اخبار

ابزارهای جدید گوگل برای رقابت با Share point

ابزارهای جستجوی جدید و سایت‌های نو بهبود بهره‌وری را هدف گرفته‌اند. گوگل در رابطه با سرمایه‌گذاری جدیدی صحبت می‌کند. این کمپانی دو سرویس جدید را در روز دوشنبه معرفی کرد که مستقیماً به کسب‌وکارها کمک می‌کند که به اطلاعات دسترسی داشته و آن‌ها را به‌صورت داخلی به اشتراک بگذارند. دقیقاً شبیه آنچه Microsoft’s SharePoint پیشنهاد می‌کند.

این اسپرینگ بورد جدید به کارمندان کمپانی‌ها این امکان را می‌دهد که برای یک جعبه جستجو یکپارچه که در آن‌همه چیز را می‌توان یافت، شامل فایل‌های درون درایو گوگل، ایمیل‌های موجود در جی میل و مخاطبین، به عضویت Google Apps دربیایند.

این کمپانی همچنین از ورژن بتای سایت‌های نوی گوگل پرده‌برداری کرد که در آن کاربران کم‌اهمیت‌تر می‌توانند وارد یک وب‌سایت کسب‌وکاری شده و اطلاعات را به‌صورت داخلی منتشر کنند. این ویرایشگر قرار است کمک کند تا سایتی با ظاهر خوب تولیدشده و بتواند ارتباطاتی رابین اداره‌های مختلف برقرار نماید.

به نظر می‌رسد این دو محصول رقیبان نرم‌افزارهایی مانند Microsoft SharePoint باشند. Microsoft SharePoint هم به‌عنوان مخزنی برای داده است و هم میزبانی پلتفرم‌هایی را برای وب‌سایت‌هایی می‌کند که می‌توانند به‌عنوان وسیله‌ی ارتباط داخلی درون شرکت مورداستفاده قرار گیرند.

علاوه بر این‌ها، برای جستجوی اطلاعات، این اسپرینگ بورد می‌تواند فایل‌ها و مخاطبین را بر اساس الگوریتم‌های ماشینی که به‌وسیله‌ی تقویم‌هایی که کاربران در برنامه‌ریزی خوددارند اطلاعات دهی کند و یا سایر سیگنال‌ها را نشان دهد. کاربران اکنون می‌توانند آن را در سایت و یا بر روی برنامه‌های اندروید ببینند. در آینده، گوگل برای این اسپرینگ بورد نسخه‌ای را برای ios مهیا خواهد کرد.

این اسپرینگ بورد نوعی توسعه برای دیگر قسمت‌های جستجوگر گوگل شامل ویژگی‌های جستجو در داخل محصولات منحصربه‌فرد، به‌حساب می‌آید. چیزی که این سرویس جدید را جذاب می‌کند این است که این سرویس یک استاپ شاپ برای کاربران است تا تلاش کرده و آنچه به دنبال آن هستند، بیابند.

مدیریت محصول در گوگل، رایان تابون (Ryan Tabone) در مصاحبه‌ای گفت: این اسپرینگ بورد در حال حاضر تنها به سرویس‌های گوگل اتصال می‌یابد. اما اگر کمپانی سرویس‌های خود را ارزیابی کند قادر خواهد بود به اطلاعات ذخیره‌شده متصل شود.

این سایت جدید در خصوص این است که مردم اطلاعاتشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. همانند Google Docs، کاربران می‌توانند دیگران را برای کار در کنار هم بر روی یک سایت و در یک‌زمان دعوت کنند. این نرم‌افزار یک مارکر را در هر نقطه‌ای که هر شخص در حال کار است، نشان می‌دهد و در لحظه تغییرات را به‌روزرسانی کرده و مشخص می‌کند.

گوگل در تلاش است تا مشتریان Office  را به سمت برنامه‌های خود بکشاند، بنابراین منطقی است که این کمپانی برای ساخت چیزی سرمایه‌گذاری کند که حداقل در بخش‌هایی با SharePoint رقابت کند. هنوز روزهای آغازین این دو محصول است و اینکه یکی از آن‌ها بتواند در جای SharePoint قرار بگیرد در حال حاضر بعید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا