بلاکچین در حوزه بازی

کاربرد‌ های بلاک جین در بازی های کامپیوتری

فناوری بلاک چین انقلاب بزرگ بعدی در صنعت بازی است. بازی‌های مبتنی بر بلاک چین چند سالی است که در گوشه، کنار و حاشیه بوده‌اند. با این حال، این صنعت در چند وقت اخیر شاهد افزایش ساخت بازی‌ها بوده است. این فناوری فرصت های جدیدی را برای مشاغلی که می خواهند از کاربرد‌ های بلاک جین در بازی استفاده کرده و بازی‌های غیرمتمرکز ایجاد کنند، باز کرده است.

طبق آخرین گزارش Technavio، انتظار می‌رود بازار جهانی بازی به میزان ۱۲۵.۶۵ میلیارد دلار رشد کند که با CAGR 12.40 درصد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۵ افزایش می‌یابد. ادغام فناوری بلاک چین در بازی عامل مهمی است که باعث رشد بازار می‌شود.

چگونه بازی های کامپیوتری در حال متحول شدن با این صنعت هستند؟

بدیهی است که فناوری بلاک چین مدت نسبتا زیادی است که وجود دارد اما اخیراً به دلیل پتانسیل خود برای تغییر صنایع مختلف توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. در سال‌های اخیر، به دلیل کاربرد‌ های بلاک جین در بازی، به عنوان اولین انتخاب برای صنعت بازی به شمار می‌رود.

برخی از کاربرد‌ های بلاک جین در بازی که به تغییر صنعت بازی و ساخت بازی های بلاک چین کمک می کند عبارتند از:

تراکنش های امن و شفاف یکی از مهمترین کاربرد‌ های بلاک جین در بازی های کامپیوتری

بلاک چین یک فناوری ایمن، شفاف و تغییرناپذیر است که تضمین می‌کند هیچ هزینه مضاعف یا کلاهبرداری در سوابق تراکنش‌ها رخ نمی‌دهد. هنگام درگیر شدن در تراکنش‌های دیجیتال، لایه‌ای از اطمینان را به کاربران اضافه می‌کند و آن را برای بازی‌هایی که کاربران داده‌های حساس یا دارایی‌های مجازی را به اشتراک می‌گذارند، مانند موارد NFT، ایده‌آل می‌کند.

دومین کاربرد‌ های بلاک جین در بازی های کامپیوتری امنیت تقویت شده است

از آنجایی که بلاک چین با استفاده از سیستم‌های رمزگذاری مانند پیام‌رسانی امن و احراز هویت دو مرحله‌ای، یک لایه امنیتی اضافی ارائه می‌دهد، می‌تواند از داده‌های حساس مانند اطلاعات بازیکن، داده‌های بازی و تراکنش‌های کاربر در برابر دستکاری یا هک شدن محافظت کند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: برترین بازی‌های کریپتو موبایل ۲۰۲۲

تجربه کاربری بهبود یافته

بلاک چین می تواند با ارائه روشی کارآمد، ایمن و شفاف تر برای مشارکت در معاملات دیجیتال و دسترسی به دارایی های مجازی، به بهبود تجربه کلی کاربر کمک کند.

با بازی بلاک چین، کاربران کنترل بیشتری بر تجربه بازی خود دارند. این روند به روش های مختلفی خود را نشان داده است، از اجازه دادن به بازیکنان برای خلق شخصیت ها، خط داستانی و حتی بازی کردن. همچنین این فناوری به آن‌ها امکان می‌دهد بازی‌های ویدیویی مختلف را در نسخه‌های مختلف از هر مکانی دانلود کنند بدون اینکه تجربه بازی خود را به خطر بیندازند.

کاربرد_ های بلاک جین در بازی های کامپیوتری

آیا محدودیتی وجود دارد؟

استفاده از فناوری بلاک چین فرصت‌های جدیدی را برای مشاغل مختلف فراهم کرده است، اما چالش‌های جدیدی نیز به وجود آورده که در این مقاله خط دید آن را مرور می کنیم:

پیچیدگی

دشواری بازی های کریپتو نه در داستان آنها بلکه در فرآیند بازی است. برای شروع یک بازی، بازیکن باید یک حساب کاربری راه اندازی کند که یک مرحله آسان است. سپس، بسته به نوع بازی بلاک چین، بازیکن باید یک کیف پول رمزنگاری راه اندازی کند و مقدار مشخصی رمزنگاری را بخرد که این کار را چالش برانگیز می کند.

فشارهای نظارتی

استفاده از ارزهای رمزنگاری شده مانند MANA، تتا و غیره چالشی را ایجاد می‌کند. نهادهای نظارتی هنوز در تلاشند تا بفهمند که ساز‌و‌کار این رمز ارز‌ها چگونه است و سیستم‌های امنیتی و ارایه آن چگونه کار می‌کنند. این مساله که آیا باید از آنها در بازی‌های بلاک چین استفاده شود یا خیر هنوز برای متخصصان مساله است.

رقابت

صنعت بازی بسیار رقابتی است و بازی‌ها و پلتفرم‌های جدید دائماً در حال انتشار هستند. این می تواند رقابت بازی های مبتنی بر بلاک چین را با بازی های سنتی دشوار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا