شما بهترین چیز بهتر باشید، مهم این است که بتوانید رقبای نزدیک خود را کنار بزنید.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا