بلاکچین در حوزه نفت و گاز

کدام شرکت ها از فناوری بلاک چین در صنعت نفت و گاز استفاده می کنند؟

در سال ۲۰۲۲ میلادی، به وضوح می‌توان توجه ویژه صنایع مختلف به فناوری بلاک چین را مشاهده کرد. یکی از مهمترین صنایع که به طور روزانه به کارگیری بلاک چین در آن را میبینیم، نفت و گاز است. این صنعت که تامین کننده کل بودجه بسیاری از کشور‌هاست، اکنون با کمک بلاک چین رشد بیشتر و پایدار تری را تجربه می‌کند. در مقالات پیشین مجله خط دید مفصلا به نقش بلاک چین در حوزه نفت و گاز، کاربرد‌ها و راه حل‌های آن پرداختیم. این مقاله مشخصا به بررسی کمپانی هایی نفت و گاز که از بلاک چین برای ارتقای خود بهره می‌برند می پردازد.

کمپانی‌های بزرگ حوزه بلاک چین در نفت و گاز که از مزایا بلاک چین بهره می‌برند:

.شرکت ملی نفت ابوظبی

شرکت ملی نفت ابوظبی در حال پیاده سازی فناوری بلاک چین در صنعت نفت و گاز است تا شفافیت درون شرکت ها را افزایش دهد. علاوه بر این، آنها همچنین در حال برنامه ریزی برای گسترش این فناوری به مدیریت زنجیره تامین خود هستند.

کمپانی شل (SHELL)

شل شرکت دیگری است که فناوری بلاک چین را در صنعت نفت و گاز برای تجارت نفت خام خود پیاده سازی می کند. علاوه بر این، آنها همچنین Macquarie را به عنوان بانک سرمایه گذاری در پروژه دارند. آنها در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در پروژه سینوشیم (Sinochem ) هستند.

پترو چین (PetroChina)

پتروچاینا از بلاک چین در نفت و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کند. در حال حاضر، آنها روی پروژه ای بر پایه بلاک چین کار می کنند که به آنها کمک می کند تا نفت را به شیوه ای کارآمدتر تجارت کنند. این شرکت در حال حاضر ۱۵ میلیون دلار برای این پروژه سرمایه گذاری کرده است.

آرامکو عربستان

آرامکو عربستان سعودی همچنین از بلاک چین در صنعت نفت و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کند. در حال حاضر آنها با VAKT برای تجارت کار می کنند. در واقعیت، از دید این کمپانی پلتفرم‌های بلاک چینی برای پردازش پس از تجارت مناسب تر است.

BP

بریتیش پترولیوم همچنین از بلاک چین در بخش نفت و گاز استفاده می کند. علاوه بر این، آنها در حال کار بر روی یک پلت فرم برای تجارت کالاهای انرژی هستند و صنعت نفت و گاز درست در آن قرار می گیرد. آنها همچنین با VAKT کار می کنند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

اکسون موبیل

ExxonMobil  یکی دیگر از بازیگران کمپانی‌های حوزه بلاک چین در نفت و گاز است. در حال حاضر، آنها از بلاک چین در نفت و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کنند. آنها اخیرا آزمایشی را برای مجوز مخارج مبتنی بر بلاک چین (AFE) تکمیل کردند.

شرکت شورون

شرکت شورون یکی از غول های بزرگ این صنعت است. در حال حاضر آنها نیز علاقه مند به استفاده از این فناوری برای اهداف تجارت نفت خود هستند. علاوه بر این، آنها به کنسرسیومی با دیگر بازیگران پیشرو در بازار پیوستند.

Total SE

توتال اس ای از بلاک چین در میدان نفت و گاز برای افزایش کارایی قابلیت های تجارت نفت خود استفاده می کند. آنها انتظار نتایج عالی از این فناوری را دارند و می خواهند تا حد امکان از آن استفاده کنند.

لوک اویل

لوک اویل از این فناوری به شیوه ای متفاوت استفاده می کند. در واقع، آنها بیت کوین را به عنوان یک روش رسمی برای پرداخت در پمپ بنزین خود می پذیرند. ایستگاه‌های آن‌ها در استونی، لیتوانی و لتونی در حال حاضر با پذیرش این رمزارز فعالیت می‌کنند.

گازپروم

گازپروم همچنین یکی از کمپانی‌های حوزه بلاک چین در نفت و گاز به شمار می‌رود. در واقع، آنها می خواهند از این فناوری برای نظارت و اجرای قراردادهای تجاری روزانه خود استفاده کنند. برای آن، آنها از قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی فرآیند استفاده خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا