آموزشدفتر مدیریت پروژهکنترل و مدیریت پروژهمطالب ویژه

هفت برنامۀ کاربردی از بهترین برنامه‌های کاربردی برای مدیریت پروژه (قسمت اول)

ابزارهای فوق‌العاده‌ای برای مدیریت پروژه وجود دارند که قابلیت‌های شگرف مدیران پروژه را شکوفا می‌کنند. در قلمروی امروزۀ مسئولیت‌ها و تقاضاها در حیطۀ مدیریت پروژه، دیگر، قابلیت متحرک بودن امکانی نیست که خوب است داشتیم باشیم، بلکه یک الزام است.

ازاین‌رو انرژی و وقت زیادی را صرف بررسی راهکارهای بی‌شمار مدیریت پروژه کردیم تا بتوانیم لیست کوتاهی از بهترین ابزار تلفن همراه بیابیم و این وظیفۀ تنش‌زا را عهده‌دار شویم. هر ابزار ویژگی‌های متعدد و یکپارچگی فراگیری دارد و از تیم‌ها، صرف‌نظر از زمینۀ کاری‌شان، پشتیبانی می‌کنند تا در انجام وظایف مسلط و پربازده باشند.

WorkflowMax

WorkflowMax یک راهکار مقیاس‌پذیر، با ویژگی‌های غنی برای مدیریت پروژه و مدیریت کار است و در چندین صنعت، ازجمله بازاریابی، معماری، ساخت، مهندسی، مشاوره و فناوری به کار می‌آید. WorkflowMax عرضه‌کنندۀ «مدیریت ابربنیادِ همه‌منظورۀ کار» است، از تولید مخاطب بالقوه گرفته تا ذکر قیمت‌ها [۱]، پیگیری زمانی و صدور صورت‌حساب. زمان‌بندی این ابزار قابلیت کشیدن و برداشتن [۲] دارد که با استفاده از آن رهبران پروژه، تیم‌ها و ذی‌نفعان می‌توانند با همکاری بلادرنگ و یکپارچگی منسجم، در انجام وظایف تسلط داشته باشند. WorkflowMax که هم بر رایانۀ رومیزی [۳] و هم تلفن همراه موجود است، به‌صورت برنامه‌های منعطف ماهانه عرضه می‌شود؛ هر برنامه شامل ذکر قیمت، تخمین، مدیریت مشتری، برگه‌های زمانی، مدیریت کار، پیگیری هزینۀ کار، دسترسی پیمانکار و مشتری، مدیریت اسناد، فیلدهای معمولی، سفارش‌ها خرید، صدور صورت‌حساب، امکان یکپارچگی با افزونه‌های ۳۰-plus و گزار‌ش‌دهی است.

امکان یکپارچگی: WorkflowMax می‌تواند به‌طور گسترده‌ای با امکانات حسابداری، زمان‌بندی کارکنان، پیگیری زمانی، CRM، پشتیبانی مشتری، لیست پرداخت حقوق، مدیریت اسناد، پیگیری هزینه و گزارش‌دهی مالی، از Box تا Xero یکپارچه شود.

قیمت: برنامه‌های WorkflowMax برحسب تعداد کاربر است، از ۱۵ دلار در ماه برای یک کاربر تا ۲۵۰ دلار در ماه برای ۲۱-۵۰ کاربر. برای قیمت گرفتن بیش از ۵۰ کاربر با WorkflowMax تماس بگیرید. همچنین با پرداخت ۱۵ دلار در ماه می‌توان یک ماژولِ CRM به آن اضافه کرد؛ همین‌طور با پرداخت ۵۰ دلار بیشتر در ماه، می‌توان از WorkflowMax Premium برخوردار شد. WorkflowMax نمونۀ آزمایشی رایگان [۴] نیز دارد.

Wrike

Wrike ابزاری تعاملی برای وظایف و مدیریت آنلاین پروژه است و به بهبود ارتباطات، شفافیت و مسئولیت‌پذیری، و درنتیجه، کسب سریع‌تر نتایج در تمام شرکت‌ها با ابعاد گوناگون کمک می‌کند. ویژگی‌های Wrike عبارت‌اند از: مدیریت بودجه، پیگیری اشکال (باگ) ، تعامل، اشتراک فایل، نمودارهای گانت، مدیریت مسئله، پیگیری نقاط رویداد (مایلستون)، پیگیری درصدِ تکمیل، مدیریت سبد پروژه (پورتفولیو)، برنامه‌ریزی پروژه، مدیریت منابع، پیگیری وضعیت، مدیریت وظیفه، و پیگیری زمان و هزینه. Wrike همچنین از قابلیت‌های تصویری داشبورد و مدیریت بارکار [۵] و منابع برخوردار است تا پیشروی پروژه‌ها طبق زمان و بودجه باشد. این ابزار به‌صورت برنامه‌های کاربردی وب و اندروئید و iOS موجود است.

امکان یکپارچگی: Wrike قابلیت یکپارچگی با GitHub، Jira، Google Drive، Wrike Everywhere، Dropbox، Adobe، Salesforce، Evernote، Zapier، Slack، Hubstaff، Bitium، Marketo، Quickbooks و Linkedlin را دارد.

قیمت‌: تا ۵ کاربر می‌توانند از برنامۀ رایگانِ Wrike استفاده کنند؛ برنامۀ حرفه‌ای آن برای هر کاربر ماهانه ۹.۸۰ دلار است. همچنین هزینۀ ماهانۀ برنامۀ تجاریِ Wrike برای هر کاربر ۲۴.۸۰ دلار و هزینۀ ماهانۀ برنامۀ بازاریابی آن برای هر کاربر ۳۴.۶۰ دلار است. سازمان‌ها برای قیمت گرفتن با Wrike تماس بگیرند. صورت‌حساب برنامۀ ماهانۀ Wrike سالانه صادر می‌شود.

Trello  

Trello در اندروئید، iOS، macOS، پلتفرم‌های وب و ویندوز موجود است و علاوه بر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط از افراد نیز پشتیبانی می‌کند. واسط آن که ویژگی کشیدن و گذاشتن [۶] دارد شامل مدیریت پروژۀ چابک (Agile)، تخصیص بودجه، تعامل، سفارشی‌سازی، پیگیری مسائل، آموزش و یادگیری پشتیبانی، اعلام‌ها، مدیریت وظیفه، و کارکرد مدیریت سنتی پروژه است. قابلیت‌های Trello عبارت‌اند از: پیگیری هزینه و بودجه، گزارش‌دهی، مدیریت منابع و اعلام‌های پروژه؛ پشتیبانی خودکار، امنیت ذخیرۀ داده‌ها، رمزگذاری [۷]؛ ضمیمه کردن عکس‌ها، طرح‌ها، شرح‌ها و ماکت‌ها؛ و قابلیت دورن‌برود (Import) و برون‌برد  (Export).

امکان یکپارچگی: Trello درحال‌حاضر می‌تواند با Zapier، Usernap، Slack، Pivotal Tracker، Marketo، Hubstaff، Dropbox، Desk.com، Bitium، SupportBee، Catchapp و غیره یکپارچه شود.

قیمت: Trello یک برنامۀ ابتدایی رایگان برای افراد، یک برنامۀ کلاسی-تجاری با قیمت سالانۀ ۹.۹۹ دلار برای هر کاربر (که سالانه پرداخت می‌شود) و یک برنامۀ سازمانی با قیمت ماهانۀ ۲۰.۸۳ دلار برای هر کاربر (که ماهانه پرداخت می‌شود) عرضه می‌کند. نسخه‌های غیررایگان، کارکردها و خدمات بیشتری دارند.

در قسمت بعدی این مقاله، چهار برنامۀ کاربردی Smartsheet، Mavenlink، Clarizon و Asana را معرفی می‌کنیم.


[۱] quotes

[۲] Drag and drop

[۳] Desktop

[۴] Free trial

[۵] workload

[۶] Drag and drop

[۷] encryption

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا