بلاکچین در حوزه بازی

معرفی ۴ کمپانی ارائه دهنده فناوری بلاک چین در بازی

کمپانی های ارائه دهنده فناوری بلاک چین در بازی در بلاک چین در حال ساختن آینده بازی ‌های کامپیوتری با فناوری بلاک چین در حوزه بازی هستند.

بسیار فراتر از یک اتفاق زودگذر، تعداد بازی‌های بلاکچینی بیش از آنچه که احتمالاً تصور می‌کنید وجود دارد. این تعداد حدود ۴۰۰ بازی فعال تا سال  2022 است که نشان از رشد سریع و محبوبیت این فناوری در صنعت بازی دارد.

فناوری دفتر کل توزیع‌شده می‌تواند کارکرد بازی‌های کامپیوتری را به روش‌های مختلفی ارتقا دهد، از جمله ایجاد امنیت بیشتر در برابر حساب‌های هک شده و نظارت بر پیشرفت بازیکنان در یک بازی برای اطمینان از عدم تقلب پلیرها.

چرا فناوری بلاک چین در بازی مورد توجه متخصصان قرار گرفته؟

بلاک چین تراکنش های درون بازی را به طور چشمگیری ایمن می کند و به عنوان یک دفتر کل غیرقابل تغییر برای خرید و فروش اسکین‌ها، شخصیت ها و سایر موارد کمیاب عمل می کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: برترین بازی‌های رمزارزی برای موبایل ۲۰۲۲

فناوری بلاک چین در بازی در حال رشد و پیشرفت است. کمپانی اتحاد بازی های بلاک چین(The Blockchain Game Alliance)، که برای ترویج بلاک چین در بازی ها تشکیل شده است، شامل بازیکنان بزرگی مانند Consensys و Ubisoft است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه بلاک چین در حال تغییر دنیای بازی‌‌های کامپیوتری است، ما در این مقاله خط دید هشت کمپانی پیشرو در این صنعت را به شما معرفی خواهیم کرد.

Immutable
Immutable

سال تاسیس:  2018

موقعیت مکانی:  کاملا به صورت دورکاری

Immutable  با پلتفرم Immutable X خود که با حفظ امنیت و یکپارچگی بلاک چین اتریوم، تراکنش‌های NFT را مقیاس‌بندی می‌کند، بازی‌های web3 را به سطح بعدی ارتقا می‌دهد. کاربران می توانند به سرعت NFT ها را در شبکه بازارهای Immutable به اشتراک بگذارند و از پرداخت هزینه‌های گس اتریوم با NFT های کربن خنثی خودداری کنند. در نتیجه، بازی‌های محبوب مانند Gods Unchained برای بازیکنان بسیار در دسترس‌تر و ارزان‌تر می‌شوند.

Mythical Games
Mythical Games

سال تاسیس:  2018

موقعیت مکانی:  کالیفرنیا، ایالات متحده

Mythical Games  یک استودیوی فناوری بازی مبتنی بر فناوری بلاک چین در بازی است که از فناوری لجر برای کمک به رشد اقتصادهای دیجیتال بر اساس دارایی های دیجیتال، روش های معاملاتی قابل تأیید استفاده می کند. با پلتفرم و بازار این شرکت، توسعه دهندگان می توانند اقتصادهای بلاک چینی در بازی های خود پدید آورند و فضاهایی را برای خرید و تبادل عناصر دیجیتال ایجاد کنند.

OpenSea
OpenSea

سال تاسیس:  2018

موقعیت مکانی:  نیویورک، ایالات متحده

OpenSea یک بازار NFT است که طیف وسیعی از دارایی‌های دیجیتالی مانند آثارهنری دیجیتال و کارت‌های تجاری را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند آن‌ها را در متاورس ارسال و استفاده کنند. این پلتفرم بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود و به کاربران اجازه می دهد پس از ایجاد کیف پول و پروفایل اتریوم، مجموعه های NFT خود را توسعه دهند.  با مجموعه متنوعی از آیتم‌های موجود در OpenSea ، گیمرها را قادر خواهند بود تا دارایی‌های خود را برای دنیاهایی مانند  OVR Land، Decentraland و The Sandbox سفارشی کنند.

Decentraland
Decentraland

سال تاسیس:  2017

موقعیت مکانی:  کاملا به صورت دورکاری

Decentraland  اولین دنیای مجازی کاملاً غیرمتمرکز است که توسط بلاک چین پشتیبانی می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد تا برای قوانین بازی رأی و نظر دهند. کاربران کنترل جهان را از طریق سازمان غیرمتمرکز خودمختار حفظ می کنند و زمینه را برای نحوه تعامل شخصیت ها با یکدیگر فراهم می کنند. برای تجربه بهتر حس شخصی‌سازی شده، Decentraland  خرید و مبادله دارایی‌های دیجیتال را از طریق بلاک چین اتریوم تسهیل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا