اخبار بلاکچین

با توجه به اخبار بلاک چین، آیا زمان مناسبی برای خرید NFT ها است؟

Ahren Posthumus عقیده دارد که اکنون زمان مناسبی برای خرید NFT ها است، اما به سرمایه گذاران هشدار داد که قبل از سرمایه گذاری در پروژه ها، پروژه ها را مجددا با دقت بررسی کنند.

از آنجایی که قیمت‌های کف مجموعه‌های توکن غیرقابل تعویض محبوب (NFT) همراه با بازار گسترده‌تر کریپتو کاهش یافت، یک متخصص NFT معتقد است که با توجه به اخبار بلاک چین این فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران در این فضا است.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، اهرن پستهوموس، مدیر عامل بازار NFT مومینت، نظرات خود را در مورد موارد استفاده قانع کننده از NFT، نقش آن در کمک به اقدامات اقلیمی و آنچه سرمایه گذاران NFT باید در بازار نزولی فعلی روی آن تمرکز کنند، به اشتراک گذاشت.

Posthumus معتقد است که تقسیم دارایی های بزرگتر ممکن است اتفاق بزرگ بعدی برای NFT باشد. با ذکر بازار سهام به عنوان مثال، مدیر اجرایی معتقد است که تقسیم دارایی های گران قیمت به قطعات کوچکتر و مقرون به صرفه تر، دارایی ها را برای سرمایه گذاران خرد جذاب تر می کند. او گفت: «این کاری است که بازار سهام برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها انجام داد و بسیار موفق بود.» این  مدیر اجرایی در ادامه توضیح داد:

شاید برنامه بلاک چین با بیشترین پتانسیل برای استفاده در آینده، مالکیت کسری دارایی ها باشد که گاهی اوقات توکنیزاسیون نامیده می شود، که عموم مردم قبلا هرگز به آن دسترسی نداشته اند.

📌 مقاله مرتبط:

برای آشنایی بیشتر با موضوع، پیشنهاد می شود این مقاله را نیز مطالعه بفرمایید: پیش بینی آینده بلاک چین

نقش NFT ها در اقدامات محیط زیستی

جدا از این، کارشناس NFT همچنین تاکید کرد که NFT ها می توانند به اقدامات اقلیمی کمک کنند و بر تلاش ها برای رسیدگی به نگرانی های زیست محیطی تأثیر مثبت بگذارند. در حالی که NFT ها اغلب با آثار هنری مرتبط هستند، مدیر عامل Momint تاکید کرد که آنها گواهی های دیجیتالی اصالت هستند. این آن را به یک رسانه بهینه برای اعتبارات کربن (carbon credits )تبدیل می کند. علاوه بر این، Posthumus  در مجله اخبار بلاک چین توضیح می‌دهد که:

شما می توانید پروژه های NFT را راه اندازی کنید که به طور خاص برای جمع آوری بودجه برای طرح های زیست محیطی طراحی شده اند. به این ترتیب، می توانید از هیاهوی NFT ها برای ایجاد بودجه و آگاهی برای اهداف زیست محیطی استفاده کنید.

هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا خرید NFT در طول دوره زمستان ارز دیجیتال در حال انجام است یا خیر، مدیر اجرایی پاسخ “بله” داد اما از سرمایه گذاران خواست قبل از سرمایه گذاری، اخبار بلاک چین، ارزش اساسی و اصول دارایی ها را بررسی کنند.

در نهایت، با توجه به اینکه اقتصاد جهانی درحال ورود به دوره رکود می‌شود، این مدیر اجرایی در اخبار بلاک چین گفت که سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های بلاک چین مانند اتریوم شرط امن‌تری خواهد بود. Posthumus گفت: “برخی از برنامه های بلاک چین پیروز ظاهر می شوند، اما بسیاری از آنها در ابهام محو می شوند.”

بر اساس گزارشی از شرکت داده  Nansen، در نیمه اول سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاران ۹۶۳۲۲۷ اتر (ETH) به ارزش حدود ۲.۷ میلیارد دلار را صرف استخراج NFT در بلاک چین اتریوم کرده اند. سایر بلاک چین ها مانند زنجیره BNB (BNB) دارای ۱۰۷ میلیون دلار NFTمینت بودند در حالی که  این رقم برایAvalanche (AVAX)  77 میلیون دلار بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا