بلاکچین در حوزه بازی

ویژگی‌های صنعت بازی‌های کامپیوتری و استفاده بلاک چین در بازی

ویژگی های خاصی از پلتفرم های بازی و پویایی صنعت بازی وجود دارد، که آن را به یکی از پررونق‌ترین بخش‌ها در زمینه فناوری جهانی تبدیل کرده. اما در آن روی سکه، این صنعت بسیار مستعد اختلال و کلاهبرداری است. به اعتقاد متخصصان این حوزه، به استفاده بلاک چین در بازی می‌توان این اختلالات را به حداقل رساند. در ادامه این مقاله از خط دید، به طور دقیق و جامع به ویژگی‌های صنعت بازی خواهیم پرداخت.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: برترین بازی‌های رمزارزی برای موبایل ۲۰۲۲

ویژگی های صنعت بازی برای استفاده بلاک چین در بازی:

  1. برای انجام و به دست آوردن آیتم‌های با ارزش در بازی های محبوب مانند فیفا و COD، شما باید مقدار نسبتا زیادی پول هزینه کنید. البته برخی از چنین بازی‌هایی به بازیکن اجازه می‌دهند طلای دیجیتالی جمع کنند. گاهی این استراتژی برای بازیکنان بسیار ناخوشایند است زیرا به دست آوردن مقدار قابل توجهی طلا احتمالا بسیار زمان می‌برد. اکثر بازیکنان پول خود را برای خرید دارایی های درون بازی خرج می کنند.
  2. کارآفرینان و توسعه‌دهندگان بازی‌های کامپیوتری برای توسعه و راه‌اندازی بازی‌ها و متعاقباً کسب درآمد از آن‌ها به یک محیط امن و مطمئن نیاز دارند.
  3. بازیکنان باید با خیال راحت ارز درون بازی را بخرند و بفروشند. از این رو آنها به پلتفرم های امن برای این تراکنش‌ها نیاز دارند.
  4. بازیکنان ممکن است بازی های متعددی نصب و بازی کنند. در نتیجه پروفایل های بسیار زیادی در هریک از این بازی‌ها ایجاد می کنند. بی شک آن‌ها تمایل دارند که پروفایل‌ها در بین بازی‌ها قابل اجرا باشند، و این حوزه دیگری است که استفاده بلاک چین در بازی می‌تواند به آن کمک کند.
  5. تعداد افرادی که ارزش برای دارایی های نامشهود پیش بینی می کنند به صورت روزانه در حال رشد است. بنابراین ما شاهد هزینه های بیشتر و بیشتری برای بازی های مجازی خواهیم بود. زمانی که یک بخش وارد این مرحله می شود، برای اختلال تکنولوژیک بسیار مستعد خواهد شد.
  6. وقتی بازیکنان یک بازی آنلاین بازی نمی کنند، باید دارایی های بازی مجازی خود را به صورت ایمن ذخیره کنند. در حال حاضر، این دارایی ها در سرور متمرکز شرکت بازی سازی ذخیره می شوند و آنها را به یک هدف آسان برای هکرها تبدیل می کند. این یکی دیگر از زمینه‌هایی است که استفاده بلاک چین در حوزه بازی می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.
  7. شما هم از طرفداران بازی های آنلاین انجام هستید؟ قطعا شما هم این را تجربه کرده اید که احساس کنید شما هرگز واقعاً مالک هیچ یک از دارایی های درون بازی نیستید، بلکه شرکت بازی سازی مالک آنهاست. این یک فرصت دیگر برای ایجاد اختلال است.
  1. آیا تا به حال از بسته شدن بازی آنلاین مورد علاقه تان ناامید شده اید؟ یا آیا احساس کردید که قوانین به طور ناگهانی و خودسرانه تغییر کرده اند؟ استفاده بلاک چین در بازی می تواند کنترل بیشتری به بازیکنان بدهد و این مشکل را تا حدی برطرف نماید.
  2. آیا تا به حال احساس کرده اید که استعداد ویژه‌ای برای بهتر و جذاب تر کردن یک بازی را دارید، اما نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا کمپانی‌های بازی شما را استخدام نمی کند؟ فناوری بلاک چین که زمینه را برای توسعه دهندگان با استعداد باز می کند، این صنعت را متحول خواهد کرد.
  3. به عنوان یک بازیکن، آیا تا به حال احساس کرده اید که اگر بتوانید با توسعه دهنده همکاری کنید، می توانید یک بازی را بسیار هیجان انگیزتر کنید؟ اگر استفاده بلاک چین در بازی بتواند یک مدل کسب و کار ایجاد کند که امکان همکاری نزدیک‌تر بین بازیکنان و توسعه‌دهندگان را فراهم کند، صنعت را برای همیشه تغییر خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا