بلاکچین در حوزه بازی

بررسی عرضه‌ اولیه بازی در بلاک چین (IGO)

عرضه‌ اولیه بازی (IGO)  بلاک چین یاIGO ها معمولاً از طریق پلتفرم های لانچ پد سازماندهی می شوند. به طور معمول، سرمایه‌گذاری از طریق لانچ‌پدها به شرکت‌کنندگان نیاز دارد که توکن اصلی پلتفرم را برای مدت زمان مشخصی قفل کنند. بسته به پروژه، شرکت‌کنندگان می‌توانند زودتر به توکن‌ها یا NFT‌های بازی دسترسی پیدا کنند. در برخی موارد، توکن ها و NFT های به دست آمده از IGO ها را می توان خارج از اکوسیستم بازی در صرافی های غیرمتمرکز و بازارهای NFT معامله کرد. عرضه اولیه بازی‌ها معمولا از طریق وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبدیل به تیتر‌های داغ اخبار بلاک چین می‌شوند و علاقه مندان این حوزه استقبال گرمی از آن می‌کنند. در این مقاله از مجله خط دید به بررسی نحوه کار IGOها و تفاوت آن با ICO می‌پردازیم.

بررسی نحوه کار عرضه‌ اولیه بازی (IGO)  در بلاک چین

عرضه اولیه بازی در بلاک چین (IGO) روشی برای پروژه های بازی بلاک چین برای افزایش سرمایه است. این امر دقیقا شبیه به یک عرضه اولیه کوین (ICO) است.تفاوت این دو در این است که جدا از توکن‌های ارزهای دیجیتال، شرکت‌کنندگان IGO می‌توانند به دارایی‌های درون بازی دسترسی اولیه داشته باشند و در عین حال از توسعه اولیه بازی پشتیبانی کنند. دارایی های ارائه شده توسط IGO اغلب شامل جعبه های اسرارآمیز، شخصیت ها، پوسته ها، لوازم جانبی، سلاح ها و موارد دیگر است. در بیشتر موارد، شامل NFTهایی است که برای دسترسی یا اجرای بازی مورد نیاز هستند.

آیا در حال حاضر لانچ پد در بازار وجود دارد؟

در حال حاضر، تعدادی لانچ پد IGO از جمله Binance NFT، BSCPad، TrustSwap و EnjinStarter در بازار وجود دارد. لانچ‌پدهای مختلف تنظیمات متفاوتی برای یک IGO دارند، اما معمولاً سرمایه‌گذاران را ملزم می‌کند که توکن اصلی پلتفرم لانچ‌پد را برای مشارکت خریداری کنند. به عنوان مثال IGOها در Binance NFT را در نظر بگیرید، سرمایه گذاران برای واجد شرایط بودن برای مشارکت باید مقدار مشخصی BNB را در کیف پول بایننس خود نگه دارند.

پس از به دست آوردن توکن های مورد نیاز، شرکت کنندگان باید آنها را برای مدت معینی در یک استخر قفل کنند. بسته به الگوریتم تخصیص، آنها سپس توکن یا NFT های پروژه را بر اساس میزان توکن های قفل شده دریافت خواهند کرد.

Binance NFT  از یک مکانیسم اشتراک برای انتخاب برندگان پاداش استفاده می کند، به طوری که همه شرکت کنندگان می توانند فرصت برابر برای دریافت دارایی های NFT از IGO  داشته باشند. گاهی اوقات، از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود که رمز بازی یا NFT‌های خریداری‌شده را برای مدتی قبل از اینکه بتوانند آن را در بازار معامله کنند، در کیف پول خود نگه دارند.

📌مقاله مرتبط

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: معرفی ۴ کمپانی ارائه دهنده فناوری بلاک چین در بازی

بررسی تفاوت بین IGO و ICO در بلاک چین

در دنیای کریپتو روش‌های متعددی برای جذب سرمایه وجود دارد. برخی از محبوب‌ترین آنها عبارتند از: عرضه اولیه سکه (ICO)، پیشنهاد مبادله اولیه (IEO) و پیشنهاد اولیه DEX (IDO). همه آنها روش های مشابهی برای تامین مالی جمعی هستند، اما تفاوت های خاصی در نحوه عملکرد آنها وجود دارد.

عرضه اولیه سکه (ICO) اولین رویکرد جذب سرمایه در رمزارزها بود. این به تیم های پروژه مبتنی بر بلاک چین اجازه می دهد تا از طریق استفاده از ارزهای رمزنگاری شده، سرمایه جمع آوری کنند. روش ICO در سال ۲۰۱۴ توسط اتریوم مورد استفاده قرار گرفت و تا اوایل سال ۲۰۱۸ یک ابزار بسیار محبوب برای تأمین مالی جمعی بود. رویدادهای ICO می‌توانند راه مؤثری برای دریافت حمایت مالی پروژه‌ها در مراحل اولیه توسعه ارائه دهند. شما می توانید در مورد ICO بیشتر بدانید ICO چیست (ارائه اولیه سکه)؟ مقاله.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا