بلاکچین در حوزه نفت و گاز

نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز: آینده‌ای سبزتر با کمک تکنولوژی بلاک چین

طبق نظر متخصصان حوزه تکنولوژی، عصر انقلاب دیجیتالی فرا رسیده است و صنایع سنتی را به پذیرش فناوری های جدید برای سازگاری با آینده ای کاملا دیجیتال سوق می دهد. با این حساب، نباید برایمان تعجب آور باشد که صنعت تریلیون دلاری نفت و گاز بی سر و صدا شروع به استفاده از نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز برای پیشرفت‌های عظیم تجاری کرده است. در این مقاله مجله خط دید به نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز خواهیم پرداخت.

داگلاس هاینتزمن، مدیر ارشد در موسسه تحقیقات بلاک چین ، در مصاحبه‌ای که اخیرا با مجله کوین تلگراف داشت،اشاره کرد که بخش نفت و گاز به دلیل موقعیت منحصربفرد زنجیره تامین آن برای توسعه بلاک چین کاملا مستعد و آماده است: «شرکت کنندگان زیادی در عملیات پایین دستی و بالادستی در صنعت نفت و گاز وجود دارند. ” وی در ادامه افزود:

اکنون این صنعت باید به تمام فرآیندهای ساخته شده و توسعه یافته در ۸۰ سال گذشته نگاه کند و از خود بپرسد که چگونه یا به چه روشی مقادیر زیادی از بهره وری و کارایی را وارد سیستم کند.

قراردادهای هوشمند فرآیندهای دستی را به کمک نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز خودکار می کنند

برای در نظر گرفتن این موضوع، Rapaka  اشاره کرد که نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز اخیرا به غول نفتی Equinor در موارد متعددی کمک کرده است.

ربکا هافمن، رئیس و مدیر عامل کمپانی بلاک چین برای انرژی، به کوین تلگراف گفت که کنسرسیوم در ابتدا راه حلی را با شرکت بلاک چین Data Gumbo در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ آزمایش کرد.

به گفته هافمن، راه حل «قرارداد هوشمند برای حمل و نقل کالا» برای اولین بار در صنعت تولید آب شیرین آزمایش شد تا ثابت کند که این فناوری می تواند به اتوماسیون سرتاسری در صنایع مختلف کمک کند.

نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز

برای آینده ای سبزتر

همچنین اشاره به این نکته که صنعت نفت و گاز می تواند از فناوری بلاک چین برای تضمین آینده ای سبزتر و همگام‌تر با محیط زیست استفاده می کند.

در حالی که نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز هنوز یک مفهوم در حال ظهور است، برخی از شرکت ها شروع به استفاده از بلاک چین برای افزایش آگاهی در مورد مصرف انرژی کرده اند. به عنوان مثال، تامین‌کننده انرژی Restart Energy One اخیراً یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین راه‌اندازی کرده است که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد گواهی‌های پایداری را در قالب توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT دریافت کنند. علاوه بر این، شرکت سرمایه‌گذاری جهانی SkyBridge Capital اخیراً با ارائه‌دهنده اعتبار کربن Moss برای خرید توکن‌های دیجیتالی که نشان‌دهنده جبران کربن هستند، همکاری کرد.

علاوه بر این، الکسیس پاپاس، مدیر ارشد نوآوری GuildOne – یک شرکت کانادایی بلاک چین و مالی دیجیتال متخصص در تراکنش‌های بخش انرژی و اتوماسیون داده‌ها – به Cointelegraph گفت که GuildOne پلت فرم ESG1 خود را توسعه داده است که از نرم‌افزار قرارداد هوشمند و برنامه‌های بلاک چین برای حل یکی از مشکلات استفاده می‌کند. بزرگترین چالش‌های صنعت نفت و گاز، ایجاد ارزش تایید شده از کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا