بلاکچین در حوزه بازی

معرفی بازی بلاک چین Vulcan Forged

در این مقاله از مجله خط دید به این سوال پاسخ خواهیم داد: بازی Vulcan Forged (PYR)  چیست و چگونه با آن درآمد کسب کنیم؟

بازی بلاک چینVulcan Forged  یک بازی برای کسب درآمد است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با برنده شدن، فروش و ارتقای دارایی‌های درون‌بازی خود، ارز دیجیتال کسب کنند.

برای درک بهتر فرآیند‌های این بازی، بهتر است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم: بازی کریپتو بازی برای کسب درآمد( play-to-earn game) چیست؟

فناوری‌های توزیع‌شده از جمله بلاک چین و توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) به توسعه‌دهندگان و گیمرها امکان تجربه تعاملی و انگیزشی بیشتری را نسبت به انواع قدیمی‌تر بازی‌ها به ارمغان می آورد. از طریق این مدل جدید بازی که توسط علاقه‌مندان به فناوری بسیار مورد توجه قرار گرفته است، بازی‌های بلاک چین «بازی برای کسب درآمد» نامیده می‌شود.

بازی‌های P2E که به‌عنوان بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین یا ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شوند، توجه قابل توجهی را از سوی جامعه بازی و توسعه‌دهندگان به خود جلب می‌کنند. این پدیده به این دلیل است که فرصتی برای مالکیت داده‌ها برای دارایی‌های درون‌بازی، سوخت‌رسانی به سیستم‌های اقتصادی درون بازی و ارائه بسیاری از امتیازات دیگر برای تسهیل بازی‌ها در اکوسیستم های فراجهانی فراهم می‌کنند.

با بازی‌های P2E، بازیکنان می‌توانند موجودی‌ها و اشیاء مختلف درون بازی مانند شخصیت‌ها، پوسته‌ها، اسلحه‌ها، زمین مجازی و سایر لوازم دیجیتالی را برای دستیابی به عملکرد بالاتر در بازی و همچنین دریافت جوایز مالی با یکدیگر معامله کنند. با توجه به مدل P2E، گیمرها از طریق مهارت های خود طبقه بندی می شوند و توسعه دهندگان و پروژه های بازی پتانسیل جذب بازیکنان بیشتری را دارند. بازی‌های رمزنگاری P2E یک پدیده برد-برد هستند که اخیراً به عنوان یک روند موفق  در زمینه بلاک چین در بازی ‌های کامپیوتری ظاهر شده‌اند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: نمونه هایی از بلاک چین در بازی های کریپتو

بازی بلاک چینVulcan Forged  چیست؟

Vulcan Forged  به عنوان یک اکوسیستم بلاک چین در بازی و P2E طراحی شده است که دارای یک استودیوی بازی اختصاص داده شده به بازی های NFT اتریوم، Ploygon، و زنجیره BNB، و همچنین یک بازار NFT، لانچ پد، یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) به نام VulcanDex است. علاوه بر این یک انکوباتور برنامه غیرمتمرکز (dApp) که پیوسته از سازندگان بازی های شخص ثالث پشتیبانی می کند و معاملات NFT را برای اکوسیستم Vulcan Forged بومی خود تهیه می کند.

تا کنون، استودیوی Vulcan Forged حدود دوازده بازی ویدیویی ایجاد کرده است که هر یک به بازیکنان اجازه می‌دهد تا ارزدیجیتال به دست آورند، آیتم‌های درون بازی و NFT‌های خود را برای کسب ارز دیجیتال برنده، بفروشند و ارتقا دهند. طبق نظر گیمر‌ها، در میان سری بازی های موجود در اکوسیستم  Vulcan Forged، VulcanVerse  یکی از محبوب ترین بازی ها بوده است.

توکن PYR چیست؟

PYR  توکن بومی اکوسیستم بازی بلاک چین مبتنی بر جامعه Vulcan Forged است. این یک توکن زنجیره ای متقاطع ERC-20 است که کل دامنه dApps را تامین می کند و بازیکنان می توانند از آن در تمام بازی های این استودیو استفاده کنند.

توکنPYR  می‌تواند در Vulcan Forged برای اهداف مختلفی از جمله هزینه‌های تسویه حساب در بازار، ارتقا و حفظ سطوح دارایی بازی، خرید و فروش NFT در بازار Vulcan Forged، کسب مزایای P2E، لان‌پد برای بازی‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و منابع بازی استفاده شود. همچنین، کاربران می توانند Vulcan Forged (PYR) و دارایی های دیگر را با دیگر پلیر‌ها به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، توکن PYR  دسترسی به توسعه دهندگان بازی Vulcan Forged و برنامه انکوباسیون dApp را فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا