آموزش بلاکچین

آموزش پیدا کردن ایردراپ‌ بلاک چین

چگونه می توانید ایردراپ های کریپتو آتی را پیدا کنید؟

در مقالات پیشین مجله خط دید، با آموزش بلاک چین و ایردراپ کریپتو و بررسی انواع ایرادراپ کریپتو آشنا شدیم. در این مقاله به آموزش بلاک چین و پیدا کردن ایردراپ‌ها خواهیم پرداخت.

می‌توانید ایردراپ‌های کریپتو آتی را به روش‌های مختلفی پیدا کنید. می‌توانید با موتورهای جستجو مانند گوگل سرچ کنید و چندین وب‌سایت پیشنهادات فعلی airdrop را بررسی نمایید. اغلب می توانید نه تنها ایردراپ های در حال وقوع، بلکه ایردراپ های آینده را نیز پیدا کنید.

برخی از وب سایت ها به‌طور کلی ایردراپ های مشکوک به کلاهبرداری را نشان نمی دهند زیرا نمی خواهند شهرت خود را به خطر بیندازند. برخی از پلتفرم ها میزان اعتماد آنها به ایردراپ مورد نظر را نشان می دهد. صرف نظر از نظر یک وب سایت ایردراپ، باز هم عاقلانه است که تحقیقات خود را انجام دهید و به یک ایردراپ توجه کافی داشته باشید.

علاوه بر این، اغلب پلتفرم‌های رمزارزی وجود دارند که ایردراپ را برای افرادی که در گذشته از این پلتفرم استفاده کرده‌اند ران می‌کنند. این افراد بدون اینکه اطلاع داشته باشند واجد شرایط می شوند. برای دریافت ایردراپ‌های احتمالی، می‌توانید از پلتفرم‌های مبادله آن استفاده کنید. هنگامی که از پلتفرم های مبادله ای استفاده می کنید که بر روی یک بلاک چین با کارمزد تراکنش های پایین ساخته شده اند، می توانید واجد شرایط ایردراپ بسیار ارزان باشید.

ایردراپ NFT  چیست؟

بیشتر ایردراپ‌ها مربوط به کریپتو هستند، اما ایردراپ‌هایی نیز وجود دارند که می‌توانید با شرکت در آن توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT)  دریافت کنید. درست مانند ایردراپ های کریپتو، ایردراپ های NFT نیز می توانند برای اهداف تبلیغاتی سازماندهی شوند. اگر می خواهید واجد شرایط ایردراپ NFT شوید، راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.

گاهی اوقات شما باید وظایف خاصی را انجام دهید، درست مانند ایردراپ های کریپتو، گاهی هم دریافت توکن از طریق قرعه کشی نیز صورت می‌گیرد. علاوه بر این، ممکن است برای واجد شرایط بودن برای ایرداپ بلاک چین، نیاز به داشتن توکن غیرقابل معاوضه دیگری از مجموعه NFT خاصی داشته باشید. به عنوان مثال، صاحبان Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT  توکن های ApeCoin را به عنوان airdrops دریافت کردند. ایردراپ های NFT همچنین می توانند خطراتی را به همراه داشته باشند، زیرا فیشینگ ایردراپ در NFT ها نیز رخ می دهد. بنابراین، همیشه مطمئن شوید که فقط در ایردراپ های امن و تایید شده شرکت می کنید و هرگز داده های خود را به اشتراک نمی گذارید.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: تکنولوژی بلاکچین توزیع شده

آیا ایردراپ های کریپتو در بلاک چین ایمن هستند؟

اغلب ایردراپ های کریپتو بی ضرر و بی خطر به نظر می رسند، اما همیشه اینطور نیست. کلاهبرداران همچنین راه هایی برای کلاهبرداری از مردم از طریق airdrops پیدا کرده اند. آنها راه هایی برای آسیب رساندن به علاقه مندان به کریپتو با ربودن ارزهای دیجیتال یا کلیدهای خصوصی پیدا کرده اند.

نکته مهم برای حفظ دارایی‌های دیجیتال خود این است که هوشیار باشید و به صحت ایردراپ ها توجه زیادی داشته باشید، به خصوص زمانی که مقادیر زیادی وعده داده می شود که غالیا این مقدار اصلا طبیعی و منطقی به نظر نمی‌رسند. بسیار مهم است که در نظر داشته باشید هرگز کیف پول دیجیتال خود را به یک سایت غیرقابل اعتماد متصل و یا کلیدهای خصوصی خود را در اختیارشان قرار دهید.

دسته‌ای از این ایردراپ نیز وجود دارند که اسکمر های بلاک چین رمزارز‌های جعلی و غیر قابل فروش را در اختیار کاربران شرکت کننده در برنامه ایردراپ خود قرار داده‌اند. یکی از بهترین راه‌ها برای احراز صلاحیت این برنامه‌ها، درمورد تیم پشت پروژه کریپتو تحقیق نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا