بلاکچین در حوزه بازی

بررسی آینده بلاک چین در بازی: ۲.۸ میلیارد دلار در شش سال

بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده، صنعت GameFi دارای پتانسیل عظیمی برای رشد در شش سال آینده است. متخصصان صنعت بلاک چین،  با بررسی آینده بلاک چین در بازی معتقدند این صنعت در شش سال آینده به ارزش ۲.۸ میلیارد دلار خواهد رسید.

گزارش اخیر Absolute Reports رشد عظیمی را برای صنعت GameFi در شش سال آینده پیش بینی می کند.

در ادامه این تحقیق نتایج مهم دیگری نیز بیان می‌شود. پیش بینی می‌شود صنعت بازی توکن غیرقابل معاوضه (NFT) به ارزش تقریبی ۲.۸ میلیارد دلار در بازه زمانی ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۸ می‌رسد. همچنین نرخ رشد مرکب سالانه صنعت در همین دوره شش ساله ۲۰.۴ درصد خواهد بود.

این پیش‌بینی در بحبوحه بازار نزولی یا خرسی کریپتو منتشر می‌شود که فضای کمی برای پروژه‌ها و صنایع بدون پشیبانی قوی باقی می‌گذارد. این گزارش پیشروانی را در زمینه بلاک چین در بازی برای کسب درآمد نشان می‌دهد که شامل Sky Mavis، Dapper Labs، Decentraland، Immutable و The Sandbox می‌شود.

علاوه بر این، در این تحقیق برای بررسی آینده بلاک چین در بازی  GameFi را بر اساس نوع، کنسول و منطقه بازار طبقه بندی شده است.

خوشبختانه، این تنها گزارشی نیست که به آینده ای روشن برای صنعت بازی Web3 اشاره می کند، زیرا تحقیقات Cointelegraph همچنین علاقه سرمایه گذاران  ریسک پذیر و طرفداران سرمایه گذاری خطرپذیر را در طول این دوره نشان می دهد. به عنوان مثال، Animoca Brands اخیراً سه شرکت را در فضای GameFi خریداری کرده است.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: بررسی نقش بلاک چین در صنعت بازی

اما نظر کاربران بازی‌‌های بلاک چینی چیست؟

تحلیل دیگری برای بررسی آینده بلاک چین در بازی نشان می‌دهد که علی‌رغم شرایط بازار، کاربران بازی‌های مبتنی بر بلاک چین افزایش یافته‌اند. هم WAX و هم زنجیره هوشمند بایننس با ۲.۹۴ میلیون و ۲.۴۹ میلیون کاربر، تعداد جامعه ثابتی را تجربه کردند.

در طول رکود بازار، پروژه هایی که باقی می مانند، سطحی از سودمندی ظاهری را به همراه دارند. بازی های مبتنی بر بلاک چین راهی ساده، در دسترس و جذاب برای دیده شدن این موضوع هستند. به همین دلیل است که بازی همیشه به عنوان دروازه ای برای کاربران جدید برای تعامل با فضای کریپتو عمل کرده است.

با این حال، همانطور که Web3 به توسعه خود ادامه می دهد، کارشناسان تاکید می کنند که GameFi نیز باید با آن سازگار شود. در گفتگوی اخیر با بنیانگذاران Crypto Raiders، آنها از توسعه دهندگان خواستند در ادامه توسعه پلتفرم‌ها، سرگرمی را بر «مالی‌سازی» (financialization) ترجیح دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا